Jump to content

Bilinemeyen veya Unutulan Animeler için Yardım Başlığı

Önerilen İletiler

Selam arkadaşlar, bir anime arıyorum. Animenin konusu otomatların olduğu bir dönemde bir erkek çocuğu (ana kahraman) ve otomatı olan bir kızın hikayelerini anlatıyordu. Animede çocuklar (ya da gençler) bir otomat eğitim okuluna gidiyolardı. Bu okulda çocuk bir kızla karşılaşıyordu ve otomatı, çocuğu o kızdan kıskanıyordu. Kızın otomatıysa bir ejderhaydı(yanlış hatırlamıyorsam). Böyle bir anime bilen varsa lütfen söylesin yaklaşık 4 5 yıl önce başlamıştım fakat telefonda bir mobil uygulamada izliyordum. Turkanime de mecha başlığı altındaki tüm animelere baktım fakat bulamadım. Yanlış hatırlamıyorsam isminde xxxxx -mecha da geçiyordu. Bu tarz bir şeydi. Şimdiden teşekkürler 

Ufak bir ekleme : Yanılmıyorsam çocuk aynı zamanda bir otomat tamircisiydi ve zarar gördüğünde otomatını kendisi tamir ediyordu.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Yanıtlar 490
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler mesajlar

1990"lı Yılların Çizgi Filmleri Buraya göz at > http://forum.kanka.net/showthread.php?825471-1990-quot-l%C4%B1-Y%C4%B1llar%C4%B1n-%C3%87izgi-Filmleri-(Ne-G%C3%BCzel-G%C3%BCnlerdi-Ahh) Eski çizgi f

hooo böyle bir konumuz yok muymuş  :blink: yazıklar olsun bize o zaman <_< ben destek veriyorum aslında benim de aklıma gelmişti özellikle imzan da ki anime nedir ay şöyle bir anime vardı neydi

Aslında alttakini dipnot olarak yazmıştım, neyse sorun değil spoiler'a alalım bakalım.Destek için teşekkürler (:

Posted Images

brk035, 01.03.2021 - 13:33 tarihinde yazdı:

Selam arkadaşlar, bir anime arıyorum. Animenin konusu otomatların olduğu bir dönemde bir erkek çocuğu (ana kahraman) ve otomatı olan bir kızın hikayelerini anlatıyordu. Animede çocuklar (ya da gençler) bir otomat eğitim okuluna gidiyolardı. Bu okulda çocuk bir kızla karşılaşıyordu ve otomatı, çocuğu o kızdan kıskanıyordu. Kızın otomatıysa bir ejderhaydı(yanlış hatırlamıyorsam). Böyle bir anime bilen varsa lütfen söylesin yaklaşık 4 5 yıl önce başlamıştım fakat telefonda bir mobil uygulamada izliyordum. Turkanime de mecha başlığı altındaki tüm animelere baktım fakat bulamadım. Yanlış hatırlamıyorsam isminde xxxxx -mecha da geçiyordu. Bu tarz bir şeydi. Şimdiden teşekkürler 

Ufak bir ekleme : Yanılmıyorsam çocuk aynı zamanda bir otomat tamircisiydi ve zarar gördüğünde otomatını kendisi tamir ediyordu.

Bir şey soracağım ototomat dediğimiz hani şu para attığımız mı?

Eğer öyle değilse muhtemelen...

Machine-Doll Wa Kizutsukani

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• 3 hafta sonra...

Gençler, doğaüstü güçlere sahip bi grup genç mutant diyebiliriz bi ada tarzı bi yerde toplanıyor.Hükümet veya onları toplayan her neyse insanlığın bi düşmanı oldugunu bu yüzden sizlerin bu güçler sayesınde yardım edeceğini falan söyluyor

<spoiler>oysakı amaçları bu gençleri ortadan kaldırmak. Aralarına bi ajan yolluyor(kız) ve tek tek bu süper güçleri olan gençleri öldürmeye başlıyor. Bu kızın herhangi bir süper gücü yok ama varmış gib davranıyor yoksa durumu çakarlar tabi (yetenegi geleceği görme)</spoiler>

.Bu kadar bilgi animeyi bilen biri için yeterlidir umarım. 2 yada 3 yıl önce izlemiştim bölümleri yeni yeni çıkıyordu.Yarım kalmıştı. Türk animede yıldan yıla arama yaptım ama bi türlü bulamadım. İsmini bilen varsa lütfen yardımcı olsun.Son olarak içimde kalmasın

<spoiler> karakterlerden biri geçmişe dönebiliyor,birinin ateşi yönetme gücü var ötekinin suyu veya buzu herneyse yönetme gücü var biri de dokunduğu kişiyi koruyordu galıba </spoiler>

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Merhabalar. Yaklaşık 1 2 yıl önce izlediğim bir anime vardı onu soracaktım. Anime gelecekte geçiyordu. Hatırladığım kadarıyla bizim karakterin bir yapay zekası vardı bilgisayarında ve evden hiç çıkmadan istediğini alıp istediğini yapabiliyordu. Bir gün dışarı çıkması gerekiyordu ve gittiği yerde çatışma tarzı bir şey çıkıyordu. Tüm hatırladığım bu kadar yardımcı olursanız sevinirim.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Feuerfalke, 27.03.2021 - 03:19 tarihinde yazdı:

Merhabalar. Yaklaşık 1 2 yıl önce izlediğim bir anime vardı onu soracaktım. Anime gelecekte geçiyordu. Hatırladığım kadarıyla bizim karakterin bir yapay zekası vardı bilgisayarında ve evden hiç çıkmadan istediğini alıp istediğini yapabiliyordu. Bir gün dışarı çıkması gerekiyordu ve gittiği yerde çatışma tarzı bir şey çıkıyordu. Tüm hatırladığım bu kadar yardımcı olursanız sevinirim.

Mekakucity Actors

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Amadeus, 26.03.2021 - 11:23 tarihinde yazdı:

Gençler, doğaüstü güçlere sahip bi grup genç mutant diyebiliriz bi ada tarzı bi yerde toplanıyor.Hükümet veya onları toplayan her neyse insanlığın bi düşmanı oldugunu bu yüzden sizlerin bu güçler sayesınde yardım edeceğini falan söyluyor

İçeriği Görüntüle

<spoiler>oysakı amaçları bu gençleri ortadan kaldırmak. Aralarına bi ajan yolluyor(kız) ve tek tek bu süper güçleri olan gençleri öldürmeye başlıyor. Bu kızın herhangi bir süper gücü yok ama varmış gib davranıyor yoksa durumu çakarlar tabi (yetenegi geleceği görme)</spoiler>

.Bu kadar bilgi animeyi bilen biri için yeterlidir umarım. 2 yada 3 yıl önce izlemiştim bölümleri yeni yeni çıkıyordu.Yarım kalmıştı. Türk animede yıldan yıla arama yaptım ama bi türlü bulamadım. İsmini bilen varsa lütfen yardımcı olsun.Son olarak içimde kalmasın

İçeriği Görüntüle

<spoiler> karakterlerden biri geçmişe dönebiliyor,birinin ateşi yönetme gücü var ötekinin suyu veya buzu herneyse yönetme gücü var biri de dokunduğu kişiyi koruyordu galıba </spoiler>

Kubikiri Cycle mı ki acaba?
Animenin sadece 1. bölümünün yarısını izledim ama bölümler 3 yıl önceden ve başta da bir grup insan bir adada idi. Belki aradığın budur. Ama animenin içeriğini hiç bilmiyorum ^^''

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Merhaba ben eskiden bi anime izlemisdim izlediyim ilk animeydi hosuma gitmisdi simdi yine hatirladim sahneleri felan ismini unuttum yardimci olursaniz sevinirim konusu soyle: yasli bi adam bi cocugu bi koye getiriyo mana deyilen sey var bu cocukda ve yaslida bu manadan cok var bunlar ejderha aslinda neyse yasli adam cocugu koye birakiyi yillar geciyo cocuk buyuyo yanlis hatirlamiyosam kafasina kapson geciriyi buynuzlar var diye sonra kraliyet sarayindan bi prenses bide korumasi geliyi bi gencle karsilasiyo bu gencinde bi eli seytanimsi bi varlikda anlasmao yapmislar korumada kiz yanls hatirlamiyosam elf kiz yani hatirladigim bu kadar eger biri bi sey biliyosa soylese sevinirim

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Merhaba ben eskiden bi anime izlemisdim izlediyim ilk animeydi hosuma gitmisdi simdi yine hatirladim sahneleri felan ismini unuttum yardimci olursaniz sevinirim konusu soyle: yasli bi adam bi cocugu bi koye getiriyo mana deyilen sey var bu cocukda ve yaslida bu manadan cok var bunlar ejderha aslinda neyse yasli adam cocugu koye birakiyi yillar geciyo cocuk buyuyo yanlis hatirlamiyosam kafasina kapson geciriyi buynuzlar var diye sonra kraliyet sarayindan bi prenses bide korumasi geliyi bi gencle karsilasiyo bu gencinde bi eli seytanimsi bi varlikda anlasma yapmislar korumada kiz yanls hatirlamiyosam elf kiz yani hatirladigim bu kadar eger biri bi sey biliyosa soylese sevinirim

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.