Jump to content

çok zor bir bilmece.

Barış

Önerilen İletiler

bir odadasınız. 2 tane kapı ve 2 tane koruma var. her kapının önünde bir koruma bulunuyor. bu kapılardan geçtiğinizde biri sizi öldürüyor diğerinden sağ kurtuluyorsunuz. ve korumalardan bi tanesi sorduğunuz her soruya yalan söylüyor diğeride doğruyu söylüyor. odadan kurtulmak için bir soru sorma hakkınız var. bu soru ne olurdu?

sorunun cevabı var yarın bu saatte açıklarım eğer bulunmazsa :)

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Gardiyanlara sen diğer gardiyan olsaydın hangi kapıyı söylerdin derim. Doğruyu söyleyen gardiyan sorduğumda yalan söyleyip yanlış kapıyı göstericek.Yalan söyleyene sorduğumda ise doğru söyleyen gardiyanın söyleyeceği şey yerine yine yalan söyleyeceği için yine yanlış kapı gösterilecek.Böylece ikiside aynı yanlış kapıyı gösteririr.Diğer kapıdan giderim :D

9gagte görmüştüm aynı soruyu

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Gardiyanlara sen diğer gardiyan olsaydın hangi kapıyı söylerdin derim. Doğruyu söyleyen gardiyan sorduğumda yalan söyleyip yanlış kapıyı göstericek.Yalan söyleyene sorduğumda ise doğru söyleyen gardiyanın söyleyeceği şey yerine yine yalan söyleyeceği için yine yanlış kapı gösterilecek.Böylece ikiside aynı yanlış kapıyı gösteririr.Diğer kapıdan giderim :D

bir odadasınız. 2 tane kapı ve 2 tane koruma var. her kapının önünde bir koruma bulunuyor. bu kapılardan geçtiğinizde biri sizi öldürüyor diğerinden sağ kurtuluyorsunuz. ve korumalardan bi tanesi sorduğunuz her soruya yalan söylüyor diğeride doğruyu söylüyor. odadan kurtulmak için bir soru sorma hakkınız var. bu soru ne olurdu?

Ama bir soru sorma hakkın var yazıyor?? Seninki iki soru olur  :confused-onion-head-emoticon:  

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

cevap bu doğru. bende orda gördüm sorayım dedim de bu kadar çabuk birinin 9 gagda görüpde söyleyeceini tahmin etmemiştim :D 

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

9 gagda okumuş ama okuduğunu iyi anlamamış :D doğru söyleyene sen diğer gardiyan olsan hayatta kalmak için hangi kapıyı seçerdin diye sorarsan yanlış olan kapıyı gösterecektir çünkü yalancıya doğrusu hangisi diye sorduğunda o yanlış olanı söyleyecektir. yalan söyleyene sen diğer gardiyan olsan hayatta kalmak için hangi kapıyı seçerdin diye sorsan doğru olanın söyleyeceği şeyi yani doğru kapıyı söylemeyip yanlış olan kapıyı gösterecektr. yani ikisininde bu soruya cevabı aynı olacaktır. ikisinden birine bu soruyu sor cevaba göre diğer kapıyı seç. cevap bu

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.