Jump to content

Hangi Üniversite?

Pingu

Önerilen İletiler

Ege Üniversite'sinde okuyan..............

Arkeoloji, Uluslararası İlişkiler ve özellikle Mütercim-Tercümanlık okuyanların düşüncelerini duymak istiyorum.

Edit. Şunu da eklemesem olmazdı; ben y.dil okuyorum, ama bu bölüme İng'den başka derse çok ilgim olmadığı için geldim.  Seviyorum İngilizce'yi. Ama gel gelelim Müt. Terc. olmak istiyor muyum? Biraz evet, biraz hayır. Benim bölümümde zaten çok bi meslek seçme şansınız yok. Ya müt.terc, ya ing. öğr, ya turist reh. ya da x dili ve edb. okuyacaksınız. Ben aralarında bi ara Turist Reh.ni düşünmüştüm, ama ben gezdirmek değil gezmek istediğimi fark ettim. Ki tarihle de pek içli dışlı değilim zaten. Aslında aklımda çok daha farklı bir şey var, bilirsiniz sanat işte. Ama garantisi olmadığı için kendimi garantiye almam gerek ve Müt. Terc seçtim bunun için. Yalnız ben sürekli masa başında olmak değil, sürekli yer değiştirerek bunu yapmak istiyorum. Anladınız siz....... Ama nasıl yapacağımı bilmiyorum.  Yardımcı olursanız sevinirim. Derdimi pek anlatamadım galiba ama neyse.  :wacko: 

Bizim okulda tam burslu Müt-terc. kazanırsan hayatın kurtulur bunu unutma :D ama min puan 503.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Yanıtlar 108
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler mesajlar

Canını seven mühendislikten uzak dursun, şu an komadayım, benim yerime hemşire yazıyor.   Sakarya Üniversitesi'nde Bilgisayar mühendisliği 4. sınıfım. Size şu kadarını söyleyim. Bilgisayarla, yazılıml

Katılıyorum işkençe çekip ot gibi yaşamak istemiyosanız  Bilgisayar bölümlerinden uzak durun :D Günlük olarak beyinin 404 alma ihtimali 80,   tavırlar şu şekilde olabiliyo :D        if ( $('#beyin404'

Bu konunun da amacı YGS ve LYS ye girecek olan arkadaşlarımız eğer buradaki üniversiteler hakkında bilgi sahibi olmak isterseniz sorularınızı bekleriz... /Lütfen üniversite okuyanlar okullarını bana

Ben Çapa Tıp'ta 1.sınıfım, tıp seçebiliyorsan ben seç derim. Ben gayet memnunum, hem forumda bir tıpçı daha olmuş olur *-* Ama hani sırf para için seçeyim gibi bir düşüncen varsa gerek yok, çünkü o durumda zorlanırsın.

Açıkça şunları söyleyeyim, sen kendin karar ver ^^:Öncelikle tıpı kazandığın çevrede duyulunca insanların sana bakışı gözle görülür bir biçimde değişiyor, daha o günden insanlar bir şey dediğin zaman seni daha çok dinliyorlar, önemsiyorlar. Sonra okula başlıyorsun, dersler zor onu söyleyeyim. Bazen dersi dinleyeyim derken dersin sonunda beynim yanıyor ama genelde anlamıyorum zaten şu ana kadar. Sadece ben değil genelde durum böyle. Mecbur çalışarak hallediyorsun, o da zorlayabiliyor ama diğer bölümlerde de çok çalışıyormuşsun zaten, tıpta birazcık daha fazla. Çok değil, yine istediğini yapmaya vakit buluyorsun(Bkz:İmzamdaki ilk AMV'mi üiversitede yaptım başlayalı 3 ay olmasına rağmen)

İş sıkıntısı yok, mezun ol her yerde doktor açığı var, kazandığın para açısından sıkıntı çekeceğini de zannetmiyorum. Biraz mesleği sevdin mi sıkıntı çekeceğini zannetmiyorum yani :D Eğer özel sorun varsa özelden alabilirim, genel bir soruysa buradan da sorabilirsin başka seçmeyi düşünenler için :)

NOT: Üniversite olarak benim duyduğum kadarıyla Ankara Tıp aşırı zormuş, ortalama 9 yılda bitirebiliyorlarmış, hacettepe o kadar zor olmasa da zormuş, cerrahpaşa ve çapa rekabeti var zaten, o ikisi arasında:çalışmayı biraz daha seversen çapa, ilk yılında yatmak istersen cerrahpaşa diyorlar. Ama tıp heryerde tıp, yani hakkari tıbbı kazanırsan yine gidebilirsin bence :) Üniversiteler arası karşılaştırmayla ilgili bir soru olursa da alabilirim.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Ben Çapa Tıp'ta 1.sınıfım, tıp seçebiliyorsan ben seç derim. Ben gayet memnunum, hem forumda bir tıpçı daha olmuş olur *-* Ama hani sırf para için seçeyim gibi bir düşüncen varsa gerek yok, çünkü o durumda zorlanırsın.

Açıkça şunları söyleyeyim, sen kendin karar ver ^^:Öncelikle tıpı kazandığın çevrede duyulunca insanların sana bakışı gözle görülür bir biçimde değişiyor, daha o günden insanlar bir şey dediğin zaman seni daha çok dinliyorlar, önemsiyorlar. Sonra okula başlıyorsun, dersler zor onu söyleyeyim. Bazen dersi dinleyeyim derken dersin sonunda beynim yanıyor ama genelde anlamıyorum zaten şu ana kadar. Sadece ben değil genelde durum böyle. Mecbur çalışarak hallediyorsun, o da zorlayabiliyor ama diğer bölümlerde de çok çalışıyormuşsun zaten, tıpta birazcık daha fazla. Çok değil, yine istediğini yapmaya vakit buluyorsun(Bkz:İmzamdaki ilk AMV'mi üiversitede yaptım başlayalı 3 ay olmasına rağmen)

İş sıkıntısı yok, mezun ol her yerde doktor açığı var, kazandığın para açısından sıkıntı çekeceğini de zannetmiyorum. Biraz mesleği sevdin mi sıkıntı çekeceğini zannetmiyorum yani :D Eğer özel sorun varsa özelden alabilirim, genel bir soruysa buradan da sorabilirsin başka seçmeyi düşünenler için :)

NOT: Üniversite olarak benim duyduğum kadarıyla Ankara Tıp aşırı zormuş, ortalama 9 yılda bitirebiliyorlarmış, hacettepe o kadar zor olmasa da zormuş, cerrahpaşa ve çapa rekabeti var zaten, o ikisi arasında:çalışmayı biraz daha seversen çapa, ilk yılında yatmak istersen cerrahpaşa diyorlar. Ama tıp heryerde tıp, yani hakkari tıbbı kazanırsan yine gidebilirsin bence :) Üniversiteler arası karşılaştırmayla ilgili bir soru olursa da alabilirim.

ya ilgim yok değil de  çevre zoru olunca iinadına gitmeyesim geliyo gibi:)

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Aynısı bana da oldu biliyor musun? Annemler zorla tıp da tıp diye tutturdu. Matematiğim fenimden 5 kat daha iyiydi halbuki. Dedim mühendis olcam bana karışmayın :D Hatta japonyaya gidip orda burslu mühendislik okumak da istedim    -aslında düşünmezdim de bir yerden japonyada burslu hukuk teklifi gelmişti, acaba mühendislikte birşey olur mu diye düşünmüştüm, hem de animeler saolsun japonyayı baya seviyordum :D   -    Ama mühendislikte çok kişi var, önceki yorumlarda dendiği gibi sivrilmek zorundasın, ama tıp daha garanti meslek yeter ki sev :D Bu tarz konuşmalarla ikna ettiler beni işte yoksa şimdi boğaziçi EE, bilgisayar, endüstri falan okurdum. Hangisi sana uygunsa onu seç derim ben :D Ben tıbbı seçtim kardeş gerisi sende :D

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Canını seven mühendislikten uzak dursun, şu an komadayım, benim yerime hemşire yazıyor.

Sakarya Üniversitesi'nde Bilgisayar mühendisliği 4. sınıfım. Size şu kadarını söyleyim. Bilgisayarla, yazılımla, oyunlarla, teknolojiyle ilgili hayalleriniz varsa, idealistseniz bu bölümden uzak durun. Hayır ben ot gibi sabah akşam ders çalışırım, dümdüz mezun olup kapı kapı iş ararım, bulunca da eşek gibi çalışırım diyorsanız o ayrı. 

Hocalar sürekli yakınırlar, öğrenciler çok pasif, üretkenlik yok, girişimcilik yok, proje yok diye. Bunlarla uğraşanlara da hiçbir kolaylık sağlamayıp acımasızca dersten bırakırlar :D Denedim çalışıyor. Siz de deneyin, siz de kin kusun.

Not: Final haftası nedeniyle kinim 3 kat daha etkili, 3 kat daha güçlü. Kin Strike. 

Katılıyorum işkençe çekip ot gibi yaşamak istemiyosanız  Bilgisayar bölümlerinden uzak durun :D Günlük olarak beyinin 404 alma ihtimali 80,

tavırlar şu şekilde olabiliyo :D

if ( $('#beyin404').val() != '' ) 
    alert ("Bi Sigara Molası")
}
edit : Test edildi Onaylandı.  :)
İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Katılıyorum işkençe çekip ot gibi yaşamak istemiyosanız  Bilgisayar bölümlerinden uzak durun :D Günlük olarak beyinin 404 alma ihtimali 80,

tavırlar şu şekilde olabiliyo :D

if ( $('#beyin404').val() != '' ) 
    alert ("Bi Sigara Molası")
}
edit : Test edildi Onaylandı.  :)

:D Tepkiler süpermiş, şu kod işini öğrenmek isterdim, bizim lisede bilgisayar olimpiyatçıları da hep böyle şeyler yapıyordu ya :D Çok cool şeyler :D

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

:D Tepkiler süpermiş, şu kod işini öğrenmek isterdim, bizim lisede bilgisayar olimpiyatçıları da hep böyle şeyler yapıyordu ya :D Çok cool şeyler :D

işte diyorum ya gün içinde 404 hata alma olasılığın %80 :) heleki büyük firmalarda çalışıyosan :D

gün sonunda hata raporunu eline alıyosun bakıyosunki : HTTP 500 İç Sunucu Hatası-- Beyin yanmış :D

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.