Jump to content

Tanışalım!

Önerilen İletiler

Minna-san Konnichiwa ! Ben Çetin. İstanbul'un Anadolu yakasında yaşıyorum. Japon dili ve kültürüne aşırı derecede ilgiliyim. Geçen sene 6 ay boyunca Japonca eğitimi aldım. Hiragana , Katakana ,30 tane de Kanji biliyorum. Gramerim tam ama kelime eksiğim var. Neticede aldığım eğitim başlangıç seviyesindeydi .Aikido'da 3.Kyu derecesindeyim. Hala Aikido'ya devam ediyorum.  Yemek yapmayı ve yemeyi, oyun oynamayı (daha çok strateji ama eğlenceli her oyunu oynarım  :) ) , kitap okumayı, anime ve film izlemeyi severim (Bilim kurgu türü favorim).

Anime izlemeye arkadaşım sayesinde 5 yıl önce başladım.  İlk izlediğim anime B gata H kei idi . Sonuna kadar izlediğim tüm serileri beğendim. O yüzden favorim hepsi  :) 

Buraya konu açmamın sebebi tanışıp kaynaşmak, benim ile aynı hobiye sahip insanları tanımak onlarla sohbet edip güzel vakit geçirmek. Eğer siz de benim ile aynı düşünüyorsanız bana mesaj atmaktan ya da beni Skype'tan eklemekten çekinmeyin. Sayonara ^_^

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Yanıtlar 22
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler mesajlar

Minna-san Konnichiwa ! Ben Çetin. İstanbul'un Anadolu yakasında yaşıyorum. Japon dili ve kültürüne aşırı derecede ilgiliyim. Geçen sene 6 ay boyunca Japonca eğitimi aldım. Hiragana , Katakana ,30 tane

Hoş geldin Çetin, iyi forumlar ^_^ 

Hoş Geldin.

Hoş geldin. :P 

Japonca hakkında bir şeyler sormak istiyorum. Hiragana ve Katakana alfabesini ne kadar sürede öğrendin? Ben de üniversite sınavından sonra başlamayı düşünüyorum, zor olduğunu baştan kabullendim ama 6 ay içerisinde kendini bu kadar ilerletmen beni motive etti şu an, gramerinin de tam olduğunu söylemişsin kaldı ki gramer öğrenilince kelime eksiği zamanla giderilir zaten... Birde çok zamanını aldı mı bunları öğrenmek, günde kaç saatini ayırdın mesela? :)

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hoş geldin. :P

Japonca hakkında bir şeyler sormak istiyorum. Hiragana ve Katakana alfabesini ne kadar sürede öğrendin? Ben de üniversite sınavından sonra başlamayı düşünüyorum, zor olduğunu baştan kabullendim ama 6 ay içerisinde kendini bu kadar ilerletmen beni motive etti şu an, gramerinin de tam olduğunu söylemişsin kaldı ki gramer öğrenilince kelime eksiği zamanla giderilir zaten... Birde çok zamanını aldı mı bunları öğrenmek, günde kaç saatini ayırdın mesela? :)

6 ay içerisinde azar azar . Mesela ders bitti eve geldim ne yazdım defterime diye bakıyordum. Animelerde de  derste öğrendiklerimi duyunca aklına kazınıyor. Zaten hiragana ve katakana toplamda 90 tane karakterden oluşuyor ve öğrenmesi gerçekten kolay. Asıl zor kısım Kanji'de başlıyor .

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

6 ay içerisinde azar azar . Mesela ders bitti eve geldim ne yazdım defterime diye bakıyordum. Animelerde de  derste öğrendiklerimi duyunca aklına kazınıyor. Zaten hiragana ve kanji toplamda 90 tane karakterden oluşuyor ve öğrenmesi gerçekten kolay. Asıl zor kısım Kanji'de başlıyor .

Katakana* Benim istediğim Hiragana ve Katakana zaten, bir yerde okumuştum gazetelerin politika sayfasını okumak isteyen biri Kanjiyi öğrenmeli falan yazıyordu, o ikinci plana atılabilir zaten. Teşekkür ederim cevap için.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Misafir
Bu konu kapalıdır, konuya cevap yazamazsınız.
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.