Jump to content

Para, Mutluluk Getirir Mi?

Witch

Önerilen İletiler

• Yanıtlar 102
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler mesajlar

Mutsuzluk getirmeyeceği kesinde, gerisi kişiye kalmış -_-

Bak şimdi günümüz şartlarına göre açıklayım.   Huzur: "Para var huzur yok!" diyen Demet Akalın'ın aksine para olmayınca huzur olmuyor bu devirde. Elbette paranın olması da huzur değildir. Parayı doğru

deneyip bakmak lazim :D

Merhaba~ 

Para kısa süreli bir mutluluk getirir, ama gerçekten içten bir mutluluğun para ile satın alınabileceiğini düşünmem buna inanmam bile.- tabi ortada fidye ile kaçırılan birini kurtarmak yoksa :P -

Yani para mutlu eder ama belli yere kadar :D

Aslında şimdi düşününce mutlu eden para değil para bir araç biz nefsimizin istediği şeyi elde ettiğimiz için mutlu oluyoruz  u.u ama tabi ki de bu devirde takas vs. olmadığından para dolaylı yoldan bizi mutlu ediyor, para olsa da olmasa da benim için önemli değildir ama hayatın belli gidişatına uymak zorundayız bu yüzden gerekli.s 

Düzenlenme: Pelin tarafından
İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Nasıl kazandığına, nasıl harcadığına ve seni nasıl etkilediğine bağlı olarak değişir. Para esasen dünyadaki bir çok şeyin kapısını açan harika bir anahtardır asıl önemli olan senin kontrol edilen değil, eden taraf olabilmen.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Bak şimdi günümüz şartlarına göre açıklayım.

Huzur: "Para var huzur yok!" diyen Demet Akalın'ın aksine para olmayınca huzur olmuyor bu devirde. Elbette paranın olması da huzur değildir. Parayı doğru kullanırsan huzurlu olursun. Yoksa yoksulluk çekip de "biz çok mutluyuz ya :) :) " diyen bir aile görmedim, millet de görmedim.

Sağlık: Hastalıkların temel sebeplerini açıklıyorum: %90 stres, %5 aşırı sağlıksız koşullarda yaşamak, %5 virüs ve bakteri kaynaklı vücuttan bağımsız hastalıklar.

Şimdi bakalım. İnsanların streslenme sebepleri:

{

-"Para"sızlık!

-Yalnızlık. Valla açık söyleyim, parayla kadınların %90'ını tavlarsın. Biraz kafanı kullan yeter. Arkadaşın da olur bol bol. Akrabaların da sever seni. Çocuğun adam     yerine koyar hatta. Yalan ya da gerçek, insanlara hediyeler vermek falan ciddi fark yaratır.

-Başarısızlık. Paranız varsa özgüveniniz de vardır. Özgüveniniz varsa öyle ya da böyle başarılı olursunuz. Zaten paranız varsa bir bakıma başarının ilk adımına     sahipsinizdir.

-Örnekler çoğalır, ama görüldüğü üzere stres kaynaklarının büyük çoğu paraya dayanır. Stres sizi hasta eder!

}

Mutluluk: Yani hacilettolar, bunların hepsini birleştirince mutluluk çıkıyor ortaya. Paranız varsa güzel şartlarda yaşarsınız, sağlıklı beslenirsiniz, düzenli check-up'tan geçersiniz, sağlıklı kalırsınız. Ee para var, sağlık da var. Bir zahmet mutlu da ol be kardeşim :D

Ps: Benim görüşlerim değil tabi bunlar, rasyonel şeyler yazdım. Ben çobanlık yapıp mutlu yaşayabilecek kafada bir insanım

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Para birçok şeye mutluluk veya mutsuzluk getirebilir bunu herün her yerde görebiliriz, gittiğimiz yerler yediğimiz şeyler oynadığımız oyun ve izlediğimiz videolar hepsi birnevi para sayesinde oluyor bu para'nın getirdiği farklı bir mutluluk ama ödenmeyen faturalar kiralar kesilen internet :P gidilemeyen yerler alınamayan şeyler olduğundaki o his  buda paranın getirdiği mutsuzluk kısaca böyle bir düşünce geliyor para ve mutluluk yan yana gelince. gerçi karşımda para veya pc seçeneği sunsalar pcyi secerim sonuçta paraylada almak istiycem birşey oda :)

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Cebimde para olursa harcarken mutlu olurum tabi şöyle söyleyebilirsiniz "Para bitene kadar mutluluk getirir,fazla uzun sürmez" o zaman daha çok param olursa daha fazla mutlu olurum mantığına denk düşer pek doğru olmaz.Benim için para olsa da olur olmasa da,tabi olursa çok mutlu olurum :D

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

İnsan ömrünün %95'i parasızlığın getirdiği mutsuzluk şeklinde geçtiğinden bu yönden ele alırsak cebinde varsa para mutlu olursun...
Diğer yandan harcayamayacağın kadar cebinde para varsa bir süre sonra elinin altındakinlerinin sınırsızlığıyla mutluluğun azalmaya başlar...

O zaman burdan anlayacağımız,
Gerçek mutluluk için sahip olunması gereken zaman zaman eline geçecek yüksek miktarda para ile sağlanabilir...

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

jQuery(document).ready(function($) {

var para= $(".para").length();

var mutluluk= $(".mutluluk").length();

if ( para > mutluluk) {

alert ("Para Mutluluk Getirir :D")

} else{

alert ("Para Mutluluk Getirmez :S")

}

});

Sonuç Ekranı = Sonsuz Döngü.

bak Witch program bile Sonsuz döngüye girdi :D

ama para mutlulukla doğru orantılıdır bence :D
İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.