Jump to content

Kendi mangamı yapıyorum :/

KanekiNeki

Önerilen İletiler

Arkadaşlar ben şu anda çizime aşırı derecede ilgi duyuyorum çizim kursu falan alıyorum sorum şu eğer ben kendi mangamı yaparsam ve bitirirsem konusuyla herşeyiyle çeşitli düzenleme programlarından düzenleyip bitirirsem, okunurmu ? Yani siz okurmusunuz ? Adminlerede soruyorum bu siteye yükleyebilirmiyim :/ izin verirseniz bitirince size yollarım

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• 3 hafta sonra...

Yayınlama işi kolay eğer okuyucudan bir ücret talep etmeyeceksen tabi. Ama sana bir kaç tavsiye veriyim hikaye çizimden daha önemlidir. Sadece çizime odaklanıp hikayeyi sallama. Genellikle bizimkiler böyle yapıyor. Halbuki çizimi kötü olmasına rağmen heyecanla okunan bir sürü manga var. Çizimini geliştirirken hikaye üzerinde de baya bir uğraşmanı öneririm. Çizgi roman yazar ve çizeri Devrim Kunter'in şu sıralar yazdığı adım adım çizgi romanın ilk yazıları yazarken işine yarayacaktır. Ayrıca sadece çizgi roman ve manga olarak düşünmezsek eğer; Roman nasıl yazılır? Senaryo nasıl yazılır? Tarzı yazılarda işine yarar ama kimin yazdığına bağlı. Bazı temel noktalar var mesela okuyucuya ne vermek veya neyi hissettirmek istiyorsun? Karakterleri yaratırken neye dikkat edilmesi gerekiyor? Hikaye nasıl ilerlemeli? Tarzı konularda en azından kafana bir şeylerin yerleşmesini sağlar bu tip yazılar. Bir de her şeyden önemlisi eğer çok fazla manga okumamışsan ilk başta manga okumanı tavsiye ederim. Çoğu kişi Bakumanı izleyip mangaka olma hayalleri kuruyor halbuki çoğu daha doğru düzgün bir manga okuru bile değil bunların. Şimdi soruyorum size mangada hikayenin panellerde nasıl anlatıldığını veya nasıl farklı yöntemlerle anlatılabileceğini bilmeyen biri manga yazabilir veya çizebilir mi? En önemli nokta da uzun anime ve mangalardan etkilenip uzun bir manga yapma düşüncen varsa vaz geç. Başlarken en iyisi One Shot çizmektir. Ortalıkta yarım kalan çok fazla bu tarz doujinshi var. Yapacağın çalışmanda başarılar, kolay gelsin...

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• 1 sene sonra...

Zor bir iş umarım başarılı olursun. Hikaye konusunda bi'fikir danışmak istersen burdayım üçüncü bir göz herzaman daha iyidir alta da yararlı olabilcek linkler bırakıyorum sana.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.