Jump to content

Japon Manga Okurlar Çocuklara İsim Olarak Koyabilecekleri Karakterleri Seçti

Kaxell

Önerilen İletiler

• Yanıtlar 41
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler mesajlar

Dijital kitap alışveriş sitesi eBookJapan 20li ve 30larındaki ziyaretçilerine çocuklarına isim olarak koyabilecekleri anime karakterlerini seçmelerini istedi. Ve işte sonuçlar:   Oğlanlar için seçil

Sakura kiraz çiçeği demek güzel isim fakat bu animeden(mangadan) yola çıkarak kızım olsa da ismini Sakura koymam bak yine aklıma geldi Sakura sinirleniyorum bu Sakura'yı görünce ben arkadaş tam kezban

Akatsuki no Yona'daki Yona ismi bayağı hoşuma gitmişti ama araştırınca İbranice 'kumru' anlamına gelen bir isim olduğunu öğrendim. Yani orjinali Japonca değilmiş. Kou (mutluluk) ismi başından beri ger

Akatsuki no Yona'daki Yona ismi bayağı hoşuma gitmişti ama araştırınca İbranice 'kumru' anlamına gelen bir isim olduğunu öğrendim. Yani orjinali Japonca değilmiş.

Kou (mutluluk) ismi başından beri gerçekten hoşuma gitmişti ama kızıma Futaba (tomurcuk, filiz) koymazdım. Okunuşu pek hoşuma gitmiyor.

(Çoğu Donten ni Warau'dan. Serideki her isim ayrı bir güzel.)

Tenka (Ten: Cennet, ka burada hi'ye dönüşüyor ve ateş oluyor. Cennet ateşi, gökyüzü ateşi, ışık saçan ateş veya ışık saçan cennet anlamına geliyor, ikiside olabilir çünkü genelde Tenka'yı güneşle bağdaştırıyorlar)

Soramaru (Sora: Gökyüzü, maru: isim için masculine ek)

Chuutarou (Chuu: Hava, tarou: yine masculine bir ek ama çocuk anlamıda var)

Bu üç isim Cennet, gökyüzü ve hava olarak büyükten küçüğe gidiyor. Üç erkek kardeşe ne iyi giderdi be.

Botan (Uzun hayat)

Kumou (Bulut)

Kou (Mutluluk)

Kaze (Rüzgar)

Tsukiakari (Ay ışığı)

Tsukihime (Ay prensesi)

Genelde bu tür isimleri severim o yüzden benzerler. Kız ismi için ise hiçbir fikrim yok. Bazı yazdıklarım kız ismi içinde geçerli olabilir. Onun dışında en basitinden Hana (Çiçek) koyabilirdim.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Kısa ve öz isimlerden yanayım ben şahsen, kadınların 20-30 yaş kitlesi seçimleri bana uymuyor anlaşılan, gerçi Chihaya ve Kaede cazip görünüyor.

Bana sempatik görünen isimler: Kızlar için Rei, Erkekler içinse Kei, Shiro gibileri hoşuma gidiyor çoğul olarak.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.