Jump to content

Oyun Fikri

AdminSlayer

Önerilen İletiler

şimdi mobil apayrı bir konu. mobilde yine tercihim ilerlemeli oyunlar hatta bazı oyunlar var tüm kullanıcıların kayıtları var ilk 10 listeleri falan var. Bu onları sürekli oyunda tutuyor listeye girme çabası puanını yükseltme çabası falan. mobil spor oyunlarını severim ben mesela basketbol oyunları var potaya atma oynları örneğin real basket onun dışında firikik oyunları oynanır her zaman

eskinin oyunlarıda bence tekrar geliştirilebilir örneğin bir snake bir tetris bir space öyle küçümsenecek oyunlar değildir ama muhtemelen onlara yeni versiyon yapılmıştır.

candy crush saga gibi olacak mobil oyun dediğin çok basit ama insanı kendine çekiyor, oynadıkça oynayasın geliyor. Böyle ilerlemeli hoş oyunlar her zaman ilgi görür oynanır. ama karışık olmayacak, çok karmaşık olan mobil oyunlar pek tutmuyor.

hatta bu eski atari oyunlarını keşke mobil oyun olarak yapsalar hem insanların bildiği sevdiği, çok oynadığı oyunlar hem de çok sağlam, eğlenceli oyunlar. Bazen şu circus vardı adını yanlış hatırlamıyorsam, bir palyaço atlayıp zıplıyordu keşke olsada oynasam diyorum :D

Katılıyorum. Özellikle atari oyunları meselesine ama çoğu güzel atari oyununu yaptılar mobile. Bayağı da satıldılar. Süper Contra 5 tl'den satılıyordu appstore'da.

Amiral battı ya da satrac tarzı oyunlar eski telefonumda vazgecemediğim oyunlardı, buna benzer oyunlar yapablirsin mesela.Örneğin amiral battıyı geliştirip, onun üzerine bir senaryo uygulayıp bol aksiyonlu bir oyun yapabilirsin :)

Aslında bulmaca tarzı oyunlar çok tutuyor ama prensip olarak öğrenmesi kolay, oynaması zor olmalı oyun. Ona uygun bir şeyler düşünmeye çalışıyorum.

gelen renklerin tuşuna basma nota yakalama tarzı oyunlar çok tutuyo onlardan bir şey çıkar belki

Onlarla ilgili de her çeşit oyunu yaptılar. Kazanan kazandı da.

Aslında korsan oyunu düşünüyorum ya. Biraz geniş çaplı proje olacak ama limanın olacak, gemiyi modifiye edeceksin falan. Eğlenceli olur

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Yanıtlar 23
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler mesajlar

şimdi mobil apayrı bir konu. mobilde yine tercihim ilerlemeli oyunlar hatta bazı oyunlar var tüm kullanıcıların kayıtları var ilk 10 listeleri falan var. Bu onları sürekli oyunda tutuyor listeye girme

Tam olarak ne yaparsın bilemeyeceğim ama defender tarzı oyunlar olabilir. Bir bölgeyi savunursun karşıdan sürekli düşman gelir. Kaleni geliştirirsin vs. Bu tarzda çok oyun var ancak iyi grafiklisi az. Grafiği olanında geliştirme seçeneği az. Bol geliştirmeli bol grafikli bir savunma oyunu iyi olur. Artık neyü savunacağın sana kalmış

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

şimdi mobil apayrı bir konu. mobilde yine tercihim ilerlemeli oyunlar hatta bazı oyunlar var tüm kullanıcıların kayıtları var ilk 10 listeleri falan var. Bu onları sürekli oyunda tutuyor listeye girme çabası puanını yükseltme çabası falan. mobil spor oyunlarını severim ben mesela basketbol oyunları var potaya atma oynları örneğin real basket onun dışında firikik oyunları oynanır her zaman

eskinin oyunlarıda bence tekrar geliştirilebilir örneğin bir snake bir tetris bir space öyle küçümsenecek oyunlar değildir ama muhtemelen onlara yeni versiyon yapılmıştır.

candy crush saga gibi olacak mobil oyun dediğin çok basit ama insanı kendine çekiyor, oynadıkça oynayasın geliyor. Böyle ilerlemeli hoş oyunlar her zaman ilgi görür oynanır. ama karışık olmayacak, çok karmaşık olan mobil oyunlar pek tutmuyor.

hatta bu eski atari oyunlarını keşke mobil oyun olarak yapsalar hem insanların bildiği sevdiği, çok oynadığı oyunlar hem de çok sağlam, eğlenceli oyunlar. Bazen şu circus vardı adını yanlış hatırlamıyorsam, bir palyaço atlayıp zıplıyordu keşke olsada oynasam diyorum :D

Aynen eski tarz oyunlar çok güzel oluyor hele ki atari ve tetris oyunlarını hiçbir şeye değişemiyorum ben :D 

Senin mesajına cevaben, android cihazlar için atari oyunlarını açabilecek emulator bulunuyor -ki bilirsin android de java tabanlı- benim tabletimde kullandığım bir emulator ve içinde senin istediğin Circus Charlie'nin de olduğu 1000e yakın atari oyunu romu var istersen başka istediğin oyunun romunu internetten arayıp oyunun klasörüne atabilirsin ama zaten benim atacağımda hemen hemen hepsi var :D

Buradan indirebilirsin merak etme virüs filan yok :D güvenle indir ^-^

İndirdikten sonra rar dosyasının içindeki text dosyasını aç ve kurulumu oku kardeşim yazdı daha kolay kurulumu tamamlayabilmen için :D

Tekrardan iyi eğlenceler ^~^

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Şöyle bir fikrim var. Bizim eski atari oyunlarını çok sevme sebebimiz arkadaşlarımızla beraber oynayabiliyor olmamızdı. Şimdi günümüzdeki multiplayer mobil oyunlara baktığımız zaman, evet bir sunucu sistemi ve çok sayıda oyuncu var ama herkes ayrı telden çalıyor. Oyuncuların birbiri ile etkileşimi bile çok saçma. Ben adama saldırıyorum ama bana karşılık veren oyuncu değil, onun yerinde duran bir bot. İtici geliyor bir noktadan sonra. Fun Run gibi eş zamanlı etkileşim sağlayan oyunlarda da bağlantı sorunu çok fazla olabiliyor. 

Eski Samurai Shodown gibi, Tekken gibi bir dövüş oyunu yapıp oyuncuları hiç internete bağlamadan, yerel wifi ağı üzerinden birbirlerine bağlayarak çok seri ve akıcı bir şekilde karşılıklı oynatmayı düşünüyorum. Ya da birden fazla oyuncuyu bağlayıp da oynatabileceğim başka oyunlar da olabilir. Ama eminim, şu an ihtiyaç olan şey bu sanırım.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Bence 5-6 tane mobil cihaz ile aynı anda bağlantı sağlanıp monopoly tarzı bir oyun oynanmalı.Hepimiz arkadaşlarla beraber eskiden bu tarz oyunlar oynamışızdır ama şuandaki teknoloji bu oyunları biraz geri plana attı ama yinede "old but gold" mantığı hepimizde var diye düşünüyorum.Yani bu nostaljik oyunu yeni teknolojiye güzel bir şekilde bağlarsan iyi şeyler yapabilirsin diye düşünüyorum.. (payımı alırım ona göre :D )

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Aynen eski tarz oyunlar çok güzel oluyor hele ki atari ve tetris oyunlarını hiçbir şeye değişemiyorum ben :D 

Senin mesajına cevaben, android cihazlar için atari oyunlarını açabilecek emulator bulunuyor -ki bilirsin android de java tabanlı- benim tabletimde kullandığım bir emulator ve içinde senin istediğin Circus Charlie'nin de olduğu 1000e yakın atari oyunu romu var istersen başka istediğin oyunun romunu internetten arayıp oyunun klasörüne atabilirsin ama zaten benim atacağımda hemen hemen hepsi var :D

Buradan indirebilirsin merak etme virüs filan yok :D güvenle indir ^-^

İndirdikten sonra rar dosyasının içindeki text dosyasını aç ve kurulumu oku kardeşim yazdı daha kolay kurulumu tamamlayabilmen için :D

Tekrardan iyi eğlenceler ^~^

çok teşekkürler :) bu çok iyi oldu :good-job-onion-head-emoticon:

Şöyle bir fikrim var. Bizim eski atari oyunlarını çok sevme sebebimiz arkadaşlarımızla beraber oynayabiliyor olmamızdı. Şimdi günümüzdeki multiplayer mobil oyunlara baktığımız zaman, evet bir sunucu sistemi ve çok sayıda oyuncu var ama herkes ayrı telden çalıyor. Oyuncuların birbiri ile etkileşimi bile çok saçma. Ben adama saldırıyorum ama bana karşılık veren oyuncu değil, onun yerinde duran bir bot. İtici geliyor bir noktadan sonra. Fun Run gibi eş zamanlı etkileşim sağlayan oyunlarda da bağlantı sorunu çok fazla olabiliyor. 

Eski Samurai Shodown gibi, Tekken gibi bir dövüş oyunu yapıp oyuncuları hiç internete bağlamadan, yerel wifi ağı üzerinden birbirlerine bağlayarak çok seri ve akıcı bir şekilde karşılıklı oynatmayı düşünüyorum. Ya da birden fazla oyuncuyu bağlayıp da oynatabileceğim başka oyunlar da olabilir. Ama eminim, şu an ihtiyaç olan şey bu sanırım.

eş zamanlı etkileşim olayı çok iyi olur, arkadaşlar böyle oyunlarda çok çekişirler, mesela arkadaş ekleme olur oyunda eklenen arkadaşların o an oyunda olup olmadığını gösteren bir sistem olur ona göre maç teklifi yapılabilir, baya bir tutulur o şekilde olursa, yoksa bota karşı oynamanın bir espirisi yok gerçekten

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• 4 hafta sonra...

Selamlar, mobil oyunlar da olsun pc,ps vs vs. Hangi cihaz olursa olsun en getirisi yüksek ve sınırları geniş oyun türü online oyunlardır diye düşünmekteyim ve düşüncelerinizin online oyunlara kaymasını dilerim hatta şu klans of klans gibi aslında yüzüne bakılmayacak oyunların tutması işin garibi ve tezimi kanıtlayan bir sistem.

Ne derece büyük işler yaparsınız bilemem sizi tanımıyorum hatta kendime ait bir fikir adına sizden yardım ve bilgi almak adına mesaj atmak istemiştim ancak mesaj kabul etmediğiniz için iletişim kuramamıştım sizinle. Neyse benim size fikrini vere bileceğim bir oyunun benzeri ola bilir ancak. Klanlar.Org oyunu var. Browser olarak oynanmakta oyunun sistemini biraz geliştirip biraz daha az para göz bir sistem izlerseniz ( 2 sene oynama ivmesine göre iş değişir ) gerçekten tutacak bir sistem ve bahsettiğim o köy oyununa rakip çıkara bilirsiniz diye düşünmekteyim.

Oyun sistemi hakkında da yardımcı olurum şayet ya aslında olurda nasıl olur gibi. Grafikten sisteme kadar epey fikire açığım. dilerseniz buradan dahi ayrıntılı anlata bilirim.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.