Jump to content

Anime Açılış/Kapanış Şarkıları Gitar Cover'larım

Önerilen İletiler

• Yanıtlar 64
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler mesajlar

Uzun zamandır anime şarkılarını cover'lıyorum gitarla, (amatör olarak tabii) ama pek kayıt yapma fırsatım olmuyor. Zaman buldukça yaptığım ve yapacağım kayıtları sizlerle de buradan paylaşayım

Yeni çalışmamla karşınızdayım arkadaşlar. Bu seferki cover Gate serisi için. 2015 animelerinden birisiydi gate serisi. İzlemesi keyifli, güzel bir anime. Başlangıcı güzel yaptı ve ilk bölümüyle beklen

Yeni cover geldi ahali :D Geç gelen Sword Art Online cover'ı, tatil araya girdi Sevdiğim serilerden birisi, her ne kadar bayık ilerlediği zamanları olsa da gönlümüzde bir yeri var. Overfly parçası se

Posted Images

Kamera ile kayıtta kameranın mikrofon kalitesi önemli. Ayrıca bulunan ortam ve ses dağılımı da. İlk videomda sony el kameramı kullanmıştım mesela ve de iyi kaydetmişti. Ama artık prosesör kullanarak bilgisayardan kayıt alıyorum.

Senin yapabileceğin ya stüdyoda profesyonel kayıt yaptırmak ya da kaliteli bir mikrofon almaktır derim.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• 4 hafta sonra...

Yeni cover çalışmam bu yılın en iyi serilerinden olan Boku Dake Ga Inai Machi animesinin açılış parçasına oldu.
Seriyi henüz izlememiş olanlarınız varsa daha fazla beklemeden bir göz atmanızı tavsiye ederim. İlk 6 bölümle şu an için
çok iyi gidiyor, bu seyir bozulmazsa şayet yılın animesi ödülüne aday olabilecek düzeyde.
Açılış parçasını birçok animenin de açılış ve kapanış müziklerini yapan Asian Kungfu Generation grubu yapmış.

Tıngırdatmaya devam...
İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• 1 ay sonra...

https://www.youtube.com/watch?v=ZjzxjMo-jnA

Hai to gensou no grimgar serisinin açılış parçası Knew Day cover'ım. Şarkı (K)NoW_NAME adlı gruba ait.
Ben kendilerini ilk defa duydum, gerçi bilmeden başka şarkılarını da dinlemiş olabilirim ama grup adıyla ilk kez duymaktayım.

Seriye gelirsek eğer, 2016'in bir diğer güzel serilerinden biri Hai to gensou no grimgar animesi. SAO'ya benzese de işleyiş olarak çok farklı.
Daha derin ve detaylı bir anlatımla birlikte biraz daha karakterlerin iç dünyalarını ve dışarıyla olan yahut olamayan etkileşimlerinin üzerinde
duruyor diyebilirim. Eh, bu birçok kişi için sıkıcı demek olabiliyor. Yani seriden her bölüm aksiyon beklemek yanlış olur. ^^
Ağır yapımlardan keyif alanlar içinse birebir.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• 7 ay sonra...

https://www.youtube.com/watch?v=lbJ28TkTcqg

Bu sefer anime şarkısı değil de, J-rock/metal gitaristi ve Visual kei gruplarından Versailles ile Jupiter'in kurucusu ve gitaristi Hizaki'nin bu yıl çıkardığı albümünden A ray of light isimli parçayı cover'ladım. 
Yahut cover'lamaya çalıştım da diyebiliriz, tabii hatalarıyla, eğrisi doğrusuyla, olduğu kadarıyla XD

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• 4 hafta sonra...

Youtube Link

Merhaba arkadaşlar, bu seferki cover'ı Devil may cry animesinin açılış parçasına yaptım. Bildiğiniz gibi aslında bir oyun serisi devil may cry ve zamanında güzel bir animesi de yapılmıştı.(Yanılmıyorsam 2007 tarihli fln)

Ayrıca zamanında çaldığım ilk anime müziklerinden birisiydi de, eh o zamanlardan anca şimdiye kayıt fırsatım oldu :)

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• 3 ay sonra...
  • 1 ay sonra...

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.