Jump to content

Bilinemeyen veya Unutulan Animeler için Yardım Başlığı

Önerilen İletiler

Küçükken tv kanalının birinde yayınlanan bir animenin adını arıyorum. 90'lı yılların başıydı sanırım. Anime olup olmadığını da tam olarak bilmiyorum  :D

Hatırladığım tek şey animenin geçtiği dünya Conan'ın dünyasına çok benziyordu ve ana karakter gideceği yönü ufak bir çubuğu yere koyup onu çevirerek belirliyordu. Çubuğun ucu ne yönü gösterirse oraya gidiyordu. Başka bir şey hatılarmıyorum.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Yanıtlar 490
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler mesajlar

1990"lı Yılların Çizgi Filmleri Buraya göz at > http://forum.kanka.net/showthread.php?825471-1990-quot-l%C4%B1-Y%C4%B1llar%C4%B1n-%C3%87izgi-Filmleri-(Ne-G%C3%BCzel-G%C3%BCnlerdi-Ahh) Eski çizgi f

hooo böyle bir konumuz yok muymuş  :blink: yazıklar olsun bize o zaman <_< ben destek veriyorum aslında benim de aklıma gelmişti özellikle imzan da ki anime nedir ay şöyle bir anime vardı neydi

Aslında alttakini dipnot olarak yazmıştım, neyse sorun değil spoiler'a alalım bakalım.Destek için teşekkürler (:

Posted Images

Küçükken tv kanalının birinde yayınlanan bir animenin adını arıyorum. 90'lı yılların başıydı sanırım. Anime olup olmadığını da tam olarak bilmiyorum  :D

Hatırladığım tek şey animenin geçtiği dünya Conan'ın dünyasına çok benziyordu ve ana karakter gideceği yönü ufak bir çubuğu yere koyup onu çevirerek belirliyordu. Çubuğun ucu ne yönü gösterirse oraya gidiyordu. Başka bir şey hatılarmıyorum.

Konuyu açan kişinin yorumunun en başına iki site adresi ekledim, oralardan göz at bakalım.
İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

küçükken bir anime izlemiştim, yerel bir kanalda. çok az şey hatırlıyorum ama atmosferi beni çok etkilemişti.

anime film bu arada dizi değil. bu animede bir grup insan uzay gemisindeler, ama gemide garip şeyler oluyor. bir asansöre barikat yapmışlar hatta. ama aralarından 1 veya 2 kişi kötü. diğerleri ise bunu sonradan fark ediyor. büyük kısmı uzay gemisindeki tayfanın arasında geçiyor. star trek tadında kıyafetleri falan da var. zorladıkça hatırlayabildiğim kısım bunlar. bilen bir usta var mıdır aceba?

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

küçükken bir anime izlemiştim, yerel bir kanalda. çok az şey hatırlıyorum ama atmosferi beni çok etkilemişti.

anime film bu arada dizi değil. bu animede bir grup insan uzay gemisindeler, ama gemide garip şeyler oluyor. bir asansöre barikat yapmışlar hatta. ama aralarından 1 veya 2 kişi kötü. diğerleri ise bunu sonradan fark ediyor. büyük kısmı uzay gemisindeki tayfanın arasında geçiyor. star trek tadında kıyafetleri falan da var. zorladıkça hatırlayabildiğim kısım bunlar. bilen bir usta var mıdır aceba?

Biraz daha ipucu versen birşeyler bulabiliz sanırım. Şimdilik aklıma sadece "They Were Eleven" geliyor. Konusu itibari ile gemide garip şeyler oluyor. İçlerinde 1-2 kişi kötü gibi gözükse de değiller aslında. Asansöre son patlatma olayında barikatlar kuruyorlar ama, senin bahsettiğin barikat mı bilemedim. Neyse sen aklına başka bişeyler gelirse yaz. Belki buluruz.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• 3 hafta sonra...

arkadaşlar 3 4 sene önce bir anime filmi izlemiştim ama şimdi ismini hatırlayamıyorum.

Animenin konusunu da pek hatırlamıyorum bilim kurguydu  ama gümüş renkli erkek çocuğu ve kız çocuğunun baş rol oynamıstı.

Konusu ise ormanın  teknoliji den kaynaklı yok olaması ile ilgiliydi.gümüş saçlı cocuk ormana gıdıp ormanın ruhuyla konuşmaya çalışıyordu...

birde çok güzel bir geleneksel japon müziği çalmıştı hatırladıklarım bunlar.

Lutfen yarıdmcı olun

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

arkadaşlar 3 4 sene önce bir anime filmi izlemiştim ama şimdi ismini hatırlayamıyorum.

Animenin konusunu da pek hatırlamıyorum bilim kurguydu  ama gümüş renkli erkek çocuğu ve kız çocuğunun baş rol oynamıstı.

Konusu ise ormanın  teknoliji den kaynaklı yok olaması ile ilgiliydi.gümüş saçlı cocuk ormana gıdıp ormanın ruhuyla konuşmaya çalışıyordu...

birde çok güzel bir geleneksel japon müziği çalmıştı hatırladıklarım bunlar.

Lutfen yarıdmcı olun

Bu mudur acaba ?

Gin-iro no kami no Agito (Origin: Spirits of the Past)

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• 4 hafta sonra...

Yoake Mae Yori Ruriiro Na -Crescent Love nette dolaşırken böyle bi anime buldum ama türkçe çevirisini bulamadım. Acaba başka bi isimde çevrilmiş olabilir mi yardımcı olur musunuz?

Bende baktım, türkçe çevirisi yok. Diğer isimleride sol üstte yazıyor Alternative titles yazan yer > http://myanimelist.net/anime/1543/Yoake_Mae_yori_Ruriiro_na:_Crescent_Love

İngilizce altyazı > http://altyazi.org/sub/m/28942/Yoake-mae-yori-ruri-iro-na-Crescent-love.html

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• 3 hafta sonra...

Selamlar tam konu açacaktım bu konuyu gördüm neyse ben animeyi bir gif'te gördüm izleyesim geldi lütfen adını bilen söyleyebilir mi ? Bide yeni bi anime duydum onunda güzel olup olmadığını soracaktım.

Bu adını bilmediğim ----> http://img-comment-lol.9cache.com/media/97113e65141682915534646368_700wa_0.gif

Öbürü de "Kill La Kill"

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.