Jump to content

Babymetal

Jiangshi

Önerilen İletiler

hayatımda gördüğüm en kötü grup diyorum sadece düşüncelerimi belirttim , yaptıkları müzikde metal müzik değil benim için dalga gecilmek için birebir gruplardan biri benim için.

HAIL SATAN!

İyi de herkes ille de katı bir müzik tarzı icra etmek zorunda değil. Yani metalciyse işte hardcore death yapsın, popçuysa normal pop yapsın falan diye birşey geçerli değil her zaman. Rap metal var mesela. Pop rock grupları da var. Babymetal daha çok oranın yerel 'idol' öğelerini metal öğeleriyle bir araya getirmiş, yani buradaki Anadolu rock gibi. 

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• 4 hafta sonra...
  • 6 sene sonra...

Forumda j-müziklere bakarken  babymetalin başlığını gördüm bende yazayım dedim bence iyi yaptım belki canlanmışda olur

Kendilerini ilk kez 3-4 hafta önce japonca müzik ararken görmüştüm 2010da kurulmuş . Suzuka Nakamoto 97 Moa Kikuchi 99lu birde Yui Mizuno var 99lu olan 2018de sebebi belirtilmeyen bir hastalık yüzünden ayrılmış (yaşlar 20li olabilir ama boyları 1.50 civarı ilk gördüğümde 14 15 yaşında sanmıştım).

İnternette size nasıl daha iyi açıklarım diye tür araması yaptım sonuçlar bide yorumum ;

"İdol(ne anlama geldiğini bilmiyorum dinleyeceğim yazıdan sonra) müzik ile metal karışımı , kawai metal " şöyle anlatayım pop şarkıya metal arkaplan koyuyorsunuz metalde sert sayılmaz ortalama bir dinleyici rahatlıkla dinler .

Fena sayılmaz ancak benim dinleyebileceğim tarzmı sanmam  kadın vokalistlerde biraz daha zariflik hoşuma gidiyor yada sertlik Ignea ve Arch Enemy sert vokale örnek mesela vokal tarzı biraz çocukça gibi geldi fakat şöylede bir durum var bu gurup kurulduğunda 11-13 yaşındalardı bu tarza alıştılar 

cobu bende severim dinlediğim ilk metal şarkıda "Are You Dead Yetdi" ama karşılaştırmak mantıksız olur hergelen cobun seviyesine ulaşamasın bi zahmet 

(yazı baya kötü oldu biraz yorgunum editlemeye vakit ayıramayacağım :crying1-onion-head-emoticon:)

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• 10 ay sonra...

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.