Jump to content

Para, Mutluluk Getirir Mi?

Witch

Önerilen İletiler

• Yanıtlar 102
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler mesajlar

Mutsuzluk getirmeyeceği kesinde, gerisi kişiye kalmış -_-

Bak şimdi günümüz şartlarına göre açıklayım.   Huzur: "Para var huzur yok!" diyen Demet Akalın'ın aksine para olmayınca huzur olmuyor bu devirde. Elbette paranın olması da huzur değildir. Parayı doğru

deneyip bakmak lazim :D

• 2 ay sonra...

Mo Yan'nın Değişim adlı kitabında; "Para her şey değildir, fakat parasız hiç birşey olmaz" sözü geçiyor. Bu sözü not almıştım ve bu söze çok fazla katılyıorum. Paraya hiç bir zaman ilgim olmadığı için yorumlarım pek objektif olmayacak belki. Ama insanların bir doyum noktası olmalı bence. İstekleri ihtiyaç çerçevesinde olmalı. Çünkü isteklerin ucu sınırı olmadığında, isteklerin bitmiyor ve hiç bir şekilde doyuma ulaşamayıp mutsuz olursun. Çok fazla Schopenhauer tarzı konuştum ama kesinlikle bunun böyle olduğunu düşünüyorum. 

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Para? Tabiki de mutkuluk getirir. Fakir ama mutlu diye bir şeye ben inanmıyorum. O sadece zengin insanların sorunlarını yaşamadığı zamana mutlu der. Ama paran varsa mutlu olamk istersen olursun o durumda seni üzebilecek tek şey daha fazlasını istediğinde olur.

Burada para mutluluk vermez diyenler ( yormları okumadım ama ...) yapmayın hırkanızın cebinden çıkan bozukluklara bile seviniyırsunuz.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• 4 hafta sonra...
  • 6 ay sonra...

divider.png

Para sonsuz değildir. Bir süre sonra biter. Bu sebeple para harcanırken mutluluk verse bile gittiği, bittiği zaman mutluluk gider. Ayrıca sokakta gezerken öylesine bir çocuğa bir oyuncak ayı verseniz, para verdiğiniz zaman ettiğinden daha fazla mutlu eder. Bu sebeple para hem mutlu eder, hem de mutluluğu alır.

divider.png

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• 1 ay sonra...

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.