Jump to content

[Light Novel] Utsuro No Hako To Zero No Maria 1-4 MangaTR'de!

Kaxell

Önerilen İletiler

Uzun bir aradan sonra 1 haziran günceli çıkmıştır. Her hafta pazartesi günü yeni bölüm eklenmeye devam edilecektir!!

İlk ileti daha fazla yazı kaldırmadığından yeni site açmış ve oraya koymuş bulunuyorum. site hakkındaki görüşlerinizi dilediğiniz gibi yazabilirsiniz.

Not: Çevirmenler gaza getirilerek çalıştığından yorumlarınızın serinin çevrilme hızını bir hayli arttırdığına emin olabilirsiniz. :D 

Bütün bölümleri okumak isteyenler için: www.kaxell.com

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Yanıtlar 71
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler mesajlar

Ön ve Son Söz -Normalde uzun uzun tanıtımını yapardım ama bu seri için gerek bile yok. Çevrilmeye değer olduğunu My Anime List Sıralamasında BİRİNCİ (9.15) sırada olarak kanıtlıyor.  Bütün işaret

Yeni güncelleme verilmiştir.    Bu hafta içinde bir kısmı daha çevirip koyacağım. Olaylar daha yeni başlıyor ve herkesin kafası yavaş yavaş karışacaktır. ^^    Yorumlarınızı buraya yazabilirsiniz. ^_^

Milyonlarca yeni bölüm gelmiştir. Loyalblue çevirmen arkadaşımız tabiri caizse "yardırmış" ve projenin %80 i şu an itibariyle tamamlanmiştir. 1-2 hafta içinde tamamlanma olasılığı çok yüksektir. Öpt

Çevirinin yarısını tamamladım. Artık olaylar çığrından çıkacağından olabildiğince dikkatli çevirmeye çalışıyorum. Kitaba ilk başladığım zaman tam bu noktalarda bırakmıştım. Nedeni ise neredeyse olay akışından -hiç-bir-şey anlamamış olmamdı. 

Ama, bir hafta geçtikten ve tekrar okumaya devam etmeye karar verdikten sonra bir daha bırakamadım. Bu yüzden bu kısımları okuduktan sonra anlamamanız sizden kaynaklanmıyor, bunu bilin. 

Ve bir ipucu veriyim, "seferler"in sayılarına dikkat edin. Çünkü kitapta şimdilik şu an diye bir kavram yok. Geçmişe ve geleceğe sıçramalar yapıyor. 

Bu arada serinin son kitabı Japonya'da yayınlandı. Ve merakla beklediğim kitap kapağı benim için tamamen bir şok oldu. Merak edenler için spoiler'da paylaşıyorum. 

6. kitabın sonunun hastalıklı şekilde bitmesi üzerine bu kapakta Maria'nın gülüyor ve el sallıyor olması -ki Maria'yı gülerken hiç hatırlamıyorum- hayra alamet değil.

UtsuroNoHako7_1.jpg

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Bu çizgi romanlardaki Batman'in uşağı Alfred'in gülümsemesi gibi bir şey, ki bunun olduğu bir tane vardı, korkuluğun zehrinin etkisi altında bir kabus diye duymuştum. Durumu en iyi o açıklıyor.

Alfred_f17b2c_1487288.jpg

Bana o kadar da hastalıklı gelmedi. Sanki "farewell" der gibiydi gülümseme. Sanki "büyük spoiler"

Bizim ana karakter Sıfırıncı Maria'ya ulaşmış gibiydi. O masum kız tekrardan geri gelmiş gibi bakıyor sanki. Ama buna pek imkan vermem. Sonuçta, Kazuki kendini şovalye ilan ettikten sonra olayların iyiye gideceğini hiç düşünmüyorum.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Yeni güncelleme verilmiştir. 

Bu hafta içinde bir kısmı daha çevirip koyacağım. Olaylar daha yeni başlıyor ve herkesin kafası yavaş yavaş karışacaktır. ^^ 

Yorumlarınızı buraya yazabilirsiniz. ^_^ 

http://www.kaxell.com/hakomari.html

Küçük bir spoiler isteyenler için:

Seferlerin bir ileri bir geri gittiğine dikkat edin. :D

Kitabı okuyan herkes Daiya'yı çok severken ben nefret ediyorum. :)

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

7. kitapla birlikte seri tamamlanıyor bildiğim kadarıyla. Myanimelist'i karıştırırken birkaç şey buldum.

İlk 18 sayfa (Japonca): 

http://dengekibunko.dengeki.com/books/1506zeronomaria7/?page=1

Kitabın birkaç resmi: http://imgur.com/RpC0mGF,IhOg1ad,4qbNcDS,ZzXKwHg,7x0ZLoZ,W9F2NWZ,7XBEANZ,q0SXoER,ARySQkJ,CZeJwRI,kUKr1wg,pegogRe#0

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.