Jump to content

Akame ga Kill Son Tartışma (Manga ve Anime Spolier )

extreme

Önerilen İletiler

Akame ga Kill bugün yayınlanan bölümle sonlandı.Mangadan farklı giderek anime orjinal ending le bittiği için 2 .sezon olucağını sanmıyorum malesef.

ayoGn2.png

Bana göre mangaya uysalardı daha iyi olurdu niye böle bir şey yapma gereği düşündüler hiç anlamadım açıkcası.

Finalde mangada ölenler yaşıyordu animede ölenler de mangada yaşıyor şu an.Bana kalırsa manga daha önemli kesinlike takip etmeyen takip etmeli.Benim aklıma takılan mangadan kopuk bölümlerde mangakaya danışıldımı yani bunları mangada da görücez mi.Açıkcası umarım mangada gidişat aynı olmaz çünkü herkesin ölmesnden çok en yüce teigunun bu kdr basit bir şey çıkması ve başbakanın bu kdr kolay yenilmesi tatsuminin zırhı gibi bir sürü şey  çok saçma olur.Zaten mangada şu an alttan farklı durumlarda işleniyor takip edenler başbakanın bir kaç kozu olduğunu bilir ztn.

Bu aralar çok moda oldu bu ana karakterleri öldürmekte :D 20 bölüm ağır drama gördükten sonra birde ana karakterlerin ölmesini görünce daha kötü oluyor insan.En azından tatsumi yaşar diye düşünmüştüm ama geriye sadece Akame kaldı oda aynı yolun yolcusu hala.

Beklentileri yüksek tutmamak lazım bu serilerde :D 

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Yanıtlar 84
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler mesajlar

Konuyu bir guzel portleteyim :D En sevdigim karakter olan Lubbock'un sacma bir yerde olmesi cok uzmustu. Bir de Chelsea'ye yetisememeleri :/ Siz isyanci orgutsunuz ucarak gelirsiniz yav oldu mu boyle

Akame ga Kill bugün yayınlanan bölümle sonlandı.Mangadan farklı giderek anime orjinal ending le bittiği için 2 .sezon olucağını sanmıyorum malesef.     Bana göre mangaya uysalardı daha iyi o

《♡♥♡》Akame For Ever 《♥♡♥》

içine ettiler serinin orjinal gittikleri kısımlarda çok mantıksız yerler vardı bence  :angry: ileride manga bitince yeniden yapım gibi bişey olur umarım ama başka yapımcıya yaptırsınlar orjinal senaryo dışında çizimleri de kötüydü bence serinin özellikle karakter yüz çizimleri mangada çok daha iyi

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

sonunda gelmiş izleyim yarın geliyorum mangaya da devam ederim ölümler çok ağır oldu ağladım sonu çok mantıksız olacağa benziyor akame yalnız kaldı

ölede oldu ztn mantıksızlığın dibine vuruldu

Animesini izlememe konusunda hala direniyorum. nedeni belli (bkz: profil resmim) ama mangası çok ateşli gidiyor. Hatta mangaka istese şu anki savaşı bitirip final verebilir. 

Yinede loli-tsundere karışımından badass yapma mantığı bana uygun gelmiyor. 

Mangasına kıyasla çok kötü durumda ama alternatif ending niyetine izlyebilirsin bence.Loli tusundere den kastın mangadaki mine mı ? :D 

içine ettiler serinin orjinal gittikleri kısımlarda çok mantıksız yerler vardı bence  :angry: ileride manga bitince yeniden yapım gibi bişey olur umarım ama başka yapımcıya yaptırsınlar orjinal senaryo dışında çizimleri de kötüydü bence serinin özellikle karakter yüz çizimleri mangada çok daha iyi

Orjinal senaryo daki amaç mangası bitmeye yakın olması diye düşünüyorum ama mangaka istese daha 100 bölüm çıkarır çizimler konusunda haklısın hele o tatsumini zırhı bitirdi bni

mangadan koptukları anda bırakmıştım şimdi finali izledimde olmamış 

darısı manganın başına olmaz inşallah  :mellow:

Korkularım o yönde umarım mangaka dan hikaye yönelik ipuçları ile böle bir şey yapmamışlardır daha farklı gider mangada inş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

mangasını okumamış biri olarak yorumluyorum:

genel olarak anime bana uzun zamandır yaşamadığım heyecanı yaşattı. çünkü "şu karakter ölmez yahu" diyemedim anime boyunca. Game of Thrones mübarek.

final bölümünün ilk yarısı yani dövüş kısmı oldukça güzeldi, 2. yarısı daha kısa tutulabilirdi bana kalırsa. dövüş baya iyiydi, son zamanlarda gördüğüm en başarılı dövüşlerden biriydi, ama yine de bu animeyi ilerde görünce aklıma bile gelmiycek büyük ihtimalle.

çünkü bu anime = kan gölü. ulan tamam bikaç tanesini öldürün de hepsini öldürmek ayıp oluyor. bi noktadan sonra karakterlerle empati yapmaya üşendim nasıl olsa biyerde hallederler diye.

kan gölü olması dışında hiç bir şey öyle çok iyi değildi. karakterler hep klasik karakterler olmuş, kurgu var ama hikaye örgüsü tekdüze tabii ölümleri saymazsak, müzikler openingler falan öyle çok hoş değil.

yine de aklımda kalıcak bu anime bana son bölüme kadar bu heyecanı yaşatabildiği için.

aklıma takılan 2 şey:

lb3CcsF.jpg

bu resimde yani en sonda Night Raid'i gösterdiği resimde Tatsuki var, Bulat var bi de Incursio var. hangisi fazla...

bi de acaba en sonda Tatsuki ölmemişti de baygındı falan ama Esdeath arada onu da götürmüş olmasın? belki de 24 bölümü de arka arkaya izlediğim için bozulan psikolojimin ürünü de olabilir bu...

edit: farklı olabilen tek karakter Esdeath'tı, zaten favori karakterim de oydu. sonlarda biraz sıçıp sıvadı ama olsun.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

mangasını okumamış biri olarak yorumluyorum:

genel olarak anime bana uzun zamandır yaşamadığım heyecanı yaşattı. çünkü "şu karakter ölmez yahu" diyemedim anime boyunca. Game of Thrones mübarek.

final bölümünün ilk yarısı yani dövüş kısmı oldukça güzeldi, 2. yarısı daha kısa tutulabilirdi bana kalırsa. dövüş baya iyiydi, son zamanlarda gördüğüm en başarılı dövüşlerden biriydi, ama yine de bu animeyi ilerde görünce aklıma bile gelmiycek büyük ihtimalle.

çünkü bu anime = kan gölü. ulan tamam bikaç tanesini öldürün de hepsini öldürmek ayıp oluyor. bi noktadan sonra karakterlerle empati yapmaya üşendim nasıl olsa biyerde hallederler diye.

kan gölü olması dışında hiç bir şey öyle çok iyi değildi. karakterler hep klasik karakterler olmuş, kurgu var ama hikaye örgüsü tekdüze tabii ölümleri saymazsak, müzikler openingler falan öyle çok hoş değil.

yine de aklımda kalıcak bu anime bana son bölüme kadar bu heyecanı yaşatabildiği için.

aklıma takılan 2 şey:

lb3CcsF.jpg

bu resimde yani en sonda Night Raid'i gösterdiği resimde Tatsuki var, Bulat var bi de Incursio var. hangisi fazla...

bi de acaba en sonda Tatsuki ölmemişti de baygındı falan ama Esdeath arada onu da götürmüş olmasın? belki de 24 bölümü de arka arkaya izlediğim için bozulan psikolojimin ürünü de olabilir bu...

Bence mangasını oku nasıl hissteiğimizi anlarsın

Bencede dövüş kısmı iyidi esdeath in murasemeden aldığı ilk yaradan kurtulması filan ama akamenin sonu olmamış gibi geldi ve şimdi bazı karakterler ölücek ztn orası kesindide en çok tatsumunn ve leonenin ölmesi koydu

Mangada  ölüpte yaşayan karakter vardı mesala.Anime kan temasını ön safada tutup alttan da romantizm harem arkadaşlık yoldaşlık gibi kavramları vermeyede çalıştığı için öle gelmiş olabilir sana.Bir bakıyosun bikiniler için güle oyna oynayan kızlar tak elleri yüzleri kanlı psikopat katillere dönüşeveryor :D

Bence müzikleri güzeldi op ve aksiyon sahneleri özelikkle

Son resimde ıncrusio hem tatsumiy hemde bulatı simgelediği için ayrı koyuldu heralde 

O r

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Bence mangasını oku nasıl hissteiğimizi anlarsın

Bencede dövüş kısmı iyidi esdeath in murasemeden aldığı ilk yaradan kurtulması filan ama akamenin sonu olmamış gibi geldi ve şimdi bazı karakterler ölücek ztn orası kesindide en çok tatsumunn ve leonenin ölmesi koydu

Mangada  ölüpte yaşayan karakter vardı mesala.Anime kan temasını ön safada tutup alttan da romantizm harem arkadaşlık yoldaşlık gibi kavramları vermeyede çalıştığı için öle gelmiş olabilir sana.Bir bakıyosun bikiniler için güle oyna oynayan kızlar tak elleri yüzleri kanlı psikopat katillere dönüşeveryor :D

Bence müzikleri güzeldi op ve aksiyon sahneleri özelikkle

Son resimde ıncrusio hem tatsumiy hemde bulatı simgelediği için ayrı koyuldu heralde 

O r

genel olarak burdaki ve reddit'teki yorumlara baktığımda mangasının animesinden çok daha iyi olduğuna emin oldum. benim sıkıntım, ben manga okumayı sevmiyorum. gerçi bu seri için bi ayrıcalık yapabilirim çünkü 2. sezon gelmeyeceği belli.

mangası halen devam ediyor değil mi?

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.