Jump to content

Para, Mutluluk Getirir Mi?

Witch

Önerilen İletiler

• Yanıtlar 102
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler mesajlar

Mutsuzluk getirmeyeceği kesinde, gerisi kişiye kalmış -_-

Bak şimdi günümüz şartlarına göre açıklayım.   Huzur: "Para var huzur yok!" diyen Demet Akalın'ın aksine para olmayınca huzur olmuyor bu devirde. Elbette paranın olması da huzur değildir. Parayı doğru

deneyip bakmak lazim :D

Para = Daha kaliteli bir yaşam.

Getirir.

*Düzenleme*

Küçük bir örnek olarak;

İnsanlar genel olarak dış görünüşe bakıyorlar.

Paran varsa, büyük ihtimal kaliteli giyinirsin -ki bu senin saygı görmeni sağlayan bir araç olur-

bkz:

İstediğini yer, içersin.

Sevdiğin grup gelir konserine gidersin (yoksa o bileti alamıyorsun sonuçta)

Seyahat edersin, eğitim olanakların iyidir, itibar kazanırsın vs vs. Daha nicesi....

Ama şöyle de bir söz okumuştum;
'' P*çler açtı, p*çler kirliydi. Ter, toz ve çamur kokuyorlardı. Üşüyorlardı. Ama gülüyorlardı. '' 

Bu çok güzel bir söz gerçekten. Para çok önemli ama o yok diye de hiç gülmeyeceğiz anlamına gelmiyor.

Amaç değil, ama gayet güzel bir araçtır kendisi.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Güzel bir anket sorusu olmuş... ;)    

Para, elbette yaşamak için en gerekli araçtır,hatta günümüzde amaç haline geldiği de doğrudur...Sağlık getirmez,aşk getirmez,huzur getirmez -_-  ama satın alabileceğimiz her şeyi getirir....Bunlarla mutlu olmak da bizim hayata bakışımıza bağlıdır bence...Sanırım zaman ve mekanda önemli...Yare yare... :P

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Dan Bilzerian diyorum başkada bişey demiyorum :D adamın fotoğraflara verdiği pozdan gülüşünden mutlu olduğunu anlarsın. etrafında sürekli en az 6 tane kadın yat helikopter silahlar gece klüpleri adam herşeye sahip :D ailesi ile anlaşamıyorsa ne olmuş güvenebileceği bi arkadaşı yoksa nolmuş atar bi viski sonra etrafındaki huriler geçirir mutsuzluğunu :D 

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

paran varsa çok büyük işlere girebilirsin. 

tamam sonuna kadar katılıyorum. paranı işlersinde çalışmadan kasıt ne bi önceki yorumumdada yazdım. dan bilzerian bi ptt memuru gibi çalışıyor mu yada bi şirketin insan kaynakları müdürü kadar. işin olur çalışanların olur adamlar sana para kazandırır sen akdenize yelken açmışken  :ahaaah-onion-head-emoticon:

para=iş fikrine katılmıyorum çünkü çalışmak zorunda değilsin istersen çalışırsın paran olduğunda. iş kavramına bakış açım benim biraz iş güç sahibi olmak olduğu için öyle bi cevap verdim.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

tamam sonuna kadar katılıyorum. paranı işlersinde çalışmadan kasıt ne bi önceki yorumumdada yazdım. dan bilzerian bi ptt memuru gibi çalışıyor mu yada bi şirketin insan kaynakları müdürü kadar. işin olur çalışanların olur adamlar sana para kazandırır sen akdenize yelken açmışken  :ahaaah-onion-head-emoticon:

O biraz fantezi meselesi ya, çok zengin olup da kendi şirketinde normal bir çalışanmış gibi takılan adamlar var. Hayat felsefesi o

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.