Jump to content

Tramvay Problemi (Ahlak Anlayışı)

Specific

Önerilen İletiler

Kaxelle aynı düşünmüşüz :) 1.olay hakkında 1'e çevirir sonra gider iplerini çözerdim...

2.Tranvayın üstüne atlar içeri girmeye çalışırdım...filmlerden gördük :D

FAKAT GEL GELELİM BU BİR TRANVAY ULAN

Büyük ihtimal kullanan eleman önüne geçip dur işareti yaparsam duracaktır...Tren gibi saatte bilmem kaç km yapmıyor ki...

Tranvayı raydan çıkartmakta mantıklı gibi geliyor ama bu sefer içindeki yolculara zarar vermiş olucaksın...

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Kaxelle aynı düşünmüşüz :) 1.olay hakkında 1'e çevirir sonra gider iplerini çözerdim...

2.Tranvayın üstüne atlar içeri girmeye çalışırdım...filmlerden gördük :D

FAKAT GEL GELELİM BU BİR TRANVAY ULAN

Büyük ihtimal kullanan eleman önüne geçip dur işareti yaparsam duracaktır...Tren gibi saatte bilmem kaç km yapmıyor ki...

Tranvayı raydan çıkartmakta mantıklı gibi geliyor ama bu sefer içindeki yolculara zarar vermiş olucaksın...

Bizi kimse anlamaz gel cekirdek çitleyelim.
İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Trolley Dilemma'dır bu problemin adı. Bir çözümü yok, sadece insanın ahlaki yapısını kavrayabilmek için düşünülmüş çıkmaz bir sorudur. İnsanlar ilk olayda 5 kişiyi kurtarmak için makası değiştirmeyi tercih ediyorlar. İkinci olayda ise şişman adamla fiziksel bir etkileşim olduğu için  ittirdikleri zaman onu öldürdüğü hissine girdiği için hiçbir şey yapmamayı tercih ediyorlar. 

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Trolley Dilemma'dır bu problemin adı. Bir çözümü yok, sadece insanın ahlaki yapısını kavrayabilmek için düşünülmüş çıkmaz bir sorudur. İnsanlar ilk olayda 5 kişiyi kurtarmak için makası değiştirmeyi tercih ediyorlar. İkinci olayda ise şişman adamla fiziksel bir etkileşim olduğu için  ittirdikleri zaman onu öldürdüğü hissine girdiği için hiçbir şey yapmamayı tercih ediyorlar. 

Zaten çözüm beklememiştim.İnsanların vereceği tepkileri merak etmiştim fakat herkes farklı olaylar geliştirmiş.^^

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

1. tek kişi olan bağlı adamı çözer tramvayı o kısma yönlendirir böylece kimsenin ölmemesini sağlarım. (Tabi O Bağlı Olan İp İse) :D

2. Resimde İse yapabileceğim bişi yok :D ALLAH Taksiratlarını affetsin :D

Bu tramvayın fren sistemi yokmu ?? Fren yapsın Freeennn :D

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.