Jump to content

Visual Art's Key'den yepyeni bir anime, Charlotte! (Yeni Bilgiler Eklendi!)

Nightwraith

Önerilen İletiler

Visual Art's Key, duyuru konferansında 2015'de gösterime girmesi planlanan yepyeni bir anime olan Charlotte'yi duyurdu. Duyuru bir video yoluyla yapıldı:

http://youtu.be/haR7oErj7kg

• METİN: Ve 2015'te...
  • METİN: Yeni bir animenin vakti geldi.
  • METİN: Angel Beats'ten bu yana 5 yıl oldu!
  • METİN: Bu günü bekliyorduk.
  • METİN: Bir kız ve bir erkek tanıştığında, zalim kaderleri harekete geçer.
  • METİN: Sözümüzdür ki geri döneceksiniz.

bgchar.png.jpg

Jun Maeda anime için orjinal bir kurgu planlıyor ve aynı zamanda senaryoyu yazıyor. P.A. Works serileri animasyona çeviriyor ve Na-Ga orjinal karakter dizaynlarını oluşturuyor.

Bu çalışma Key'in 15. yıldönümü kutlamasında yayımlanacak ve aynı zamanda Jun Maeda'nın ikinci anime işi olacak, ilki 2010 yılındaki Angel Beats idi.

Alıntı: http://www.animenewsnetwork.com/news/2014-12-22/key-visual-arts-announces-charlotte-tv-anime-for-2015/.82505

Çevirilerinden ötürü Amudakalktim isimli arkadaşımıza teşekkür ederiz.

Ayrıca ben de bu anime'yi sabırsızlıkla bekliyorum.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Charlotte animesi hakkında daha fazla bilgi ve karakterler açığa çıktı:

Charlotte-Anime-Information-and-Characte

ASCII Media Works'ün Dengeki G's Dergisi'nin en son çıkan sayısında, yakın zamanda duyurusu yapılan Charlotte animesi hakkında bir makale yer aldı. Dergi, çıkmak üzere olan orijinal seri hakkında küçük bir bilgiyi açığa çıkartıp iki ana karakterin ilk görüntüleri paylaştı.

Charlotte-Anime-Character-Introduction-D

Dengeki G's Dergisi'nin en son çıkan sayısında animedeki iki ana karakterin ismi açığa çıktı: Nao Tomori ve Yu Otosaka.

Nao Tomori (Sol taraftaki), daha önce gösterilen bu karakter, okulun öğrenci konseyi başkanı ve oldukça sabırlı bir insan. Çok çalışıyor ve problemli öğrenciler ile sorunları var. Yu Otosaka ise (sağ taraftaki) Chatlotte animesi'nin baş karakteri. Hiç çalışmayan, oldukça aptal ve kopya çekmek için sıkça esrarengiz yöntemlere başvuran bir onur öğrencisi.

Jun Maeda ile yapılan röportajda, anime ile ilgili bazı yeni detaylar da açığa çıktı:

•  Jun Maeda, hikâyenin konusunu tipik bir Key hikayesi olarak tanımlıyor. Hatta seriyi, tüm karakterlerin detaylıca anlatılmadığı Angel Beats ile karşılaştırıyor. Bu serinin ana odak noktası karakterler olacağı için daha farklı bir seri olacak.
  • Serinin ana karakterleri, içlerinden birinin rock grubuna üye olduğu öğrenci konseyinin etrafında şekillenecek. Grup iki tane de sahne şovu sergileyecek.
  • Animenin Opening & Ending şarkıları ve OST'ları Jun Maeda tarafından yazılıp bestelenecek. (Angel Beats'ın Bestecisi ve Yaratıcısı, Clannad'ın Bestecisi ve Yazarı.)
  • Kadın şarkıcıların söyleceği şarkılar ise kadın vokâllere odaklanan, rock türünde şarkılar olacak.    
  • Animenin ilk yarısı Angel Beats!'den çok daha yavaş geçecek ve ikinci yarısı hızlanmadan önce ise Jun Maeda da anime için, P.A. Works (Angel Beats!, Nagi no Asukara) tarafından yayınlanacak orijinal bir senaryo yazacak. 

Ayrıca, Key'le birlikte birçok ünlü görsel romanda ve Angel Beats!'in karakter tasarımlarında çalışan, ünlü sanatçı Na-Ga'nın karakter tasarımları da animede yer alacak.

Tarihiyle beraber web sitesinin görüntüse buradan ulaşabilirsiniz: 

Charlotte-Visual-Date.jpg?resize=982%2C1

Charlotte hakkında hâlâ çok fazla bilgi ortaya çıkmış değil. Önümüzdeki aylarda Dengeki G's Dergisi'nde ve animenin web sitesinde daha fazla bilgi açıklanacak.

Buradan Anime'nin web sitesini takip edebilirsiniz: http://charlotte-anime.jp/

Ve Yeni Angel Beats!&Charlotte Twitter'ini buradan takip edebilirsiniz: @Charlotte_AB_

Çevirilerinden ötürü The Pumpkin isimli arkadaşımıza teşekkür ederiz.

Alıntı: http://www.otakutale.com/2014/charlotte-anime-information-and-characters-revealed/

Konu gitgide daha ilgimi çekmeye başladı, bir an önce çıkması dileğiyle...

Düzenlenme: Nightwraith tarafından
İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Yanıtlar 53
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler mesajlar

Visual Art's Key, duyuru konferansında 2015'de gösterime girmesi planlanan yepyeni bir anime olan Charlotte'yi duyurdu. Duyuru bir video yoluyla yapıldı:   http://youtu.be/haR7oErj7kg   METİN: Ve

Angel Beats! başlığını açtığım için bu başlığı da açıyım diyodum da inanılmaz üşeniyodum, ty.   Angel Beats! işi yalnızca tekrar yayınmış anlaşılan yeni bölüm falan yok. yeni gelcek visual novella ilg

Aynı şekilde, zaten işin içinde Key varsa kesinlikle o seri kalite'nin diğer hali gibi oluyor, aynı Fate serisinin yapımcısı Ufotable'ın olduğu gibi. Key haberi olmasaydı başlık açmak için uğraşmazdım

Angel Beats! başlığını açtığım için bu başlığı da açıyım diyodum da inanılmaz üşeniyodum, ty.

Angel Beats! işi yalnızca tekrar yayınmış anlaşılan yeni bölüm falan yok. yeni gelcek visual novella ilgili bilgi falan vermişler, o kadar. 

yalnız, tam da "ulan acaba P.A. Works niye bu kış sezonunu pas geçiyor" diyodum, cevabını verdiler sağolsunlar. Charlotte'dan baya ümitliyim.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Angel Beats! başlığını açtığım için bu başlığı da açıyım diyodum da inanılmaz üşeniyodum, ty.

Angel Beats! işi yalnızca tekrar yayınmış anlaşılan yeni bölüm falan yok. yeni gelcek visual novella ilgili bilgi falan vermişler, o kadar. 

yalnız, tam da "ulan acaba P.A. Works niye bu kış sezonunu pas geçiyor" diyodum, cevabını verdiler sağolsunlar. Charlotte'dan baya ümitliyim.

Aynı şekilde, zaten işin içinde Key varsa kesinlikle o seri kalite'nin diğer hali gibi oluyor, aynı Fate serisinin yapımcısı Ufotable'ın olduğu gibi. Key haberi olmasaydı başlık açmak için uğraşmazdım, ayrıca aynen Angel Beats! yeniden yapım değil de, mevcut videoların BLU-RAY versiyonuna (1080x1920 çerçeve) çıkarılıp verilmesiyle oluşacak. Bir CD içerisinde 13 bölüm ayrıca ekstradan bir OVA bölümü yer alacak. Bu OVA ise yepyeni bir bölüm olarak ismi de Hell's Kitchen olacak gibi duruyor. Ben tekrardan izleyeceğim açıkçası, BLU-RAY versiyonu animeye başka bir açıdan bakmanı sağlıyor. Ayrıca bu sene hevesle beklediğim 2. seri oldu Charlotte, sırf tanıtım video'sundan ne kadar kaliteli bir seri olacağını anlayabiliyoruz (çizim babında).

Key yine anime dünyasını sallayacak gibi görünüyor ^^

Sormayın muhtemelen de öyle olacak gibi görünüyor. J76mVB.gif Yukarıda da belirttiğim gibi bir an önce gelsin de, horriblesubs sayesinde 1080p kalitesinde izleyebilelim.  bgYm9d.gif Bu kadar kaliteyle 1080p altında izlemek seriye hakaret olur bence, zaten bu kadar kaliteli çizimleri olması doğrudan paraya bakıyor. D89p56.gif

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Bu stüdyo çok mu sağlam, bu konularda pek fikrim yok ama, ben de çizimleri falan çok sağlam bir stüdyo arıyordum. Gerçekten iyiyse bu stüdyoyu takip edeyim. Tavsiye eder misiniz yani? :D

-hep stüdyo dedim, umarım stüdyo deniyordur gerçekten.

Stüdyo, şirket ne fark eder ki, yeter ki anlaşılır olsun. LYEr9V.gif Visual Art's Key'in yaptığı çizimler gerçekten de çok ayrıntılı ve iyi oluyor, diğer serilerinden Air, Kanon, Clannad, Little Busters'i takip etmenizi öneririm, ama burada ki küçük bir hususu söylememe izin verin. Çizimler yılına göre iyi oluyorlar, yani şimdi gidip 2005 TV serisi olan Air'i izleyip şirket hakkında kötü düşünmenizi istemem. LYEr9V.gif Benim tavsiyem sürekli bu stüdyo'yu takip etmeniz ayrıca Ufotable (Bkz: Fate/Zero, Fate/Stay Night), Shaft (Bake/monogatari, Nisekoi), P.A Works gibi stüdyolar da oldukça işinin ehliler. Bunlara da bir göz gezdirmelisiniz. Ezpo7v.gif

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Stüdyo, şirket ne fark eder ki, yeter ki anlaşılır olsun. LYEr9V.gif Visual Art's Key'in yaptığı çizimler gerçekten de çok ayrıntılı ve iyi oluyor, diğer serilerinden Air, Kanon, Clannad, Little Busters'i takip etmenizi öneririm, ama burada ki küçük bir hususu söylememe izin verin. Çizimler yılına göre iyi oluyorlar, yani şimdi gidip 2005 TV serisi olan Air'i izleyip şirket hakkında kötü düşünmenizi istemem. LYEr9V.gif Benim tavsiyem sürekli bu stüdyo'yu takip etmeniz ayrıca Ufotable (Bkz: Fate/Zero, Fate/Stay Night), Shaft (Bake/monogatari, Nisekoi), P.A Works gibi stüdyolar da oldukça işinin ehliler. Bunlara da bir göz gezdirmelisiniz. Ezpo7v.gif

Gerçekten bu tarz bir öneriyi bayağıdır bekliyordum, çok iyi oldu. Gerçekten teşekkürler :D

-Not:Simgeler güzelmiş xD

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Bu stüdyo çok mu sağlam, bu konularda pek fikrim yok ama, ben de çizimleri falan çok sağlam bir stüdyo arıyordum. Gerçekten iyiyse bu stüdyoyu takip edeyim. Tavsiye eder misiniz yani? :D

-hep stüdyo dedim, umarım stüdyo deniyordur gerçekten.

animasyon stüdyosunu kastediyorsun, P.A. Works benim sevdiğim stüdyolardandır. Nagi no Asukara, Angel Beats!, Hanasaku Iroha, True Tears bu stüdyonun bilinen işleri. benim en hoşuma giden yanları canlı çizimleri ve göz çizimleri. bi de bazen über işler yapıyorlar, Angel Beats!te canlı performans sırasında gitar akorları ve bateriyi birebir yapmak gibi, Nagi no Asukara'daki su animasyonları gibi.

ama P.A. Works son yıllarda bütçe sıkıntısı yaşıyor, gerçi Charlotte'da bişey olmaz çünkü Aniplex ve Key var arkasında.

bunun harici Madhouse da baya iyi. Rainbow, No Game No Life, Hajime no Ippo, Hunter x Hunter, Death Note gibileri bunlardan. Sunrise, KyoAni gibi para sıçanları da var. bu 2sinin de işleri baya iyi oluyor ama P.A. Works gibi fukaralık içinde değil bunlar, para sıçarak yapıyolar. o yüzden P.A. Works ftw!

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

animasyon stüdyosunu kastediyorsun, P.A. Works benim sevdiğim stüdyolardandır. Nagi no Asukara, Angel Beats!, Hanasaku Iroha, True Tears bu stüdyonun bilinen işleri. benim en hoşuma giden yanları canlı çizimleri ve göz çizimleri. bi de bazen über işler yapıyorlar, Angel Beats!te canlı performans sırasında gitar akorları ve bateriyi birebir yapmak gibi, Nagi no Asukara'daki su animasyonları gibi.

ama P.A. Works son yıllarda bütçe sıkıntısı yaşıyor, gerçi Charlotte'da bişey olmaz çünkü Aniplex ve Key var arkasında.

bunun harici Madhouse da baya iyi. Rainbow, No Game No Life, Hajime no Ippo, Hunter x Hunter, Death Note gibileri bunlardan. Sunrise, KyoAni gibi para sıçanları da var. bu 2sinin de işleri baya iyi oluyor ama P.A. Works gibi fukaralık içinde değil bunlar, para sıçarak yapıyolar. o yüzden P.A. Works ftw!

Teşekkürler hep böyle şeylerden haberim olsun istemişimdir *-*

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.