Jump to content

Oyun Fikri

AdminSlayer

Önerilen İletiler

Şimdi evet, oldukça saçma bir başlık altındayız. Malumunuz ben bir oyun geliştiricisiyim. Profesyonel olarak da hali hazırda bu işten para kazanıyorum ve kendimi geliştirmeye devam ediyorum. Çocukluğumdan beri kafamda "bunu yapsam kesin bütün dünya oynar" dediğim fikirlerim var ama hepsi iyi bir ekiple, uzun süre çalışarak yapılabilecek fikirler.

Gelelim meseleye. Mobil bir oyun yapma düşüncesindeyim. Birkaç güzel fikrim var ama hiçbirine de "işte bu!" diyemiyorum. Dedim bizim forumun da geyiği sağlamdır. Siz biraz çalkalamaya başlayın bakalım altından ne çıkacak :) Emin olun söyleyeceğiniz en basit, belki saçma bir şey bile bana ilham verebilir. 

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Yanıtlar 23
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler mesajlar

şimdi mobil apayrı bir konu. mobilde yine tercihim ilerlemeli oyunlar hatta bazı oyunlar var tüm kullanıcıların kayıtları var ilk 10 listeleri falan var. Bu onları sürekli oyunda tutuyor listeye girme

Öncelikle düşüncelerin varmış ama 'aradığım bu' diyemiyormuşsun. Bence o fikirlerinin gerçekten sağlam olduğunu düşündüğün kısımları varsa fikirin genelinden vazgeçsen bile o sağlam noktaları yapacağın şeye nasıl ekleyeceğini düşün :)

Şunu da merak ettim:Yapacağın oyunda görsellik falan ne kadar olabilir:Çok iyi olabilir mi yoksa çöp adamlar tarzı ama konusu sağlam bir oyun yapma niyetinde misin?

Onun dışında şu anlık aklımda bir şey yok gelirse yazarım :)

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

şimdi dostum ne desem bilmedim, oyun zevki herkese göre değişir. Ben mesela CS dışında silahlı oyun sevmem hiç ısınamadım Battlefield, CoD gibi oyunları hiç oynamadım. Zevk alamıyorum sürekli önüne çıkan karakterlere ateş ediyorsun falan, zaten oyun ne yapacağını söylüyor, bir çekiciliği yok bir strateji yada yetenek falan söz konusu değil bence ama kalkanlı kılıçlı stratejili savaş oyunlarına bayılırım örneğin Age of Empires en sevdiğim oyunlardandır. tam bir strateji oyunu, gelişiyorsun, ordunu kuruyorsun, savaşıyorsun falan bunu birde gerçek tarihe bağlamışlar güzel bir oyun onun biraz daha özelleştirilmişi multiplayer oynanabilir mesela, tek karakter olacaksın eğitim falan görevler alacaksın savaşacaksın, gelişeceksin falan öyle bir oyun oynarım.

Şimdi herşeyde olduğu gibi oyunlarda da hikaye önemlidir. Bir kurgusu olacak oyunun, cezbedecek insanı, karakterleri tanıyacaksın falan yani yoksa önüne geleni öldür dur öldür dur genç nesil nasıl hiç bıkmıyor anlamadım.

ama sanıyorum oyun teknolojisi çok hızlı gelişiyor, gelecekte simülasyon oyunlar yaygınlaşacak, oyun konsolleri gelişecek, artık oturduğun yerden mause tıklatmasından öte elindeki konsollerle hareketli olarak oynanabilecek oyunlar artacak şimdi bile var böyle oyun konsolleri ama oyun olarak çok çeşitli değiller.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Konuyu baltalamak gibi olmasın ama bir angry birds gerçeği var bir parladı çok sattı ama şimdi kimse yüzüne bakmıyor..

Angry Birds kazanacağını kazandı şimdi aynı karakterleri farklı oyunlarda kullanıp kazanmaya devam ediyorlar. Ekmek kapısı sağlam

şimdi dostum ne desem bilmedim, oyun zevki herkese göre değişir. Ben mesela CS dışında silahlı oyun sevmem hiç ısınamadım Battlefield, CoD gibi oyunları hiç oynamadım. Zevk alamıyorum sürekli önüne çıkan karakterlere ateş ediyorsun falan, zaten oyun ne yapacağını söylüyor, bir çekiciliği yok bir strateji yada yetenek falan söz konusu değil bence ama kalkanlı kılıçlı stratejili savaş oyunlarına bayılırım örneğin Age of Empires en sevdiğim oyunlardandır. tam bir strateji oyunu, gelişiyorsun, ordunu kuruyorsun, savaşıyorsun falan bunu birde gerçek tarihe bağlamışlar güzel bir oyun onun biraz daha özelleştirilmişi multiplayer oynanabilir mesela, tek karakter olacaksın eğitim falan görevler alacaksın savaşacaksın, gelişeceksin falan öyle bir oyun oynarım.

Şimdi herşeyde olduğu gibi oyunlarda da hikaye önemlidir. Bir kurgusu olacak oyunun, cezbedecek insanı, karakterleri tanıyacaksın falan yani yoksa önüne geleni öldür dur öldür dur genç nesil nasıl hiç bıkmıyor anlamadım.

ama sanıyorum oyun teknolojisi çok hızlı gelişiyor, gelecekte simülasyon oyunlar yaygınlaşacak, oyun konsolleri gelişecek, artık oturduğun yerden mause tıklatmasından öte elindeki konsollerle hareketli olarak oynanabilecek oyunlar artacak şimdi bile var böyle oyun konsolleri ama oyun olarak çok çeşitli değiller.

Mobil oyunlar için görüşün ne yönde peki?

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

şimdi mobil apayrı bir konu. mobilde yine tercihim ilerlemeli oyunlar hatta bazı oyunlar var tüm kullanıcıların kayıtları var ilk 10 listeleri falan var. Bu onları sürekli oyunda tutuyor listeye girme çabası puanını yükseltme çabası falan. mobil spor oyunlarını severim ben mesela basketbol oyunları var potaya atma oynları örneğin real basket onun dışında firikik oyunları oynanır her zaman

eskinin oyunlarıda bence tekrar geliştirilebilir örneğin bir snake bir tetris bir space öyle küçümsenecek oyunlar değildir ama muhtemelen onlara yeni versiyon yapılmıştır.

candy crush saga gibi olacak mobil oyun dediğin çok basit ama insanı kendine çekiyor, oynadıkça oynayasın geliyor. Böyle ilerlemeli hoş oyunlar her zaman ilgi görür oynanır. ama karışık olmayacak, çok karmaşık olan mobil oyunlar pek tutmuyor.

hatta bu eski atari oyunlarını keşke mobil oyun olarak yapsalar hem insanların bildiği sevdiği, çok oynadığı oyunlar hem de çok sağlam, eğlenceli oyunlar. Bazen şu circus vardı adını yanlış hatırlamıyorsam, bir palyaço atlayıp zıplıyordu keşke olsada oynasam diyorum :D

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.