Jump to content

Elfen Lied Tanıtımı

Bu Animeye Başlamalı mıyım?  

16 oy

1. 1. Bu Animeye Başlamalı mıyım?

• Mutlaka izlemelisin
      13
    • Zamanın varsa izlemelisin
      3
    • Hayır izlemesende olur
      1

Önerilen İletiler

Yıl:2004
Bölümler:13+1
Tür : Doğaüstü Güçler, Drama, Gerilim, Bilim Kurgu, Korku , Aksiyon +18
Resmi ekleyen

Tanıtım;

İnsanların bir sonraki evrimi olduğuna inanılan Dicloniuslar, bilim adamları tarafından insanlığın düşmanı olarak sıfatlandırılmıştır. Normal insanlardan fiziksel olarak tek farkları iki boyuzlarıdır. Oysa çok farklı bir silahları daha vardır, hatta bu tehlikeli silahla doğmuşlardır. Bu tehlikeli silahın bilimsel adı vektördür. Vektörler, normal insanların göremediği ortalama 2 mt. uzunluğundaki kollardır. Öldürmeye eğilimli Dicloniuslar, bu silahı kullanmayı öğrendiklerinde insanlığı yok etmeye çalışan varlıklar olurlar. Bunun için önleme htiyaç duyan bilim adamları, doğan bütün boynuzlu çocukları ya öldürür, ya da lablarda denek olarak kullanmak için hapsederler.

Bir gün bu lablardan kaçmayı başaran bir Diclonius, insanların arasına karışır. Adı Lucy olan bu Diclonius, kaçarken başına aldığı bir kurşun darbesiyle hafızasını kaybetmiş ve kişiliği bölünmüştür. Sabaha karşı denizi izlemeye gelen iki kuzen Yuka ve Kouta, sadece "nyuu" diyebilen iki boynuzlu çıplak bir kızla karşılaşırlar. Nyuu'yu evlerine götürürler ve onunla yaşarlar. Ama Nyuu'nun hafızası zaman zaman yerine gelir ve o zaman acımasız katil Luy'ye dönüşür.

İnsanlığın yok olmasını engellemek isteyen bilim adamları Lucy'yi öldürmek zorundadırlar. Bunun için önce Nana(7 numara) daha sonra da Mariko (35 numara)yı kullanmalıdırlar.

Evi zamanla Yuka, Mayu ve Nana ile dolan Kouta, zaman içerisinde unuttuğu bazı şeyleri hatırlayacaklardır...

Elfen Lied, özellikle müzikleriyle ve grafikleriyle herkesi etkilemeyi başaran bir anime.Zaten bu yüzden zamanında ödüle layık görülmüş.

.: Karakterler :.

Lucy
Resmi ekleyen
Ana karakter kızımız. Kendisi bir Diclonius'tur ve hapis edildiği labaratuardan kaçmayı başarmıştır. Çok zor bir çocukluk geçiren Lucy, hayatın verdiği bu yüke dayanamayıp kendinitutamamış ve içindeki katili serbest bırakmıştır.Kaçarken başına aldığı br darbeyle kişiliği bölünür ve hikayemiz hikaye olmaya başlar...

Nyuu
Resmi ekleyen
Lucynin başına adığı darbe kişiliğini ikiye böler. Uyandığında sadece nyuu diyebilen masum ve sevimli bir kızdır o. Nyuu Koutaya çok bağlanır, tıpkı geçmişteki gibi ona aşık olur... Zamanla eve dolan arkadaşlarıyla çok mutlu bir yaşam sürmektedir ama...

Yuka
http://t2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTsAqBdgpDyOedp2NCJ8PARbM1VDbw6P-nReI63qqz1jWSuRvg&t=1&h=167&w=223&usg=__bgxP62I_zEJ-pdCxn-aAqb3gT7M=
Yuka çocukluğundan beri kouta'ya aşıktır.Ama bunu ona bir türlü söyleyememiş ve onu hep özlemiştir. Sekiz yıl sonra onunla aynı üniversiteye gitmeye başlarlar. Hiç bir şey bilmeyen Nyuu Kouta'nın evine yerleştiğinde Yuka onu kıskanır ve Kouta'ya taşınır. Zaman zaman nyuu'yu çok kıskansa da, Kouta'ya karşı bile Nyuu'yu korur ve kollar.

Kouta
Resmi ekleyen
Kouta küçükken babası ve kız kardeşini korkunç bir şekilde kaybetmiştir. Ama o güne dair hiçbir şey hatırlamamaktadır. Üniversite için hoşlandığı kuzeni Yuka ile aynı okula yazılmış ve onun tuttuğu bir handa kalmaya başlamıştır. Kimsesiz Nyuu'yu evine aldığında ise, bütün hayatı değişir ve unuttuğu bazı şeyleri hatıramaya başlar: küçüklük aşkını, gözünün önünde yaşanan vahşeti...

Nana
Resmi ekleyen
Nana vektörlerini insanları öldürmek için kullanmayan tek Dicloniustur. Labaratuarda tehlikeli deneylere denek olarak kullanılmıştır ve ona sürekli detek veren manevi babası Kurama'nın her dediğini yapar. Lucy'yi bulup labaratuara geri götürmek için görevlendirilmiştir. Nana Lucy'ye eve dönmesini söyler. Lucy onu dinlemeyince ölümcül bir kavgaya başlarlar ve bu kavgada nana kollarıyla bacaklarını kaybeder... Daha sonra mayu ile tanışan ve Kouta'nın evine taşınan Nana, büyük bir travayı atlatmak zorunda kalacaktır...

Mayu
Resmi ekleyen
Mayu, üvey babasının cinsel tacizlerinden bıkıp kaçan bir sokak kızıdır. Tek arkadaşı köpeği Wantadır. Bir gece, dehşet verici bir olaya tanıklık etmesiyle Kouta ile tanışır ve onlara yerleşir...Nana ile tanışır ve çok iyi arkadaş olurlar. Hikayenin en saf kızı diyebiliriz.

Özel Asker
Resmi ekleyen
Öldürmek için özel olarak eğitilmiş, kendini beğenmiş bir canidir.Öldürmekten zevk alan bu adam, devlet için çalışır ve Lucy'yi öldürmek için görevlidir. Lucy ile kapışmasınd kolunu, bacağını ve gözlerini kaybeder. Ama bunlara rağmen asla peşini bırakmaz...

Kurama
Resmi ekleyen
Direktör Kurama, Diclonius projesini yöneten kişidir. Kızı bir Diclonius olduğu için onu öldürdüğü söylenmektedir ve hatta karısı da bu yüzden ölmüştür. Ama gerçek, çok farklıdır... Lucy, peşine düşen Kurama'nın da hayatını değiştirecektir... Ya da...

Mariko
Resmi ekleyen
Mariko, kuramanın gerçek kızıdır. 11 metre uzunluğunda bir çok kolu vardır. Bu mükemmel Diclonius, hiçkimse işe yaramayınca Lucy'yi öldürmek için görevlendirilen son varlıktır. Tam bir şeytan olan mariko, yıllarca anneliğini üstlenen kadını bile bir çırpıda öldürür. Ama bilim adamlarının ona geçmişte yaptıkları bi operasyon, marikoyu sadece bir silah haline getirmeye yetecektir. Yıllarca gerçek annesini ve babasını bekleyen Mariko, Kuramayı tanıdığında, gerçek küçük bir kız olur...

Resimler:

http://i180.photobucket.com/albums/x209/muratelic/elfenlied/wall11.jpg
http://i180.photobucket.com/albums/x209/muratelic/elfenlied/wall05.jpg
http://www.manga.gen.tr/elfenlied/i1.jpg
http://www.manga.gen.tr/elfenlied/i2.gif
http://www.manga.gen.tr/elfenlied/i3.jpg
http://www.manga.gen.tr/elfenlied/i4.gif
İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• 11 ay sonra...

Harika ve üzücü bir animeydi. Sadece son bölümü izlediğimde bile hüngür hüngür ağlatıyor beni.

Animesinin son bölümünde herkes Lucy'i öldü zannederken  son andaki saat ve müzik kutusu sayesinde ve kapıdaki gölge bize onun ölmediğini gösterdi. Bu nedenle daha da sevinmiştim ve dahada çok ağladım.  ???

Mangasını okumayanlar alttaki spoileri açmasın.

Anime her ne kadar böyle sevindirsede devamı vardır ölmemiştir diye büyük umutlarla en baştan başlayıp bitirdiğim lanet olasıca mangası... Lucy orda öldüğünde yapımcısına beddua okudum.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Harika ve üzücü bir animeydi. Sadece son bölümü izlediğimde bile hüngür hüngür ağlatıyor beni.

Animesinin son bölümünde herkes Lucy'i öldü zannederken  son andaki saat ve müzik kutusu sayesinde ve kapıdaki gölge bize onun ölmediğini gösterdi. Bu nedenle daha da sevinmiştim ve dahada çok ağladım.  ???

Mangasını okumayanlar alttaki spoileri açmasın.

Anime her ne kadar böyle sevindirsede devamı vardır ölmemiştir diye büyük umutlarla en baştan başlayıp bitirdiğim lanet olasıca mangası... Lucy orda öldüğünde yapımcısına beddua okudum.

İngilizcem müthiş değil fakat az çok anladığım kadarıyla 'Kaede' orada eriyerek ölüyor.( Aslında ölmüyor acı çekiyor.Kouta bu acıya son veriyor.) Neden eridiğini bana açıklar mısın?

(Manganın sonuna göz gezdirmiştim)

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.