Jump to content

MBTI Kişilik Analizi

Lola.

Önerilen İletiler

Filozofvari olmuş. İlk okuyuşta ygs'deki felsefe soruları gibi hissettim :D Teste itibar etmek derken, zaten insanların yaptığı en fazla hangi kişilik tipindeymiş öğrenip kendiyle aynı ünlü bi kişilik var mı diye bakmak değil mi shajdfs Yani İngilizce hocamla 2-3 dersi bu test üzerine geçirdik ve yaptığımız da buydu :D Zaman geçirmek için yapılır bence zaten en fazla ne kadar ciddiye alabilirsin ki :D

Filozofvari falan değil dostum. İnsani nesnel temeller ayrıştırılıyor ve saptırılıyor, oysa bunlar her zaman bir bütün olarak işler. Mesela bu teste göre ben bu testi anlayıp/kavrayıp, aynı zamandada yargılayamam? Yani nesnel bir yargı değeri yoktur? Bu teste göre biri hissettiğine göre düşünemez veya düşündüğü gibi hissedemez? Mesela biri insanın keyfini yerine getiren neşeli bir anime izleyip aynı zamanda bunun faydalı olduğunu düşünemez? veya üzücü bir animeden ders çıkarılamaz? Duyular ve sezgileri ayırmak nasıl oluyor??Yani biri karşıdan gelen arabayı görme/işitme duyusuyla sezemeyecektir, arabadakide onu sezemez ve araba çarpar öyle mi?.. Lütfen.. Bilmem ne bilim adamlarının testi yazıyor birde :lol: eğlence bile olsa bu temeller üzerinde oynanması beni düşündürüyor yani.. Bu kadar ciddiye alırım işte arkadaşım :D

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Yanıtlar 37
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler mesajlar

Bütün insanların aynı kişilik özelliklerine sahip olmadığı bilinen bir gerçek. Peki kaç farklı kişilik tipi var ve bunların özellikleri neler ?     MyersBriggs Tip Göstergesi (MyersBriggs Type Indica

INFP :D

INTJ Görülme sıklığı: %1 Tüm tipler arasında kendine güveni en yüksek olan ve en pragmatik düşünebilendir. Kolay karar alabilir ve liderlik ruhudur.   Sevdim güzel konu. Teşekkürler.

Filozofvari falan değil dostum. İnsani nesnel temeller ayrıştırılıyor ve saptırılıyor, oysa bunlar her zaman bir bütün olarak işler. Mesela bu teste göre ben bu testi anlayıp/kavrayıp, aynı zamandada yargılayamam? Yani nesnel bir yargı değeri yoktur? Bu teste göre biri hissettiğine göre düşünemez veya düşündüğü gibi hissedemez? Mesela biri insanın keyfini yerine getiren neşeli bir anime izleyip aynı zamanda bunun faydalı olduğunu düşünemez? veya üzücü bir animeden ders çıkarılamaz? Duyular ve sezgileri ayırmak nasıl oluyor??Yani biri karşıdan gelen arabayı görme/işitme duyusuyla sezemeyecektir, arabadakide onu sezemez ve araba çarpar öyle mi?.. Lütfen.. Bilmem ne bilim adamlarının testi yazıyor birde :lol: eğlence bile olsa bu temeller üzerinde oynanması beni düşündürüyor yani.. Bu kadar ciddiye alırım işte arkadaşım :D

Aslında bu testte düşünmek ya da hissetmek, bunlardan birini yapabilirsin sadece demşyor. Sadece hangi tarafa daha yakın olduğunu gösteriyor. Tabii ki ikisini birlikte yapabilirsin bunu 6 yaşındaki kuzenime sorsam o da bilir. :D

Ayrıca dediğim gibi düşünürdüğünde doğruluk payı da olabiliyor. Mesela bu arkadaşın verdiği yazıdakiler nerden bilmiyorum çünkü 16personalities'in kendi sitesinde ben çok daha farklı açıklamalar gördüm ve 16personalities'deki isfj genel özelliklerini taşıyorum.

Edit:Bunları dediklerini doğru anladığım varsayımını yaparak yazdım :D Ayrıca tartışma havasında yazmak istemedim yanlış anlama öylesine düşüncelerimi yazdım :D

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Aslında bu testte düşünmek ya da hissetmek, bunlardan birini yapabilirsin sadece demşyor. Sadece hangi tarafa daha yakın olduğunu gösteriyor. Tabii ki ikisini birlikte yapabilirsin bunu 6 yaşındaki kuzenime sorsam o da bilir. :D

Ayrıca dediğim gibi düşünürdüğünde doğruluk payı da olabiliyor. Mesela bu arkadaşın verdiği yazıdakiler nerden bilmiyorum çünkü 16personalities'in kendi sitesinde ben çok daha farklı açıklamalar gördüm ve 16personalities'deki isfj genel özelliklerini taşıyorum.

Edit:Bunları dediklerini doğru anladığım varsayımını yaparak yazdım :D Ayrıca tartışma havasında yazmak istemedim yanlış anlama öylesine düşüncelerimi yazdım :D

Sadece bunlardan birini yapabilirsin diyor testteki şıklara bakarsan rahat anlarsın. Bende tartışmıyorum yanlış anlama, 6 yaşındaki kuzeninin bile anlayabileceği derece saçma diyorum sadece :lol: sonsuz yaşam şekli olasılığını 16 tipe ayırmak bence zaten komik :D
İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sadece birini derken bence birazcık yanlış anlamış olabilirsin. Atıyorum mantığına göre hareket eden biri duygusuzdur gibi bir tezi yok yapanların, sadece mantığını duygularının önünde tutar diyor. Zaten test sonuçlarında bir denge gibi bir şey veriyo sana. Mesela içedönüklükle dışadönüklük arasında bir denge var gibi. Yani tamamen içe dönük veya dışa dönüksün demiyor, o tarafa ne kadar yakın olduğunu göstermesi diğerine de yakın olabileceğini gösterir mesela. Mesela bende içe-dışa dönüklük dengesinde azıcık bişey içedönüğe daha yakın çıkmıştı. Demek ki tamamen içedönük değilim. Yani seni dediğin gibi keskin çizgilerle ayırmıyor :D

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

"Düşünceler genelde gerçek şeylerden daha önemlidir."

yani, düşünceler gerçek şeyler değildir?

"Uyumlu olmak sizin için organize olmaktan daha önemlidir."

hem uyumlu hem organize olunamaz?

"kabul et-reddet"..

duygu ve düşüncelerdeki uyumsuzluğu normal kabul etmeninde doğru olduğunu sanmıyorum. bunların uyumsuzluğunda "şüphe" ortaya çıkar,yani emin olmazsın, bunun sonucu endişe veya huzursuzluk benzeri duygular olur mesela, mantıklada bunu gidermeye çalışırsın araştırarak. mesela burda mantığım duygularım üzerinden yürüyor, duygularımda mantığım.. yani birine fazlalık vermiş değilim. :lol: duygularda mantık yokmuş gibi varsayılıyor.. neyse belki ben yanlış anlıyorum, bendede istp - a çıktı  :lol:

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

''INFP

Görülme sıklığı: %2

Yaşadığı her durumda pozitif olana odaklanır ve tatminkardır. Bireysel değerlerini önemser ve bu değerler çerçevesinde hareket eder.'' imiş. Tatminkardır demiş ama ben bu testten tatmin olmadım. =-= Bütün hepsi bende çıksın istedim -gözü aç- *o* ehuehehue kendimle çok çeliştim yanıtların ortasını bulamadığımda. <_< Eğlenceli oluyor böyle testler.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• 1 sene sonra...
  • 3 ay sonra...
  • 6 ay sonra...

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.