Jump to content

En Karizmatik Sesler

AdminSlayer

Önerilen İletiler

• Forum Admin

Hem sesi, hem oyunculuğu Haluk Bilginer 

Rıza Karağaçlı

Engin Altan Düzyatan 

Levent Özdilek 

Levent Kazak

Murat Şen - http://tr.wikipedia.org/wiki/Murat_%C5%9Een

Toprak Sergen ( 1 taş ile 3 kuş Sungun Babacan, Rüştü Asyalı )

Şimdilik aklıma gelenler bunlar ^_^ eminim unuttuğum ve çok sevdiğim sanatçılarda vardır  :ph34r:

Ekleme: Samet 'in dediği doğru zamanında en iyi seslendirme sanatçılarına sahip olduğumuz masal değil gerçektir. Özelikle 80 'li yıllarda trt zamanında bu iş oldukça kaliteli yapılmaktaydı, bugünlerde maalesef eskisi kadar kaliteli ve özenli işlere rastlamıyoruz zaten güzel işler çıkartanların çoğu emekli olmayan eskiler  -_- Var olsunlar  ^_^

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Yanıtlar 21
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler mesajlar

Bilmiyorum siz dikkat ediyor musunuz ama ben seslere aşırı derecede dikkat ediyorum. Güzel bir ses duyduğum anda dikkat kesilirim. Sırf sesi güzel diye bir kıza aşık bile olabilirim :D       Gelelim

Zencileri seslendiren Fatih Ozacun super harbi ya. (:  Corumlu Sakir`i seslendirdigi de soyleniyor. :D   Ben  kurtlar vadisi`ndeki Polat`i seslendiren kisinin sesini seviyorum. (:   Ve hala seslendirm

Ya bir de zenci dendiğinde hep Fatih Ozacun(yeni öğrendim) aklımıza geliyor veya tr dublajlı filmlerde hep aynı kişilerin sesini duyuyoruz, bu beni gıcık ediyor gerçekten. Hatta altyazılı izlemeyi ter

Hem sesi, hem oyunculuğu Haluk Bilginer 

Rıza Karağaçlı

Engin Altan Düzyatan 

Levent Özdilek 

Levent Kazak

Murat Şen - http://tr.wikipedia.org/wiki/Murat_%C5%9Een

Toprak Sergen ( 1 taş ile 3 kuş Sungun Babacan, Rüştü Asyalı )

Şimdilik aklıma gelenler bunlar ^_^ eminim unuttuğum ve çok sevdiğim sanatçılarda vardır  :ph34r:

Ekleme: Samet 'in dediği doğru zamanında en iyi seslendirme sanatçılarına sahip olduğumuz masal değil gerçektir. Özelikle 80 'li yıllarda trt zamanında bu iş oldukça kaliteli yapılmaktaydı, bugünlerde maalesef eskisi kadar kaliteli ve özenli işlere rastlamıyoruz zaten güzel işler çıkartanların çoğu emekli olmayan eskiler  -_- Var olsunlar  ^_^

Ya şimdi düşününce, hepsi de kendi tarzlarını yaratmış insanlar. Ne kadar zor bir şey bu aslında. Düşününce hangimizin kendine ait bir konuşma stili var?

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Forum Admin

Ya şimdi düşününce, hepsi de kendi tarzlarını yaratmış insanlar. Ne kadar zor bir şey bu aslında. Düşününce hangimizin kendine ait bir konuşma stili var?

Tarzmış, tonlamaymış bunlardan vaz geçtim artık düzgün Türkçe bile konuşmuyoruz. 14-17 yaş aralığında ki gençlerin konuşma dilini anlamıyorum mesele  :ph34r: Japonların seslendirme yeteneklerini övüyoruz ama bizimde onlardan aşağı kalır hiç bir yanımız yok hatta birçok sanatçımız daha başarılıdır, orjinal dillerine alıştığımız için kendi dilimizde dinlemek biraz kulak tırmalaması yapıyor doğru ama ingilizce dublajlarının yanında bizimkiler mükemmel  ^_^

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

benim.

ortaokulda hızlı konuşup mümkün olduğunca harf/kelime yutma suretiyle oluşturduğum bir konuşma tarzım vardı, sonra düzeltiyim derken yarı hızlı yarı yavaş bol bol "ıııı"lamalı garip bir konuşma tarzı oluştu.

iyi veya kötü, var bişeyler bende. bir Haluk Bilginer değil ne yazık ki.

@Zeynep admin hanım hazretleri: doğru diyorsun. Rus, Alman ve Fransızca dublaj filmler izlemiştim zamanında. ne kadar burun kıvırsak da bizim ses sanatçılarımız diğerlerinden daha iyi.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

benim.

ortaokulda hızlı konuşup mümkün olduğunca harf/kelime yutma suretiyle oluşturduğum bir konuşma tarzım vardı, sonra düzeltiyim derken yarı hızlı yarı yavaş bol bol "ıııı"lamalı garip bir konuşma tarzı oluştu.

iyi veya kötü, var bişeyler bende. bir Haluk Bilginer değil ne yazık ki.

@Zeynep admin hanım hazretleri: doğru diyorsun. Rus, Alman ve Fransızca dublaj filmler izlemiştim zamanında. ne kadar burun kıvırsak da bizim ses sanatçılarımız diğerlerinden daha iyi.

Ben de iyi kötü konuşmamla para kazanıyorum aslında. İyi iş bağlarım :D

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Ben de iyi kötü konuşmamla para kazanıyorum aslında. İyi iş bağlarım :D

ha ben kötü anlamda demiştim :D hani uzaktan görürsün de konuşunca "höyt bu konuşma bundan mı çıkıyor" dersin ya, onlardan biri ben oluyorum.

öyle ki sınıfta bi elemanla ilk kez konuştuğumda "sen yabancısın galiba garip aksanın var" demişti bana.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

ha ben kötü anlamda demiştim :D hani uzaktan görürsün de konuşunca "höyt bu konuşma bundan mı çıkıyor" dersin ya, onlardan biri ben oluyorum.

öyle ki sınıfta bi elemanla ilk kez konuştuğumda "sen yabancısın galiba garip aksanın var" demişti bana.

Aahah :D çalış üzerinde biraz, geliştirirsin ya. Ses kasları güçlendikçe her formu alabiliyor

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Aahah :D çalış üzerinde biraz, geliştirirsin ya. Ses kasları güçlendikçe her formu alabiliyor

sen yine yanlış anladın :D seste sorun yok, kısa bir süre amatör grupta vokallik yapmışlığım da var.

sıkıntı konuşma stilinde. hani dediydin ya "hangimizde stil var" diye, bende var ama iyi mi kötü mü bilemedim işte.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

sen yine yanlış anladın :D seste sorun yok, kısa bir süre amatör grupta vokallik yapmışlığım da var.

sıkıntı konuşma stilinde. hani dediydin ya "hangimizde stil var" diye, bende var ama iyi mi kötü mü bilemedim işte.

bak mesela bazen  ben de heyecanla bir şey anlatırken hızlanmaya başlıyorum. Farkettiğim anda yavaşlıyorum. Eskiden olsa basardım gaza :D Bir de uykuluyken bütün kelimeleri yutuyorum -_-

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• 3 sene sonra...

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.