Jump to content

Nefes alıyorum...

Mileydi

Önerilen İletiler

Öncelikle şunu belirteyim hikayen konu itibari ile bir okur olarak söylüyorum bunu çok ilgimi çekti. Hikayenin isimi ve olayların gidişatını anlatım şeklin güzeldi. Hele bir ilk başlarda umutsuzluğu, çaresizliyi bire bir ifade etmen. Bu muhteşemdi  :hell-yes-onion-head-emoticon: 

Sonra tempo düştü. Dialoglar başladı. İnsanları beklenti içine soktun ama orda bıraktın. Kaldık orda  :confused-onion-head-emoticon: 

Son çok önemlidir. Umarım gelecek bir son bizi şaşkına döndürür. İyi anlamda

Ve bir not: Yakın zamanlarda 7 yıl önce bıraktığım çizerliğe geri dönmeyi düşünüyorum. Eğer izniniz olursa bu hikayenin çizeri olmaya talibim :D

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Öncelikle şunu belirteyim hikayen konu itibari ile bir okur olarak söylüyorum bunu çok ilgimi çekti. Hikayenin isimi ve olayların gidişatını anlatım şeklin güzeldi. Hele bir ilk başlarda umutsuzluğu, çaresizliyi bire bir ifade etmen. Bu muhteşemdi  :hell-yes-onion-head-emoticon: 

Sonra tempo düştü. Dialoglar başladı. İnsanları beklenti içine soktun ama orda bıraktın. Kaldık orda  :confused-onion-head-emoticon: 

Ve bir not: Yakın zamanlarda 7 yıl önce bıraktığım çizerliğe geri dönmeyi düşünüyorum. Eğer izniniz olursa bu hikayenin çizeri olmaya talibim :D

Oww süper olur izin çikarsa ilk okuyanlar arasında olurum...
İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Forum Admin

Yorumların için teşekkür ederim ^_^ Öylesine başlayıp, öylesine devam ettim ve çok büyük beklentiler içinde yazmamıştım açıkcası  :ph34r: Sonu olur mu bilmiyorum, aslında tek bölümlük bir yazıydı :huh: hem ilham perileri benden pek haz etmiyorlar onlara çok kötü davranıyormuşum  <_< O yüzden devamı konusunda bir şey söyleyemiyorum  :mellow: Çizmek istersen elbette yazımı kullanabilirsin :o Bu beni çok mutlu eder  ^_^

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Forum Admin

Insan zaten düşünüyor, nefes almasan nasıl yasican?

Uzun zamandır buralarda olmayan Eren-sama nın konuma teşrif etmesine mi sevineyim :huh: yoksa böyle realist bir yaklaşımda bulunarak beyninin kıvrımlarından kopup gelen düşüncelerini bizimle paylaştığı için alkış mı tutayım  -_- veya kafasına terlik mi atayım bilemedim  :D

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Yorumların için teşekkür ederim  ^_^ Öylesine başlayıp, öylesine devam ettim ve çok büyük beklentiler içinde yazmamıştım açıkcası   :ph34r: Sonu olur mu bilmiyorum, aslında tek bölümlük bir yazıydı  :huh: hem ilham perileri benden pek haz etmiyorlar onlara çok kötü davranıyormuşum   <_< O yüzden devamı konusunda bir şey söyleyemiyorum   :mellow: Çizmek istersen elbette yazımı kullanabilirsin  :o Bu beni çok mutlu eder   ^_^

Ben teşekkür ederim. Anlıyorum. Her yazarın başına gele bilecek türden birşey bu. Ben dağlarda falan buluyorum perileri  ^_^ Tabi bazen diğerlerin fikirlerini öğrenmekte de bir fayda vardır  ^_^ Şimdilik bir bölümlük olsun. Zaten kendiliğinden gelir ilham çoğu vakit :mellow: Ben bekliyicem  ^_^ Mutlu olmana sevindim  :rolleyes:   

Oww süper olur izin çikarsa ilk okuyanlar arasında olurum...

izni aldık  :lol: hadi kaçalım

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Ben teşekkür ederim. Anlıyorum. Her yazarın başına gele bilecek türden birşey bu. Ben dağlarda falan buluyorum perileri  ^_^ Tabi bazen diğerlerin fikirlerini öğrenmekte de bir fayda vardır  ^_^ Şimdilik bir bölümlük olsun. Zaten kendiliğinden gelir ilham çoğu vakit :mellow: Ben bekliyicem  ^_^ Mutlu olmana sevindim  :rolleyes:   

izni aldık  :lol: hadi kaçalım

Çok şaşirdım beklemiyordum.. bencede kaçalım .. Biraz daha konuya evrilip neler yapabilirsin onu konusalim..

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• 5 sene sonra...

FF kısmını kurcalarken Zeynep ablanın FF'ine denk gelince okumak istedim :) Öncelikle eline sağlık Zeynep abla.

Hikayede beğendiğim kısım bir uzaylı istilasında dünyalıların hiçbir şey yapamayıp onları başka uzaylıların kurtarması. "Kahramanlar asla ortaya çıkmadı, mucize gerçekleşmedi" kısmı çok hoşuma gitti, klasik bir yaklaşımın dışında bir yazı olmuş. Nova kabilesinin dünyayı kurtarmak için insanları öldürmek yerine onları üstün bir forma dönüştürmesi de yine değişik bir yaklaşım. 

Ana karakterin imkanlara direnip gerçekçi (!) bir bacaktansa asıl gerçeği kabullenip protez bacak kullanması beni etkiledi. 

İlk okumaya başladığımda aklımda canlanan hikaye şuydu; GRON'ların öncü birlikleri gelmişti ve Nova'lar onları yenmişti. Aradan 6 ay geçtikten sonra GRON'ların asıl birlikleri gelecekti ve Nova + insan ırkı (gelişmiş insan ırkı) bu saldırıya karşı duracaktı. Açıkçası ilk baş bu olmayınca ve normal hayatlarının gündelik konuşmalarını görünce bir "Ne oluyoruz ya" diye düşündüm. 

Sonra farklı bir bakış açısıyla bakmayı denedim. Birde bir uzaylı istilasından çıkmış insanların bir anda geçmişi unutup normalleşmesine ve ana karakterin buna nasıl tepkili olduğunu düşünmeye başladım. Ana karakter sadece yaşamak için yaşıyordu. Bu yüzden hayata biraz daha gerçekçi bakıyor. Milletin her şeyi unutmasına ve Nova'nın getirdiği yenilikleri hemen kabullenip kendilerini değiştirmesine yani insanlıktan çıkmalarına tepkili bir düşüncesi vardı. Zaten bunları kabul etmediği için normal bir bacak yerine protez bacak kullanıyordu. @Vega Zeynep abla eğer burada bu tarz bir şey anlatmaya çalıştıysan gerçekten güzel olmuş, eline sağlık. 

Hikayede arada bazı kısımları anlamakta zorluk çektim, mesela Afra'nın Asil ve Tuğra'nın hayalarına vurduğunu 4-5 kez okuduktan sonra anladım. O kısımları belirtseydin hikaye daha akıcı olabilirdi.

Aklıma gelenler bunlar, tekrardan eline ve hayal gücüne sağlık Zeynep abla :)

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.