Jump to content

Büyük firmalardan birinin işe alırken sorduğu bir soru ?

Lenny

Önerilen İletiler

404 found verdim sen yazdığını tekrar okudun mu :D

Adsajlsdkgjaksldjdsgklasdjklsdgasf ben 1. satırı bitirip 2. satıra geçtigimde 1. satırda ne yazdıgımı unuttum sonra aklıma ne geliyorsa yazdım. Ama en küçük cücede hepsini görebilmesi lazım degilmi bu soru hatalı ya akslşddsg

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

beyler dokunma işaret verme falan hiç bişey yok kolaya kaçmayın dev önlerinde dev gibi sopasıyla dikiliyor sizce bişey yapmalarına izin verir mi. sadece siyah yada beyaz diyerek tahmin etmenizi istiyor. benim aklıma bir yol geliyor. en arkadaki cüce kendini feda edecek ve önündeki 9 cücenin kafasındaki şapkalara bakacak ve hangi renkten en fazlaysa onu bağıracak. böylelikle en fazla sayıda cüce kurtulmuş olacak. en kötü ihtimalle 9 cüceden 4 'ü ve bide kendisi 5 kişi ölüp 5 i yaşar. önündekilerin 7 si beyaz ise 7 kişi kurtulmuş olur bide şanslıysa diğer yedisiyle aynı rengi giyiyorsa kendisi.

soruda mantık hatası yok. en kısa en önde en uzun en arkada olcak şekilde tren yaptıklarını düşünün. en uzun hepsini görebilir en kısada hiç birini göremez.

bu resimdeki gibi 

SDC13041.JPG

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Adsajlsdkgjaksldjdsgklasdjklsdgasf ben 1. satırı bitirip 2. satıra geçtigimde 1. satırda ne yazdıgımı unuttum sonra aklıma ne geliyorsa yazdım. Ama en küçük cücede hepsini görebilmesi lazım degilmi bu soru hatalı ya akslşddsg

Diyelim ki sen hepimizden kısasın ve bizde senden uzunuz tekli sıraya girdiğimizde sen en sondaki uzun kişiyi evet görebilirsin yazarken dediğini anladım :D ama burada bahsettiği en uzun en arkada diğeri de en uzun kişiye arkası dönük şekilde boy sırasına girdiği :D arkan dönük nasıl göreceksin :D

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Diyelim ki sen hepimizden kısasın ve bizde senden uzunuz tekli sıraya girdiğimizde sen en sondaki uzun kişiyi evet görebilirsin yazarken dediğini anladım :D ama burada bahsettiği en uzun en arkada diğeri de en uzun kişiye arkası dönük şekilde boy sırasına girdiği :D arkan dönük nasıl göreceksin :D

Yan yana diyor ama arkası dönük diye bişey demiyorki xd Hadi arkası dönük olsun madem ozamanda illa en uzun olanın canını feda etmesine gerek yok en küçük olan arkasını dönsün söylesin hepsine bence bu soruda kelime oyunu var genelde mantık sorularının cevapları sorunun içinde yatar xd

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

stratejiye gerek yok. kurallar arasında "cüceler kendi şapkasına bakamaz/çıkartıp bakamaz/öne eğemez" gibi bişey olmadığına göre basit bi soru.

dev sorduğunda şapkasını çıkarıp rengine bakar, sonra geri takar, rengini söyler.  böylece başındaki şapkanın rengini yani devin istediğini kurallara karşı gelmeden bilmiş olur.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Yan yana diyor ama arkası dönük diye bişey demiyorki xd Hadi arkası dönük olsun madem ozamanda illa en uzun olanın canını feda etmesine gerek yok en küçük olan arkasını dönsün söylesin hepsine bence bu soruda kelime oyunu var genelde mantık sorularının cevapları sorunun içinde yatar xd

2. satırı dikkatli okursan arka arkaya sıralandıklarını anlarsın benim yorumumdaki resimdeki gibi duruyorlar işte en uzun arkada en kısa önde

stratejiye gerek yok. kurallar arasında "cüceler kendi şapkasına bakamaz/çıkartıp bakamaz/öne eğemez" gibi bişey olmadığına göre basit bi soru.

dev sorduğunda şapkasını çıkarıp rengine bakar, sonra geri takar, rengini söyler.  böylece başındaki şapkanın rengini yani devin istediğini kurallara karşı gelmeden bilmiş olur.

şu cümleyle bilmecenin amacını öldürdün tebrik ederim :D

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

2. satırı dikkatli okursan arka arkaya sıralandıklarını anlarsın benim yorumumdaki resimdeki gibi duruyorlar işte en uzun arkada en kısa önde

şu cümleyle bilmecenin amacını öldürdün tebrik ederim :D

şimdi tekrar okudum da yazdığım çok ukalaca görünüyor.

ama beni alakadar etmez, ben kurallar dahilinde oynadım  :ph34r:

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Aynı şekilde düşünüyorum oda olmadı tabana kuvvet  :bike-onion-head-emoticon:

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.