Jump to content

Anime Açılış/Kapanış Şarkıları Gitar Cover'larım

Önerilen İletiler

ZJW08A.png

Uzun zamandır anime şarkılarını cover'lıyorum gitarla, (amatör olarak tabii) ama pek kayıt yapma

fırsatım olmuyor. Zaman buldukça yaptığım ve yapacağım kayıtları sizlerle de buradan paylaşayım dedim. :) 

Aynı zamanda bu yaptığım çalışmaları başka fansub gruplarıyla da paylaşıyorum. Animelerde karaoke dışında
bir ilk olarak enstrüman kayıtlarını da op ve endinglere ekliyoruz.

Death Parade kapanış parçası cover'ım Anisekai FanSub'da tüm projede kullanılmıştır.

No game no life açılış parçası cover'ım Puzzle FanSub'da serinin son bölümünde kullanılmıştır. 

Mazinkaiser SKL açılış parçası cover'ımı kendİ gurubum Meiji'de.

Fate Stay Night UBW 2. açılış parçası cover'ım Akai-Sora FanSub'da kullanılmıştır.

Bu tarz çalışmaların yaygınlaşmasını temenni ediyorum. ^^'

[ノーゲーム・ノーライフ] No Game No Life - This Game (Guitar Cover) - YouTube

Bana göre 2014'ün en iyi serilerinden olan No game no life anime serisinin, açılış şarkısı

olan This Game parçası cover'ım, parça Suzuki Konomi tarafından söylenmekte, tanıyanlarınız vardır.

İlk kaydımdan sonra baya zaman geçti, 2014'ün diğer serilerinden Donten ni Warau serisinin kapanış şarkısı olan Attitude To Life parçası gitar cover'ım.

Serinin 2-3 bölümünü izlemiş ve bırakmıştım. Bana göre bir seri değildi. :) Tek beğendiğim kısmı bu kapanış şarkısıydı.

1 numaralı j-metal grubum galneryus tarafından yapılmışken kaçırmam da olanaksızdı. ^^

DİĞER ÇALIŞMALARIMIN VİDEOLARI...

Spoiler

3. cover çalışmam yeni bir seriye ait değil. :) 2010 yılı yapımı Mazinkaiser SKL Ova'larının açılış şarkısı olan Eternal Soldiers parçası cover'ım.

Mazinkaiser eski bir seri ama 2010'da 3 bölümlük ova yayınladılar. 3 bölüm de olsa izlemenizi öneririm, benim hoşuma gitmişti.

Özellikle güncel çizimlerini beğenmiştim, eski serisini de yeniden yapsalar tadından yenmez olurdu hani :)

Japon metal devi loudness grubuna ait parça. \m/

4. cover çalışmamla amatörce tıngırdatmaya devam ediyorum. : :)

2015'in en iyilerinden (bence) Death Parade anime serisinin kapanış şarkısı olan Last Theater parçası cover'ım.

Serinin sonu ne olacak bilinmez ama gelecek vadettiği kesin. ^^ Parça NoisyCell adlı bir gruba ait. Sanırım bağımsız bir grup ve

internette dijital albüm ile parçalar (single) çıkarmaktalar.

Yeni cover geldi :)

Yeni cover'ımı Fate/Stay Night [uBW] serisinin 2. açılış şarkısı olan Brave Shine parçasına yaptım.

Yılın büyük bombalarından biriydi Fate/Stay Night [uBW]. Bana göre 2006 yapımı tv serisinin anlatımı daha içtendi.

Nedense bu versiyon bana soğuk geldi. :) Aslında belki de bunun nedeni tohsaka açısıyla anlatımdan kaynaklı da olabilir. (Evet, büyük ihtimalle de öyle) XD

Neyse... Parça Aimer tarafından söylenmekte, belki tanıyanlarınız vardır. ^^

Tıngırdatmaya devam...

Geç gelen Sword Art Online cover'ı, tatil araya girdi

Sevdiğim serilerden birisi, her ne kadar bayık ilerlediği zamanları olsa da gönlümüzde bir yeri var.

Overfly parçası serinin ilk sezonun 2. kapanış şarkısı ve Luna Haruna tarafından söylemekte.

Tıngırdatmaya devam... ^_^'

Fırından yeni çıktı XD

Bu seferki cover'ı istek üzerine, Bleach'in 15. açılış parçası olan Harukaze şarkısına yaptık.

Parça Scandal adlı kız pop-rock grubuna ait. Kawaii bir grup ^^' Henüz dinlemediyseniz birkaç parçasına bakmanızı öneriyorum.

Ah~ unutmadan söyleyeyim, Scandal grubu ABU TV Şarkı Festivali 2015 kapsamında Japonya'yı temsilen ülkemize geliyor.

Etkinlik Asya ülkelerinin Eurovizyon'u kıvamında bir şey diyebilirim. Birçok ülkeden sanatçılar gelecek, Güney Kore de buna dahil.

Festival 28 Ekim'de İstanbul Kongre Merkezi'nde gerçekleştirilecek. Kısmet olursa izlemek nasip olur. ^^

Eh, Bleach serisi gelince de, zamanında en sevdiğim seriydi.

Sonra kendini bitirdi ve ben de gönlümde uğurlayarak son noktamı koydum.

Çok tartışılır edilir falan ama benim için böyle. Kimse alınmasın ^_^

Tıngırdatmaya devam...

[東京喰種トーキョーグール] Tokyo Ghoul Op - Unravel (Guitar Cover) Full - YouTube

Tokyo Ghoul serisinin ilk açılış parçası olan Unravel'e yaptım arkadaşlar. \m/(◣_◢)\m/

Ama hemen söyleyeyim baya farklı bir çalışma oldu, çünkü bu şarkı benim için biraz özeldi. Öncelikle, şarkının animedeki kısa versiyonunu değil de full versiyonunu cover'ladım. Bu ilk yaptığım tam parça kaydı oldu böylece.

Ayrıca daha anlamlı olması için başlangıçta görüntüler eşliğinde Kaneki'nin geçirdiği evrimi de ucundan aktarmaya çalıştım. v(=∩_∩=)フ

ヅ Bir de itirafta bulunayım, bu parçayı ilk dinlediğimde berbat olduğunu düşünmüştüm. Böyle bir şeyi op diye önümüze nasıl koyarlar dediğin bile oldu, o derece. Ama serinin son bölümünde her şey anlam kazandı benim için.

Kaneki'nin işkence görmesi, Rize ile iç çatışması ve bütün o çektiği acılarla saçlarının ağırması, sonra da süper final

Jason kapışmasında arka fonda bu op'un çalmaya başlaması. İşte o anda anladım bu şarkının aslında ne olduğunu ve taşıdığı anlamı. ♫◕‿‿◕

Sözlere dikkat ederek izlerseniz siz de anlayacaksınız. (─‿‿─)

Gate: Jieitai Kanochi nite, Kaku Tatakaeri OP (Guitar Cover)

Yeni çalışmamla karşınızdayım arkadaşlar. Bu seferki cover Gate serisi için.

2015 animelerinden birisiydi gate serisi. İzlemesi keyifli, güzel bir anime. Başlangıcı güzel yaptı ve ilk bölümüyle beklenti yarattı.

Sonrasında temposu düştü ama yine de iyi gitti. Büyük ihtimalle seneye 2. sezonu da gelecek.

Japon savunma kuvvetleri savaşıyor... ^^

Prison School OP - Ai no Prison (Guitar Cover)

Bu seferki cover çalışmam 2015'in güzel serilerinden biri olan Prison School animesinin

açılış parçası Ai no Prison'na oldu. Eğer henüz izlemediyseniz seriyi listenize ekleyin derim, güzel bir anime. Bakalım 2. sezonu da gelir umarım. ^_^

Şarkıyı Kangoku Danshi/Prison Boys adlı 5 erkek vokalden oluşan bir grup seslendirmiş. İlk kez adlarını duyunca kimin nesilermiş diye bir bakındım,

meğersem animede baş erkek karakterleri seslendiren seiyuu'larmış. Adamlar şarkı da yapıyor yav :)

https://www.youtube.com/watch?v=Rw8yJbYgdX0 

Yeni cover çalışmam bu yılın en iyi serilerinden olan Boku Dake Ga Inai Machi animesinin açılış parçasına oldu.
Seriyi henüz izlememiş olanlarınız varsa daha fazla beklemeden bir göz atmanızı tavsiye ederim. İlk 6 bölümle şu an için
çok iyi gidiyor, bu seyir bozulmazsa şayet yılın animesi ödülüne aday olabilecek düzeyde.
Açılış parçasını birçok animenin de açılış ve kapanış müziklerini yapan Asian Kungfu Generation grubu yapmış.

Tıngırdatmaya devam...

https://www.youtube.com/watch?v=ZjzxjMo-jnA

Hai to gensou no grimgar serisinin açılış parçası Knew Day cover'ım. Şarkı (K)NoW_NAME adlı gruba ait.
Ben kendilerini ilk defa duydum, gerçi bilmeden başka şarkılarını da dinlemiş olabilirim ama grup adıyla ilk kez duymaktayım.

Seriye gelirsek eğer, 2016'in bir diğer güzel serilerinden biri Hai to gensou no grimgar animesi. SAO'ya benzese de işleyiş olarak çok farklı.
Daha derin ve detaylı bir anlatımla birlikte biraz daha karakterlerin iç dünyalarını ve dışarıyla olan yahut olamayan etkileşimlerinin üzerinde
duruyor diyebilirim. Eh, bu birçok kişi için sıkıcı demek olabiliyor. Yani seriden her bölüm aksiyon beklemek yanlış olur. ^^
Ağır yapımlardan keyif alanlar içinse birebir.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Yanıtlar 64
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler mesajlar

Uzun zamandır anime şarkılarını cover'lıyorum gitarla, (amatör olarak tabii) ama pek kayıt yapma fırsatım olmuyor. Zaman buldukça yaptığım ve yapacağım kayıtları sizlerle de buradan paylaşayım

Yeni çalışmamla karşınızdayım arkadaşlar. Bu seferki cover Gate serisi için. 2015 animelerinden birisiydi gate serisi. İzlemesi keyifli, güzel bir anime. Başlangıcı güzel yaptı ve ilk bölümüyle beklen

Yeni cover geldi ahali :D Geç gelen Sword Art Online cover'ı, tatil araya girdi Sevdiğim serilerden birisi, her ne kadar bayık ilerlediği zamanları olsa da gönlümüzde bir yeri var. Overfly parçası se

Posted Images

Alper bey hoş geldiniz ben Canberk ! :D

Teşekkürler dostum ;)

Çok başarılısın dostuuum :Dd:D Şöyle sağlam bi kaç parçan varsa, rock olarak diyorum op falan değil yani. :D Onları da dinlemek isterim. Ayrıca no game no life çok hoş olmuş. ^^ 

Teşekkür ederim. Kendi bestem yok, sadece cover yapıyorum. Tabii birçok rock ve metal gruplarından da çalıyorum ama kayıt yapma kısmı sıkıntılı benim için. Şu an sadece bu 2 kaydım bulunmakta ve 2 tane daha gelecek ^_^ Ama bunlar yine animelerde kullanılan j-metal gruplarının parçaları olacak.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Teşekkür ederim. Kendi bestem yok, sadece cover yapıyorum. Tabii birçok rock ve metal gruplarından da çalıyorum ama kayıt yapma kısmı sıkıntılı benim için. Şu an sadece bu 2 kaydım bulunmakta ve 2 tane daha gelecek ^_^ Ama bunlar yine animelerde kullanılan j-metal gruplarının parçaları olacak.

İnsan istemiyor değil ne biliyim... Bi nickelback, metallica, slipknot, skillet nirvana, falan çalmanı. :/

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.