Jump to content

Dota Muhabbet Mekanı

Aurantiaco

Önerilen İletiler

6.Samet abi emin ol West'inde TR'den bir farkı yok herkez West West West... diyor ama hiç bir farkı yok TR ile yani bana West'i övme boşuna :D

Dikkatimi çeken şu cümleye cevap vermek istiyorum: Ben lolü bırakalı 3-4 ay oldu ama arkadaşla hala muhabbetini yaparız. Tr'yi hepimiz biliyoruz açıklamama gerek yok ama arkadaşım bıktı ve weste geçti. Ve westten baya memnun. Diyor alıyorum heroyu herkes de alıyor sırayla kimse de bir şey demiyor. Genelde öyle trdeki gibi sıkıntılar yok. Tr'nin rahat yüzde 80'i 15 yaş altı. Üzülüyorum 20 yaş üstü girip de zevk alacağını umanlara. Normal oyunların yüzde 90ı trolldür, derecelide genelde takımına gelen bi ergen oyunu zehir eder. Sen iyi gitsen de(mesela ben mid oynardım genelde) solo jungı çağırır, jung gider ölür veya killi jung alırsa,  solo ben afk der bırakır. Sonra gelse de karşı bu arada kasar. 

Oyundan ancak bu dediklerimin hepsi olmazsa zevk alırım kendim için söylemek gerekirse, onun için de değmez oynamaya. Ah vaktinde lolü bırak dota süper oyun dinleyen arkadaşlarımı dinleseydim keşke :(

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Yanıtlar 51
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler mesajlar

+Rep. Katılıyorum. Bir defa oyun daha çok sabır istiyor çünkü LoL kadar seri akmıyor başlarda.   Kasmak kolay değil çünkü karşıda pro adam varsa keseceğin bütün creepleri sen kesmeden deny'lar. Parası

Aynen bro cafelerde denk geliyorum da 12 13 yaşlarında çocuklar bile lol oynuyor şükür diyorum siz lol oynayın aman ha diyorum :) dota kadar karmaşık zeka strateji çabuk ve cok yönlülük gerektiren bi

Dikkatimi çeken şu cümleye cevap vermek istiyorum: Ben lolü bırakalı 3-4 ay oldu ama arkadaşla hala muhabbetini yaparız. Tr'yi hepimiz biliyoruz açıklamama gerek yok ama arkadaşım bıktı ve weste geçti. Ve westten baya memnun. Diyor alıyorum heroyu herkes de alıyor sırayla kimse de bir şey demiyor. Genelde öyle trdeki gibi sıkıntılar yok. Tr'nin rahat yüzde 80'i 15 yaş altı. Üzülüyorum 20 yaş üstü girip de zevk alacağını umanlara. Normal oyunların yüzde 90ı trolldür, derecelide genelde takımına gelen bi ergen oyunu zehir eder. Sen iyi gitsen de(mesela ben mid oynardım genelde) solo jungı çağırır, jung gider ölür veya killi jung alırsa,  solo ben afk der bırakır. Sonra gelse de karşı bu arada kasar. 

Oyundan ancak bu dediklerimin hepsi olmazsa zevk alırım kendim için söylemek gerekirse, onun için de değmez oynamaya. Ah vaktinde lolü bırak dota süper oyun dinleyen arkadaşlarımı dinleseydim keşke :(

Şimdi şöyle bişeye değinicem öncelikle arkadasının ligi ney ? :D Sonra emin ol ki emin ol LOL oyunu WEST serverinin trolleriyle ünlüdür bundan kuşkun olmasın WESTin tek iyi yönü flame yani sürekli hakaret argo vb gibi kelimelerin sık sık kullanılmamasıdır o yüzden WESTi yine bana övemessiniz. xd Şimdi 2. bir konuya deginicem LOL'de şu mantık coktur '' Ben iyi oynadım takımdakiler feedledi kaybettim '' kardeşim takımdakiler tabikide feedlicek herkezin kendine göre bir yetenegi var jungle gitti kill verdi öldü diyorsun demekki adamın bilgisi az oynamayı pek bilmiyor gidip ölüyor illa profesyonel baskın atıp sana o killi aldırmakmı zorunda adam. Cok basit düşünüyosunuz çıkın Ustalık aşamasına - Şampiyonluk aşamasına ondan sonra lol hakkında yorum yapın bence. BRONZ SİLVER GOLD elolu heriflerden örnek vererek LOL kötülenmez bence :D Mesela kendimden örnek veriyorum ben PLATİN - ELMAS eloya sahip bir oyuncuyum yeniden hesap açıtıgımda veya arkadasımın Gümüş hesabını aldıgımda takımımı rahatlıkla taşıyabiliyorum. Bu oyunda ELO BOOST diye bişey var madem LOL böyle kötü bir oyun bu adamlar hile mi kullanıyorki her attıkları oyun ZAFER'le sonuclanıyor. Bence herşeyin sebebi yetenek farkı. 

Neyse biraz saçma konustum sanırım xdxdxd

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Emin ol LOL kadar boş bir oyun yok ama insanlar zaman öldürmek için direk kolaya koşuyorlar. Artık LOL oynayanlarda su mantık oluşmuş ''Ben dereceli maç atayım oyunumu kazanayım ligim yükselsin tanıdıklarıma hava atarım.'' Bu mantıgı her iddasına girerimki LOL oynayan insanların %90'ı kullanıyor. Mesela bir örnek adamın oyun sırasında interneti gidiyor oyundan düşüyor karşı takım bunu şans olarak görüp hiç düşünmeden rakibini öldürüyor. Tamamda bu mantıkla eline ne geçti kardeşim? Sen ha Şampiyonluk Küme olmuşsun ha Bronz küme olmuşsun ne değişiyor önemli olan kendini geliştirip bir yerlere varabilmek degilmi? Ben bu mantık yüzünden oyun arayısındayım işte :/ Ben Dota 2'yi bir aralar oynuyordum ama arkadaslarım ve oynayacak kişiler olmadıgı için bıraktım oyunu. LOL mü DOTA mı deseler ben oynamadan DOTA taraftarıyım zaten xdxd (Bi kere lolün ergenleri bıktırıyor insanı)

Hmm illa kendim ögrenmem lazım yani :/ Bence LOL oynayanların DOTA oynaması hiç birşey oynamadan DOTA'ya başlayan birine göre daha iyi gibi. Böyle bakmamak lazım olaya ya her insanın kendine özgün oyun yetenekleri var kimi insan (lolden örnek veriyorum.) 1 yılda Elmas olur kimi insan 3 yıl oynar bronzdan kurtulamaz.

Dediklerine madde madde cevap vericem Samet abi xdxd

1.Benim için zaman önemli degil ben Age Of Empire'de 4 5 saatte 1 oyun bitirdigimi bilirim. (LAN Game)

2.Kasmak kolay olmaya bilir ama her insanda bu oyuna profesyonel olarak baslamadı hem krep kesme konusunda lolden tecrübeli olacagım için zorlanacagımı sanmıyorum.

3. Ölme base vb vb gibi kavramları biliyorum zaten sıkıntı yok o konularda :D

4.LOL'dede emin ol 7 tane envanterinde [Q,W,E,R,- F,G] hmm sanırım 13 tane skill basma ihtimalin var. xd

5.Yaş konusunda katılıyorum dediklerine sonuna kadar haklısın askjdlşdfsg

6.Samet abi emin ol West'inde TR'den bir farkı yok herkez West West West... diyor ama hiç bir farkı yok TR ile yani bana West'i övme boşuna :D

Emin ol LOL'de aklının alamayacagı şekilde fakeler yiyebilirsin bu oyundan oyuna degişir.

''hangi karaktere hangi item kasilir hangi iteme hangi heroya anti kasilir bileceksin ''

Aynı şeyler LOL içinde geçerli dostum xdxd

Bilmeden fazla konusmussunuz bence xdxd Dota kaç yıldır var sizce? Peki LOL? LOL suanda oyuna nasıl farklılık getirebilirim nasıl oyunun oynanma şeklini degiştirebilirim diye ugrasıyor mesela ormanı degiştirdiler ormancılar degişti bu güncellemeler neden geliyor sanıyorsunuz ki adamlar sabah aksam calısıyor :D Sampiyonlara kasılacak önerilen itemler önceden belirlenmiş herkez zevkine göre item kasarlar mesela Katarina'dan örnek verebilirim genelde herkez AP itemler kasar ve herkezin kendine özgü buildi vardır peki AD kasamazmıyız tabikide kasabiliriz bu item meselesi daha çok şampiyonların skillerinden kaynaklanan bişey :D

1 adc 1 sup 1 mid 1 tank 1 sup bu mantıkta cok yanlış cogu oyunda soloya suikastci ani hasar veren herolar tercih ediliyor artık tanklıgı aldıkları itemler sayesinde yapabiliyorlar mesela yeni meta'da oyuncular kendilerine yeni yeni taktikler üretmeye başladılar.

Solo Top'da - Ad Carry (Sıçra - Bitkinlik)

Mid'de - Tank - (Sıçra - Şifa)

Bot'ta - 2 Ap Carry

Jungle'de - Ya Ad Carry yada Klasik Jungle herolarıyla oynuyorlar.

Tabiki bunlar daha deneniyor demek istedigim oyuncular hep aynı şeyleri yapmıyorlar sürekli farklı taktikler arıyorlar.

Pozisyon kapışma vb vb kavgalar seviyesi düşük liglerde oluyor yüksek elolu liglerde (Elmas - Ustalık - Şampiyonluk) herkez istedigi laneye gidebiliyor. ( Genel olarak)

Neyse ben cooook konustum ilk defa adam gibi bu kadar uzun yazı yazdım saygılarrrr saybır  B)

Sen öyle deyince geçen bir arkadaşımın benle LoL Dota'dan daha eski diye inatlaşması geldi aklıma :D Hey gidi Warcraft 3 DotA :'(

Dediklerinde haklısın onda sıkıntı yok. LoL de her oyun gidi özgün, 2 sene oynadım o oyunu. Benim yüzümden 2 hero nerf yedi, 1 tane de item kaldırdı Riot. Oyun yaptığım kadar oynarım da yani :D her türlü açığı bulurum. Mesela LoL'ün ilk çıktığı zamanlar kalp şeklinde bir item vardı. Skill kullandıkça mana ve can dolduruyordu ve kimse kasmazdı o itemi çünkü önerilen buildlerde hiçbir champion'da yoktu. LoL'ün kitlesini eleştirdim ben yukarıdaki yazıda. Kimse yaratıcı düşünmeye çalışmıyor. Rehberde ne varsa o. Ben o kalp şeklindeki itemi karthusa kasıp ölümsüz olurdum. 

Arkadaşlarla yazın sabaha kadar oynardık. Çatır çatır penta alırdım ama Riot Games'in ciddi ahlaki sorunları var. Aşırı para düşkünü politikalar uyguluyor. Sürekli yeni champion çıkıyor. OverPowered tabi, her oyunda bir kere alınır o adam ve oyunu felç eder tek başına. Tabi para verilip alınmıştır. 2 hafta sonra o karakter nerflenir yenisi çıkar. Sürekli bunların olması profesyonelliği yansıtmıyor işte. Neyse ben bir Dota'ya gireyim de stresimi atayım :D

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Bro ben lolde anti item, anti hero yok diye bişey demedim çeşitlilik yok oyunu oynayan ve seninle aynı klasmanda olan bi kaç arkadaşım var onlardan duyuyorum oyundaki oyuncu sacmaliklarini bizim eleştirimiz o yönde oyun iyi hoş da çok çocuk var oyunda adam oyuna rakibe ölmek için gelmiş gibi oynuyor fake olayina gelince elbette oyunu iyi oynayan olur olmalı fakat lolde öyle hard pro bi hareket görmedim ornek verecek olursak ben bi Miranada Back Arrow atan görmedim aha ektim enayi yi deyip kafasına sun strike yiyen görmedim bunlar kolay hareketler degildir (lolde bu karakterler mi var ya) deme biliyorum olmadığını ben böyle bi aksiyonluk bi durum görmedim daha birçok şey söyleyebilirim ama gereksiz bence böyle uzatmak sen lol oyna biz de dota kardes kardes geçinelim :) karga yavrusunu kartal sanarmis en nihayetinde burda hepimiz kargayiz ;)

《♡♥♡》Akame For Ever 《♥♡♥》

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Şimdi şöyle bişeye değinicem öncelikle arkadasının ligi ney ? :D Sonra emin ol ki emin ol LOL oyunu WEST serverinin trolleriyle ünlüdür bundan kuşkun olmasın WESTin tek iyi yönü flame yani sürekli hakaret argo vb gibi kelimelerin sık sık kullanılmamasıdır o yüzden WESTi yine bana övemessiniz. xd Şimdi 2. bir konuya deginicem LOL'de şu mantık coktur '' Ben iyi oynadım takımdakiler feedledi kaybettim '' kardeşim takımdakiler tabikide feedlicek herkezin kendine göre bir yetenegi var jungle gitti kill verdi öldü diyorsun demekki adamın bilgisi az oynamayı pek bilmiyor gidip ölüyor illa profesyonel baskın atıp sana o killi aldırmakmı zorunda adam. Cok basit düşünüyosunuz çıkın Ustalık aşamasına - Şampiyonluk aşamasına ondan sonra lol hakkında yorum yapın bence. BRONZ SİLVER GOLD elolu heriflerden örnek vererek LOL kötülenmez bence :D Mesela kendimden örnek veriyorum ben PLATİN - ELMAS eloya sahip bir oyuncuyum yeniden hesap açıtıgımda veya arkadasımın Gümüş hesabını aldıgımda takımımı rahatlıkla taşıyabiliyorum. Bu oyunda ELO BOOST diye bişey var madem LOL böyle kötü bir oyun bu adamlar hile mi kullanıyorki her attıkları oyun ZAFER'le sonuclanıyor. Bence herşeyin sebebi yetenek farkı.

Neyse biraz saçma konustum sanırım xdxdxd

Mobilim şu an yaptığım alıntı ne kadar oldu bilemeyeceğim ama:

Arkadaşım trde plat 1di weste geçince gold oldu. yetenekle ilgili dediklerin şöyle bence:Herkes der ben iyiydim, takım kötü napayım diye. Arkadan konuşmak gibi olmasın ama bir arkadaşım da hep öyle derdi ama ortalaması oyun mantığı falan iyi değildi bronzdu ama ona göre hep takımı feedlerdi. Bu tarz kişiler sizi genelleme yapmaya götürmesin. Mesela ben trde gold 4tüm en son. Oyunu bırakmadan 2 güb önce silverdım. Ahri main benim, karşıma her oyun 3-4 gold, bize 1 gold ve o da genelde feedler. Çok ciddiyim. Mide de genelde gold 3-4 gibi bi ortalama gelirdi karşıma ve ezerdim. çok az ezilirdim, ondan her ezildiğimde sorardım kaddeşim eloboost musun diye çünkü harbi belli çok kendinden emin pro hareketler yapmazsa beni zor ezer. İster inanın ister inanmayın hiç hayır değilim diyen olmazdı hep evet kardeşim elmas veya en az plat 3 olurdu, bilmem yalan söyleme ihtimalleri var mı. Ve ben genelde oyun başı kill almam 6-7 level minyon kasarım. Bu arada kill almadığım için bot kötü gitse moral bozulur feedler falan filan her neyse. O plat arkadaşım da ne zaman izlesem veya konuşsam 9-3 gibi net skorla gider ve takımı 4-20 falandır. Hani nasıl lig çıkıyoruz o zaman? Bi aralık oluyor, riot acıyo böyle ayda1,2 gün bizim takıma iyi veriyor. O arada ne yaparsan. Ben de bırakmadan hemen önce 2 gün falan bize iyi verdi(yani iki tarafta da 3 gold falan var, iyiden kastım bu) öyle 2 günde 4 lig atladım ve gold 4 oldum sonra da bıraktım zaten.Yani riot nasıl bir sistemse bazen veya bazı kişilere cılkını çıkarıyor eşleştirme yaparken bunu da belirteyim :) Bunları tamamen eğlenmek için yazıyorum kimseye kırılacak falan değilim yanlış anlamayın :D

Edit: 9-3 ve 20-4 imkansız sory. Genel mantık kavransın önemli olan. Atıyorum yaklaşık 6-3 e 15-7 tarzı bir şey mesela

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Her zaman olduğu gibi gene Dota 2 vs. LoL'e döndü muhabbet. Farklılıklarımızı bir kenara bırakıp beraberce yaşayamaz mıyız? (Bu son sözde en ufak ciddi değildim :/ Dota bariz daha kaliteli bir oyun ve isteyenlerle bunu saatlerce tartışabilirim ki lisede oda arkadaşım challenger'dı ve saatlerce de tartıştım 2 hafta önce "dota daha iyimiş" diye mesaj attı sonunda)

Biz arkadaslarla Tower defence sardirdiydik bi ara her gün atarım :) ama grup bi dağıldı tam dağıldı :)

《♡♥♡》Anime For Ever 《♥♡♥》

Dediğim gibi 8 sene falan önce başladığım için ben de bol bol fun map oynadım. FoC'lar Bleach vs. One Piece'ler...

Bana dota ögretecek biri olursa neden olmasın seve seve gelirim. (Lolde tecrübeli)  B)

Seve seve dota öğretebilirim.

Green TD efsaneydi mesela. Saatlerce oynardık :')

Green TD'nin rahat 40 farklı versiyonunu oynamışımdır.

Bro dota2 de hero skilleri bayaa bi değişmiş en basitinden bi slark'in slarkligi kalmamış benim ark normalde akacağı slark ile balon oldu bildigin zeusdan farkı kalmadı :) tık tık ve mort :D genel itibari ile ayni dota ama oyun Görseli ve skillere alısirsan :) ne biliyim gözümü yordu benim karakterlerin bazılarının bi asaleti vardı meepo hariç :) onu da göremedim mesela pudge yi ve Weaver i beğenmedim şahsen . . .

《♡♥♡》Anime For Ever 《♥♡♥》

Dota 2 çıkınca skiller değişti diyip suçu valveye atamayız. Updateleri hala icefrog ve ekibi yapıyo yani Dota 2 çıkmasa da DotA'ya aynı updateler gelicekti ve geldi de zaten. Hala daha 6.82 patch diye devam ediyo zaten.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Bro ben lolde anti item, anti hero yok diye bişey demedim çeşitlilik yok oyunu oynayan ve seninle aynı klasmanda olan bi kaç arkadaşım var onlardan duyuyorum oyundaki oyuncu sacmaliklarini bizim eleştirimiz o yönde oyun iyi hoş da çok çocuk var oyunda adam oyuna rakibe ölmek için gelmiş gibi oynuyor fake olayina gelince elbette oyunu iyi oynayan olur olmalı fakat lolde öyle hard pro bi hareket görmedim ornek verecek olursak ben bi Miranada Back Arrow atan görmedim aha ektim enayi yi deyip kafasına sun strike yiyen görmedim bunlar kolay hareketler degildir (lolde bu karakterler mi var ya) deme biliyorum olmadığını ben böyle bi aksiyonluk bi durum görmedim daha birçok şey söyleyebilirim ama gereksiz bence böyle uzatmak sen lol oyna biz de dota kardes kardes geçinelim :) karga yavrusunu kartal sanarmis en nihayetinde burda hepimiz kargayiz ;)

《♡♥♡》Akame For Ever 《♥♡♥》

LOL oynadıysan lig sistemi Bronz , Gümüş , Altın , Platin , Elmas , Ustalık , Şampiyonluk diye gider.

Bu adam Altın kümede oynuyor az çok LOL'den anlıyorsan bir bakmanı tavsiye ederim ha şunuda söyliyeyim gerçekten gerçekten aklının alamayacagı derecede yetenek isteyen oyunlar dönüyor LOL'de :D

Mobilim şu an yaptığım alıntı ne kadar oldu bilemeyeceğim ama:

Arkadaşım trde plat 1di weste geçince gold oldu. yetenekle ilgili dediklerin şöyle bence:Herkes der ben iyiydim, takım kötü napayım diye. Arkadan konuşmak gibi olmasın ama bir arkadaşım da hep öyle derdi ama ortalaması oyun mantığı falan iyi değildi bronzdu ama ona göre hep takımı feedlerdi. Bu tarz kişiler sizi genelleme yapmaya götürmesin. Mesela ben trde gold 4tüm en son. Oyunu bırakmadan 2 güb önce silverdım. Ahri main benim, karşıma her oyun 3-4 gold, bize 1 gold ve o da genelde feedler. Çok ciddiyim. Mide de genelde gold 3-4 gibi bi ortalama gelirdi karşıma ve ezerdim. çok az ezilirdim, ondan her ezildiğimde sorardım kaddeşim eloboost musun diye çünkü harbi belli çok kendinden emin pro hareketler yapmazsa beni zor ezer. İster inanın ister inanmayın hiç hayır değilim diyen olmazdı hep evet kardeşim elmas veya en az plat 3 olurdu, bilmem yalan söyleme ihtimalleri var mı. Ve ben genelde oyun başı kill almam 6-7 level minyon kasarım. Bu arada kill almadığım için bot kötü gitse moral bozulur feedler falan filan her neyse. O plat arkadaşım da ne zaman izlesem veya konuşsam 9-3 gibi net skorla gider ve takımı 4-20 falandır. Hani nasıl lig çıkıyoruz o zaman? Bi aralık oluyor, riot acıyo böyle ayda1,2 gün bizim takıma iyi veriyor. O arada ne yaparsan. Ben de bırakmadan hemen önce 2 gün falan bize iyi verdi(yani iki tarafta da 3 gold falan var, iyiden kastım bu) öyle 2 günde 4 lig atladım ve gold 4 oldum sonra da bıraktım zaten.Yani riot nasıl bir sistemse bazen veya bazı kişilere cılkını çıkarıyor eşleştirme yaparken bunu da belirteyim :) Bunları tamamen eğlenmek için yazıyorum kimseye kırılacak falan değilim yanlış anlamayın :D

Edit: 9-3 ve 20-4 imkansız sory. Genel mantık kavransın önemli olan. Atıyorum yaklaşık 6-3 e 15-7 tarzı bir şey mesela

Kanka bu sırf ELO dedigimiz şey yüzünden oluyor oyunculara suc bulmaya hiç gerek yok bence nasılsa ben Gümüş 4ken 1 2 haftada Platin 4e kasabiliyorsam buda benim anlattıgım yetenek farkına dayalı hatta bu dediklerini çürütmek için şöyle bir örnek vericem BoxBox diye ünlü bir lol streameri var adam sadece 24 saatte Elmasa kasıyor sadece 24 bu şansmı ? veya feedleyenlerin işimi ? Bence yetenek işi ya xd

Edit: Konu LOL'e fazla saptı bana hafta sonu Dota 2 öğretin askdlşdsg :D

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

İşte LoL'ü sevmemem için bi neden daha. Ne zaman insan gibi dota muhabbeti açmaya çalışsam parazit gibi sağa sola yapışıyo muhabbeti sömürüyo.

Konuyu dağıtan herkes adına özür diliyorum haklısın 

Belki kızmak için demedin ama olsun :)

-Son olarak Cyber kardeş: O bahsettiğin adamın hakkı challangerdir, benim seviyem atıyorum plattır. O adam oyunu her türlü taşır ama ben benden güçlülere karşı hep taşıyamayabilirim :) İstersen özelden devam edebilirim ben inanıyorum savunduğum görüşe :D
İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.