Jump to content

Dota Muhabbet Mekanı

Aurantiaco

Önerilen İletiler

Bana dota ögretecek biri olursa neden olmasın seve seve gelirim. (Lolde tecrübeli)  B)

Dota oynamadan LOL oynarsan Dota'yı beğenmezsin çoğu player bunu söylüyor :D bana göre de yavaş oyun hızı lole göre ve alışması daha zor bir oyun o yüzden kendi iyiliğin için Dota'dan uzak dur :D tabi sen bilirsin her şeye rağmen mobanın başlangıcı ve güzel bir oyun oynayana :D

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Yanıtlar 51
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler mesajlar

+Rep. Katılıyorum. Bir defa oyun daha çok sabır istiyor çünkü LoL kadar seri akmıyor başlarda.   Kasmak kolay değil çünkü karşıda pro adam varsa keseceğin bütün creepleri sen kesmeden deny'lar. Parası

Aynen bro cafelerde denk geliyorum da 12 13 yaşlarında çocuklar bile lol oynuyor şükür diyorum siz lol oynayın aman ha diyorum :) dota kadar karmaşık zeka strateji çabuk ve cok yönlülük gerektiren bi

Bana dota ögretecek biri olursa neden olmasın seve seve gelirim. (Lolde tecrübeli)  B)

Dota öğretilmez eğer öğrenirsen lol ü unut derim ..

Çok zor lole göre..

Ben bile 1.5 yılda 10 heroda eh işte seviyesindeyim..şuan ara verdim 4 ay paslandım yani az ara verince şapşala bağlanıyorsun ya öyle böyle değil..

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Bu aralar fırsat buldukça abimle botlu oyun kuruyoruz, öğreniyor. O değil de w3 zamanında Footman Frenzy diye bir senaryo vardı. O dönemler Dota kadar çok oynanırdı neredeyse. Onu hayata geçirmeyi düşünüyorum tekrar. Tutar sanırım

Sanırım Samet'ti forumda yanlış görmediysem, bayadır yoktunuz buralarda göremedim daha doğrusu. Dedim forum böyle zeki bir insanı kayıp mı etti üzüldüm de iyi arada mesajınızı görünce sevindim :D

-Dota bilmem LoL baya oynamışlığım var, her ne kadar dotanın daha seviyeli ve kaliteli olduğunu bilsem de vaktinde cahillikten ilk lole başlamıştım, sonra onu da bıraktım zaten, herneyse konuyla tamamen alakasız olmasın diye bunu da eklemiş olayım :D

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Çok zor lole göre..

Ben bile 1.5 yılda 10 heroda eh işte seviyesindeyim..şuan ara verdim 4 ay paslandım yani az ara verince şapşala bağlanıyorsun ya öyle böyle değil..

+Rep. Katılıyorum. Bir defa oyun daha çok sabır istiyor çünkü LoL kadar seri akmıyor başlarda.

Kasmak kolay değil çünkü karşıda pro adam varsa keseceğin bütün creepleri sen kesmeden deny'lar. Parasız ve level'sız kalırsın.

Ölürsen paran gider, söversin. Base'e beleş ışınlanmak yok, ışınlanmak 100 gold :D ve cooldown'ı var. 

Ölünce paran gideceği için savaşın ortasında bile öleceğini farkedince item alma derdine düşmelisin, hızlı satın almalar falan ayarlamalısın. Lane'de item ve kurye yönetimini iyi yapmalısın. Evet, LoL'ün aksine bunda kurye aracılığı ile base'den item getirtebiliyorsun. Kuryen ölürse birkaç dakika itemlerine kavuşamıyorsun.

Heroların yetenekleri aghanim hariç itemlerle güçlendirilemiyor. Ability power mantığı yok. Bu yüzden oyun ilerledikçe sürekli aktif kullanılan itemler kasmak zorunda kalıyorsun. Bazen kendi skillerine beraber 8 tana skill oluyor. Uğraş dur fight sırasında.

Bunlar çok caydırıcı gelse de hepsi de harika şeyler. Özellikle oyuncu kitlesi çok iyidir Dota'nın. 18+ çoğunluktadır. LoL'e müteşekkiriz :D

Çocukluğumdan beri Warcraft 3 ve dota oynardım. LoL çıkınca, sitesinde koskocaman "Dota Based Game" yazıyordu tabi :D ilk haftasında indirip 2 sene oynadım. Türkiye serverları açılınca ve Türk oyuncu kitlesi doluşunca bıraktım. Elimizi attığımız şeyi çürütüyoruz çünkü :( Dota 2 çıkar çıkmaz özüme döndüm.

Şu an 109 hero var sanırım. Hepsiyle de pro oynarım. VS kabul ederim. Pis oynarım, hiçbir vs'yi kaybetmedim. Sanmıyorum ama yarışmacı arkadaşlara başarılar dilerim :D

Ps: Charmer, sağol dostum :D arada sırada uğruyorum işte

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

+Rep. Katılıyorum. Bir defa oyun daha çok sabır istiyor çünkü LoL kadar seri akmıyor başlarda.

Kasmak kolay değil çünkü karşıda pro adam varsa keseceğin bütün creepleri sen kesmeden deny'lar. Parasız ve level'sız kalırsın.

Ölürsen paran gider, söversin. Base'e beleş ışınlanmak yok, ışınlanmak 100 gold :D ve cooldown'ı var.

Ölünce paran gideceği için savaşın ortasında bile öleceğini farkedince item alma derdine düşmelisin, hızlı satın almalar falan ayarlamalısın. Lane'de item ve kurye yönetimini iyi yapmalısın. Evet, LoL'ün aksine bunda kurye aracılığı ile base'den item getirtebiliyorsun. Kuryen ölürse birkaç dakika itemlerine kavuşamıyorsun.

Heroların yetenekleri aghanim hariç itemlerle güçlendirilemiyor. Ability power mantığı yok. Bu yüzden oyun ilerledikçe sürekli aktif kullanılan itemler kasmak zorunda kalıyorsun. Bazen kendi skillerine beraber 8 tana skill oluyor. Uğraş dur fight sırasında.

Bunlar çok caydırıcı gelse de hepsi de harika şeyler. Özellikle oyuncu kitlesi çok iyidir Dota'nın. 18+ çoğunluktadır. LoL'e müteşekkiriz :D

Çocukluğumdan beri Warcraft 3 ve dota oynardım. LoL çıkınca, sitesinde koskocaman "Dota Based Game" yazıyordu tabi :D ilk haftasında indirip 2 sene oynadım. Türkiye serverları açılınca ve Türk oyuncu kitlesi doluşunca bıraktım. Elimizi attığımız şeyi çürütüyoruz çünkü :( Dota 2 çıkar çıkmaz özüme döndüm.

Şu an 109 hero var sanırım. Hepsiyle de pro oynarım. VS kabul ederim. Pis oynarım, hiçbir vs'yi kaybetmedim. Sanmıyorum ama yarışmacı arkadaşlara başarılar dilerim :D

Ps: Charmer, sağol dostum :D arada sırada uğruyorum işte

Aynen bro cafelerde denk geliyorum da 12 13 yaşlarında çocuklar bile lol oynuyor şükür diyorum siz lol oynayın aman ha diyorum :) dota kadar karmaşık zeka strateji çabuk ve cok yönlülük gerektiren bi oyun bilmem hangi karaktere hangi item kasilir hangi iteme hangi heroya anti kasilir bileceksin deny yapmayı deny vermemeyi bileceksin karsindaki adami ezeceksin crep Combat a 20 hp ile girip adam keseceksin :) oyle cimenlige girip invise olmuyoruz biz bizim lotharimiz var lol denen oyunda böyle pro fake atamazsin o sadece dotada olur ; )

《♡♥♡》Anime For Ever 《♥♡♥》

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Aynen bro cafelerde denk geliyorum da 12 13 yaşlarında çocuklar bile lol oynuyor şükür diyorum siz lol oynayın aman ha diyorum :) dota kadar karmaşık zeka strateji çabuk ve cok yönlülük gerektiren bi oyun bilmem hangi karaktere hangi item kasilir hangi iteme hangi heroya anti kasilir bileceksin deny yapmayı deny vermemeyi bileceksin karsindaki adami ezeceksin crep Combat a 20 hp ile girip adam keseceksin :) oyle cimenlige girip invise olmuyoruz biz bizim lotharimiz var lol denen oyunda böyle pro fake atamazsin o sadece dotada olur ; )

LoL'ün de güzel yanları var ama oyun çok kurallaştırılmış. Hayal gücüne bırakamıyorsun bazı şeyleri. Mesela her champion'a kasılacak itemler önceden belirlenmiş, herkes aynı itemleri kasıyor. Oyunda 1 sup, 1 adc, 1 ap, 1 tank, 1 jungle gibi zorunlu bir kural var, Türk sunucularında trollüyorlar gerçi ama EU'da böyledir. Daha oyuna girer girmez pozisyonlar kapışılır, kavga edilir falan :D saçma yani. Dotada her hero her pozisyonda oynar. Her heroya istisnalar hariç her item kasılır. Kastığın itemin herona yakışmasına gerek yok, karşıdaki düşmana göre item kasarız tamamen. LoL'de karşıdaki düşmana göre kasacağın tek item thornmail'di. Sonra yeni itemler çıktı mı bilmiyorum. 

Mesela dust, smoke, gem gibi epic taktiksel itemler yok. Pot kullanmak acımasızcadır. Dokunurlarsa bozulur falan :(

Mesela fiziksel saldırıya dayalı bir heroyla oynuyorsun, karşı da özellikle sana karşı durabilmek için blademail kastı, armora yüklendiler ve seni ekarte ettiler. Hemen yapacağın iş biraz para kasıp, gerekirse item satıp dagon ve veil kasmak. Sonra kill almaya devam et, mage takıl. Özgürsün.

Ya da int (büyücü) karaktersin, karşı hood kastı, büyü defansına abandı, bkb kastı. Skillerin çöp oldu. Çok kafa yormaya gerek yok. Bir orchid, bir power treads, git carry takıl. 

io+ursa ile 1 level'da roshan kes. Çok hoştur dota ya, hayal gücüne bırakıyor taktiği.

Bonus: Bakın bunu herkes bilmez, yıllar önce belki de ilk ben uyguladım bu taktiği. Dotanın ilk zamanlarından beri de yaparım. Arkadaşlar Razor'la oynatmazlar beni :D Oyun başı Razor'un damage emme skilline yüklenin. Bununla oyun başı bile kill alabilirsin. Sonra ilk fırsatta bir shadow blade kas, damage emerken invis ol gez, bütün damage'i emdikten sonra rampage al. Çok hoştur, rakip söverken pis pis gülersin :D

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Dota 2 diyorlar anlamıyorum. Hiç DotA oynamamış biri gelip en iyisi Dota 2 diyor. Yahu önce bir DotA yı oyna da öyle karar ver.

Bro dota2 de hero skilleri bayaa bi değişmiş en basitinden bi slark'in slarkligi kalmamış benim ark normalde akacağı slark ile balon oldu bildigin zeusdan farkı kalmadı :) tık tık ve mort :D genel itibari ile ayni dota ama oyun Görseli ve skillere alısirsan :) ne biliyim gözümü yordu benim karakterlerin bazılarının bi asaleti vardı meepo hariç :) onu da göremedim mesela pudge yi ve Weaver i beğenmedim şahsen . . .

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Dota oynamadan LOL oynarsan Dota'yı beğenmezsin çoğu player bunu söylüyor  :D bana göre de yavaş oyun hızı lole göre ve alışması daha zor bir oyun o yüzden kendi iyiliğin için Dota'dan uzak dur  :D tabi sen bilirsin her şeye rağmen mobanın başlangıcı ve güzel bir oyun oynayana  :D

Emin ol LOL kadar boş bir oyun yok ama insanlar zaman öldürmek için direk kolaya koşuyorlar. Artık LOL oynayanlarda su mantık oluşmuş ''Ben dereceli maç atayım oyunumu kazanayım ligim yükselsin tanıdıklarıma hava atarım.'' Bu mantıgı her iddasına girerimki LOL oynayan insanların %90'ı kullanıyor. Mesela bir örnek adamın oyun sırasında interneti gidiyor oyundan düşüyor karşı takım bunu şans olarak görüp hiç düşünmeden rakibini öldürüyor. Tamamda bu mantıkla eline ne geçti kardeşim? Sen ha Şampiyonluk Küme olmuşsun ha Bronz küme olmuşsun ne değişiyor önemli olan kendini geliştirip bir yerlere varabilmek degilmi? Ben bu mantık yüzünden oyun arayısındayım işte :/ Ben Dota 2'yi bir aralar oynuyordum ama arkadaslarım ve oynayacak kişiler olmadıgı için bıraktım oyunu. LOL mü DOTA mı deseler ben oynamadan DOTA taraftarıyım zaten xdxd (Bi kere lolün ergenleri bıktırıyor insanı)

Çok zor lole göre..

Hmm illa kendim ögrenmem lazım yani :/ Bence LOL oynayanların DOTA oynaması hiç birşey oynamadan DOTA'ya başlayan birine göre daha iyi gibi. Böyle bakmamak lazım olaya ya her insanın kendine özgün oyun yetenekleri var kimi insan (lolden örnek veriyorum.) 1 yılda Elmas olur kimi insan 3 yıl oynar bronzdan kurtulamaz.

Ölürsen paran gider, söversin. Base'e beleş ışınlanmak yok, ışınlanmak 100 gold  :D ve cooldown'ı var. 

Bunlar çok caydırıcı gelse de hepsi de harika şeyler. Özellikle oyuncu kitlesi çok iyidir Dota'nın. 18+ çoğunluktadır. LoL'e müteşekkiriz  :D

Çocukluğumdan beri Warcraft 3 ve dota oynardım. LoL çıkınca, sitesinde koskocaman "Dota Based Game" yazıyordu tabi  :D ilk haftasında indirip 2 sene oynadım. Türkiye serverları açılınca ve Türk oyuncu kitlesi doluşunca bıraktım. Elimizi attığımız şeyi çürütüyoruz çünkü  :( Dota 2 çıkar çıkmaz özüme döndüm.

Şu an 109 hero var sanırım. Hepsiyle de pro oynarım. VS kabul ederim. Pis oynarım, hiçbir vs'yi kaybetmedim. Sanmıyorum ama yarışmacı arkadaşlara başarılar dilerim  :D

Ps: Charmer, sağol dostum  :D arada sırada uğruyorum işte

Dediklerine madde madde cevap vericem Samet abi xdxd

1.Benim için zaman önemli degil ben Age Of Empire'de 4 5 saatte 1 oyun bitirdigimi bilirim. (LAN Game)

2.Kasmak kolay olmaya bilir ama her insanda bu oyuna profesyonel olarak baslamadı hem krep kesme konusunda lolden tecrübeli olacagım için zorlanacagımı sanmıyorum.

3. Ölme base vb vb gibi kavramları biliyorum zaten sıkıntı yok o konularda :D

4.LOL'dede emin ol 7 tane envanterinde [Q,W,E,R,- F,G] hmm sanırım 13 tane skill basma ihtimalin var. xd

5.Yaş konusunda katılıyorum dediklerine sonuna kadar haklısın askjdlşdfsg

6.Samet abi emin ol West'inde TR'den bir farkı yok herkez West West West... diyor ama hiç bir farkı yok TR ile yani bana West'i övme boşuna :D

Aynen bro cafelerde denk geliyorum da 12 13 yaşlarında çocuklar bile lol oynuyor şükür diyorum siz lol oynayın aman ha diyorum  :) dota kadar karmaşık zeka strateji çabuk ve cok yönlülük gerektiren bi oyun bilmem hangi karaktere hangi item kasilir hangi iteme hangi heroya anti kasilir bileceksin deny yapmayı deny vermemeyi bileceksin karsindaki adami ezeceksin crep Combat a 20 hp ile girip adam keseceksin  :) oyle cimenlige girip invise olmuyoruz biz bizim lotharimiz var lol denen oyunda böyle pro fake atamazsin o sadece dotada olur ; )

Emin ol LOL'de aklının alamayacagı şekilde fakeler yiyebilirsin bu oyundan oyuna degişir.

''hangi karaktere hangi item kasilir hangi iteme hangi heroya anti kasilir bileceksin ''

Aynı şeyler LOL içinde geçerli dostum xdxd

LoL'ün de güzel yanları var ama oyun çok kurallaştırılmış. Hayal gücüne bırakamıyorsun bazı şeyleri. Mesela her champion'a kasılacak itemler önceden belirlenmiş, herkes aynı itemleri kasıyor. Oyunda 1 sup, 1 adc, 1 ap, 1 tank, 1 jungle gibi zorunlu bir kural var, Türk sunucularında trollüyorlar gerçi ama EU'da böyledir. Daha oyuna girer girmez pozisyonlar kapışılır, kavga edilir falan  :D saçma yani. Dotada her hero her pozisyonda oynar. Her heroya istisnalar hariç her item kasılır. Kastığın itemin herona yakışmasına gerek yok, karşıdaki düşmana göre item kasarız tamamen. LoL'de karşıdaki düşmana göre kasacağın tek item thornmail'di. Sonra yeni itemler çıktı mı bilmiyorum. 

Mesela dust, smoke, gem gibi epic taktiksel itemler yok. Pot kullanmak acımasızcadır. Dokunurlarsa bozulur falan  :(

Mesela fiziksel saldırıya dayalı bir heroyla oynuyorsun, karşı da özellikle sana karşı durabilmek için blademail kastı, armora yüklendiler ve seni ekarte ettiler. Hemen yapacağın iş biraz para kasıp, gerekirse item satıp dagon ve veil kasmak. Sonra kill almaya devam et, mage takıl. Özgürsün.

Ya da int (büyücü) karaktersin, karşı hood kastı, büyü defansına abandı, bkb kastı. Skillerin çöp oldu. Çok kafa yormaya gerek yok. Bir orchid, bir power treads, git carry takıl. 

io+ursa ile 1 level'da roshan kes. Çok hoştur dota ya, hayal gücüne bırakıyor taktiği.

Bonus: Bakın bunu herkes bilmez, yıllar önce belki de ilk ben uyguladım bu taktiği. Dotanın ilk zamanlarından beri de yaparım. Arkadaşlar Razor'la oynatmazlar beni  :D Oyun başı Razor'un damage emme skilline yüklenin. Bununla oyun başı bile kill alabilirsin. Sonra ilk fırsatta bir shadow blade kas, damage emerken invis ol gez, bütün damage'i emdikten sonra rampage al. Çok hoştur, rakip söverken pis pis gülersin  :D

Bilmeden fazla konusmussunuz bence xdxd Dota kaç yıldır var sizce? Peki LOL? LOL suanda oyuna nasıl farklılık getirebilirim nasıl oyunun oynanma şeklini degiştirebilirim diye ugrasıyor mesela ormanı degiştirdiler ormancılar degişti bu güncellemeler neden geliyor sanıyorsunuz ki adamlar sabah aksam calısıyor :D Sampiyonlara kasılacak önerilen itemler önceden belirlenmiş herkez zevkine göre item kasarlar mesela Katarina'dan örnek verebilirim genelde herkez AP itemler kasar ve herkezin kendine özgü buildi vardır peki AD kasamazmıyız tabikide kasabiliriz bu item meselesi daha çok şampiyonların skillerinden kaynaklanan bişey :D

1 adc 1 sup 1 mid 1 tank 1 sup bu mantıkta cok yanlış cogu oyunda soloya suikastci ani hasar veren herolar tercih ediliyor artık tanklıgı aldıkları itemler sayesinde yapabiliyorlar mesela yeni meta'da oyuncular kendilerine yeni yeni taktikler üretmeye başladılar.

Solo Top'da - Ad Carry (Sıçra - Bitkinlik)

Mid'de - Tank - (Sıçra - Şifa)

Bot'ta - 2 Ap Carry

Jungle'de - Ya Ad Carry yada Klasik Jungle herolarıyla oynuyorlar.

Tabiki bunlar daha deneniyor demek istedigim oyuncular hep aynı şeyleri yapmıyorlar sürekli farklı taktikler arıyorlar.

Pozisyon kapışma vb vb kavgalar seviyesi düşük liglerde oluyor yüksek elolu liglerde (Elmas - Ustalık - Şampiyonluk) herkez istedigi laneye gidebiliyor. ( Genel olarak)

Neyse ben cooook konustum ilk defa adam gibi bu kadar uzun yazı yazdım saygılarrrr saybır  B)

Düzenlenme: Leffwn tarafından
Aq, amk, ak ve benzeri lafları tekrar kullanırsan uyarı vereceğim.
İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.