Jump to content

DESTINY Çeviri Ekibi (İptal Edildi.)

Önerilen İletiler

ZHAN LONG- DESTINY ---

Kısaca Sword Art Online + The Gamer + Log Horizon karışımı tamamı renkli Manhua(Çin Mangası). 

Tür: Sanal Dünya, Oyun, Romantizm 

u001.jpg

Öncelikle yılbaşından önce bir sürpriz yapıyım dedim. Benim bulduğum zaman çok hoşuma giden bu mangayı çevirmek ve sizlerle paylaşmak istedim.

Ekip dememe rağmen iki kişiyiz, bu sayıyı sadece ben çevirdim ama diğer sayıları MorriganVEX ile beraber çevireceğiz. (Daha kendisi bilmiyor, hahaha!) 

Neyse daha fazla uzatmayıp konuya gireyim. Az önce Batoto'ya koymamla beraber 1. sayıyı bitirmiş bulunmaktayım. İsteyenler BURAYA tıklayarak indirebilir ya da BU ADRES'ten Online okuyabilirler.  

1. Bölüm: Kader: http://bato.to/read/_/294578/zhan-long_ch1_by_no-group 

http://dosya.co/8fd40b019da9f611/ZHANLONGÇEVİRİ.rar

Zevkli bir seri ve dediğim gibi... SAO alternatifi. Aynı hikaye yapısını daha normal karakterlerle kullanmışlar.  

İPTALİN NEDENİ!!

Kısaca şöyle açıklayabilirim. Seri ilk 10 bölüme kadar çok güzel devam ediyor. Ama 11. bölümden sonra çizerimiz değişiyor ve bütün karakterlerin içine ediyor. Hem çizimi iğrençleştirmekle beraber bir de karakterlerin özelliklerini değiştiriyor. Evet, havalı ve sakin karakterimiz hiperaktif abaza bir tip oluyor. 

HATTA, bununla da yetinmemişler. 15. bölümden sonra tekrar çizer değişiyor, ve seri iyice b*ka sarıyor. karakterin çizimleri iyice saçmalamışken bambaşka bir şeye dönüşmüş oldu.

Şu an sadece ilk 10 bölümü İngilizce'ye çevrilmişti.  2. çeviriyi yarılamışken yarıda kestim. 10. bölüme kadar gitsem bile hikaye çok havada kalıyor.

Eğer ne kadar saçmaladıklarını merak ederseniz hemen link veriyorum.

1-10 arası:

Çizimler böyleyken: http://bato.to/read/_/305176/zhan-long_ch8_by_webtoons-reader/12

11-15 arası:

Önce bu hale:http://www.kxdm.com/look/771597/785182/?p=2

15. .....:

Sonra bu hale geliyor. (Evet aynı manga, o arı 10. bölümde var.) 

http://www.kxdm.com/look/771597/809695/?p=17

Durum bu... 

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• 1 ay sonra...

Ben de bu webtoona ne zaman biri el atacak diyordum. Ellerine sağlık inşallah devam edersin. Çeviri iyi ama editi beğenmedim. Devam etmeyi düşünüyorsan ve istersen editörlüğünü ben yapabilirim (Tecrübem var yani). İnşallah devam edersin. Ayrıca bence kendine bir blog aç (Sadece çevirilierini yayınlamak için veya genel fark etmez) ve tanıtımına özen göster böylelikle daha çok ilgi çekersin (bloger teması editlemekten anlamıyorsan ona da yardım ederim.). Bunu konuyu bir buçuk ay sonra gördüğüm için söylüyorum. Bir de devam etmeyi düşünüyorsan tanıtımını da yaparım webtoonlarla ilgili bir facebook sayfasında (Çeviri gruplarınkileri saymazsak webtoonlarla ilgili tek Türk sayfası). Söylediklerim aklına yatmışsa (Tamamı veya bazıları) özel mesaj at Skype veya ne istersen artık yollarım  daha detaylı görüşürüz. Elimden geldiğince her türlü yardımı yapmaya hazırım.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Ben de bu webtoona ne zaman biri el atacak diyordum. Ellerine sağlık inşallah devam edersin. Çeviri iyi ama editi beğenmedim. Devam etmeyi düşünüyorsan ve istersen editörlüğünü ben yapabilirim (Tecrübem var yani). İnşallah devam edersin. Ayrıca bence kendine bir blog aç (Sadece çevirilierini yayınlamak için veya genel fark etmez) ve tanıtımına özen göster böylelikle daha çok ilgi çekersin (bloger teması editlemekten anlamıyorsan ona da yardım ederim.). Bunu konuyu bir buçuk ay sonra gördüğüm için söylüyorum. Bir de devam etmeyi düşünüyorsan tanıtımını da yaparım webtoonlarla ilgili bir facebook sayfasında (Çeviri gruplarınkileri saymazsak webtoonlarla ilgili tek Türk sayfası). Söylediklerim aklına yatmışsa (Tamamı veya bazıları) özel mesaj at Skype veya ne istersen artık yollarım  daha detaylı görüşürüz. Elimden geldiğince her türlü yardımı yapmaya hazırım.

Çevirisi sıkıntı değil, ingilizcem iyi olduğundan hızlı şekilde çevirebiliyorum. tek beceremediğim nokta redraw ve edit(paint kullandım bunda o derece).

1 aya kadar blog açacağım, bir sürü ıvır zıvır materyalim olduğundan hepsine ayrı ayrı açmak yerine tek bir tane açıp içine tıkmayı planlıyorum. ama daha uğraşacak vakti bulamadım.

eğer editörlüğü üstlenirsen çevirisine devam edebilirim. batoto bile upload konusunda sıkıntı çıkarttı, saatlerimi harcadım ve yine de düzeltemedim. durum böyle olunca da çevirisine devam etmeyi göze alamadım.  

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Çevirisi sıkıntı değil, ingilizcem iyi olduğundan hızlı şekilde çevirebiliyorum. tek beceremediğim nokta redraw ve edit(paint kullandım bunda o derece).

1 aya kadar blog açacağım, bir sürü ıvır zıvır materyalim olduğundan hepsine ayrı ayrı açmak yerine tek bir tane açıp içine tıkmayı planlıyorum. ama daha uğraşacak vakti bulamadım.

eğer editörlüğü üstlenirsen çevirisine devam edebilirim. batoto bile upload konusunda sıkıntı çıkarttı, saatlerimi harcadım ve yine de düzeltemedim. durum böyle olunca da çevirisine devam etmeyi göze alamadım.  

Dediğim gibi redraw olsun edit olsun ben hallederim. Bölümleri direk yayıncının sitesinden de alırım. Tek sorunum: Font seçiminde çok fazla kararsız kalıyorum. Bloğun temasında sorun yaşarsan bir kaç püf nokta öğretirim. Böylece rahatlıkla html kodlarından düzenlersin.

Batoto ile ben de sorun yaşıyorum şu sıralar o yüzden Manga Tr'yi kullanmaya başladım. Sana da öneririm.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Dediğim gibi redraw olsun edit olsun ben hallederim. Bölümleri direk yayıncının sitesinden de alırım. Tek sorunum: Font seçiminde çok fazla kararsız kalıyorum. Bloğun temasında sorun yaşarsan bir kaç püf nokta öğretirim. Böylece rahatlıkla html kodlarından düzenlersin.

Batoto ile ben de sorun yaşıyorum şu sıralar o yüzden Manga Tr'yi kullanmaya başladım. Sana da öneririm.

Bakalım bi. Ben bu cumartesi durumuma bakar ona göre  sana özel mesaj atarım. 

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Misafir
Bu konu kapalıdır, konuya cevap yazamazsınız.
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.