Jump to content

Anime mi, Manga mı?

mustafalrsm

86 oy

1. 1. Anime mi, manga mı?

• Manga. Çizimleri animeden daha kaliteli bu bile yeterli.
      26
    • Anime tabi ki. Manga okumaktansa anime izlemek daha mantıklı.
      58

Önerilen İletiler

Bu soruya Türkçe Manga bulmakta sıkıntı çeken biri olarak Görsel olarak (Efekt olarak) beni tatmin ettiği için Anime, Olayların içine sürüklemesi (Genelde anime gibi gözümde canlandırırım olayları), ayrıntılı bi anlatım sunması, Çizim kalitesi ki bu çok önemli animede bazı karakterleri öyle bi çiziyorlar ki inanın başımı diğer tarafa çeviriyorum :D :D bu yüzden ben şiddetle Manga diyorum :) Ama anime izliyorum bu da çok çarpık bi ilişki :D :D

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Yanıtlar 87
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler mesajlar

Bu tür bi soruya nasıl cevap vermem gerektiğini bilmiyorum ama bana göre mangalar her zaman daha değerli. Ama bu düşüncem animeler mangalardan kötü olarak yorumlanmasın. Yani bir düşününce ikisi de k

İkiside fakat mangayı internetten değilde normal kitabından v.s okumayı tercih ettiğim için birde hiç bir yerde istediğim animelerin mangalarını bulamadığım için pek okuyamıyorum :L Kitap Fuarına gidi

Hafif roman der kaçarım. Anime ve mangalarda hikayeyi o kadar işleyemiyorlar. 12 bölümden ne beklersin ki..      Ecchi hariç. Eğer ecchiden gidiyorsak anime.  renkli manga da olur. ama asıl anime.  ec

Ahhahha ya fikrimi değiştiriyordun nerdeyse :D Ama AGK'nin mangası bitirdi beni. Bir manga bu kadar muhteşem olabilir mi ya. Gerçekten çizimler konusunda özellikle animeye 10 basar. Animedeki Tatsumi resmen uydurulmuş o saçının ortasındaki çıkıntı çok itici değil mi :D Böyle kıvrılıyo falan bi de başka bi şeye benziyo da neyse sustum daha da iğrençleşmeden :D Aynı şekilde Kurome ve Akame de animeden çok daha şirin. Ama onlar dışında anime iyi iş çıkarmış. Benim manga deme sebebim direk AGK idi ama ilk animesini izlediğim için belki de mangayı o kadar sevmişindir bilemeyeceğim

mangasını okumadığım için bi kıyaslama yapamıycam ama duyduğum kadarıyla Akame ga Kill animelerin yüz karası :D bazı animelerde dediğin gibi bariz bi çizim farkı oluyor. bi ara Fairy Tail'in mangasını okumuştum da mangasındaki karakter çizimleri animesinden çok daha iyiydi. yine de ses-animasyon benim için sanırım daha önemli :D

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

mangasını okumadığım için bi kıyaslama yapamıycam ama duyduğum kadarıyla Akame ga Kill animelerin yüz karası :D bazı animelerde dediğin gibi bariz bi çizim farkı oluyor. bi ara Fairy Tail'in mangasını okumuştum da mangasındaki karakter çizimleri animesinden çok daha iyiydi. yine de ses-animasyon benim için sanırım daha önemli :D

AGK mangaya göre kötü olmuş ama hakkını vermem gerekiyor bazı yerlerdeki görsel efektler, fightlar özellikle Akame vs. Esdeath çok iyiydi bence. Konusu da güzel. Kurome de favori karakterim olunca favori animem AGK :D
İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Bence kesinlikle ANİME! :happy-onion-head-emoticon:

ses efektleri olsun, insanı gaza getiren,heyecanlandıran müzikleri olusun, karakterlerin bağırışması olsun....

hiçbirinin verdiği tat mangada yok...

elbette mangaları çok beğeniyorum ama animeyle yarıştırmam  :expulsion-onion-head-emoticon:

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Bence kesinlikle ANİME! :happy-onion-head-emoticon:

ses efektleri olsun, insanı gaza getiren,heyecanlandıran müzikleri olusun, karakterlerin bağırışması olsun....

hiçbirinin verdiği tat mangada yok...

elbette mangaları çok beğeniyorum ama animeyle yarıştırmam  :expulsion-onion-head-emoticon:

Öyle deme ya ben Akame Ga Kill! Zero okurken SPOILER(Mobilim ondan bu şekilde yapmam lazım)Kurome ve Akame'nin birbirleri için hissettiklerini yaşadım resmen gözüm doldu ağlayacak gibi oldum :'(
İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Öyle deme ya ben Akame Ga Kill! Zero okurken SPOILER(Mobilim ondan bu şekilde yapmam lazım)Kurome ve Akame'nin birbirleri için hissettiklerini yaşadım resmen gözüm doldu ağlayacak gibi oldum :'(

Tabii ki de manganın başka bir tadı var...

Ama mesela Naruto'nun bağırışlarını duymadan o savaş hissiyatına girmek çok zor   :excl:  :excl:  :excl:

Ayrıca her manganın çizimi de çok kaliteli olmuyor  :unsure:  :(

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hic anime izlememis birinin manga okudugunu dusunelim. O sesleri, efektleri, mimikleri nasil tam olarak kavrayabilir? Imkansiz.

Hic manga okumamis birinin anime izledigini dusunelim. Bu sefer gerek seslendirmeler gerek efektler olayi anlamayi kolaylastirir. Ayrica bir de dovus sahneleri var ki manga okurken hicbir sey anlamiyorum? :mellow: Sorun bende mi acaba. ;-; Her neyse ben anime derim sebebi de bu. :P

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hic anime izlememis birinin manga okudugunu dusunelim. O sesleri, efektleri, mimikleri nasil tam olarak kavrayabilir? Imkansiz.

Hic manga okumamis birinin anime izledigini dusunelim. Bu sefer gerek seslendirmeler gerek efektler olayi anlamayi kolaylastirir. Ayrica bir de dovus sahneleri var ki manga okurken hicbir sey anlamiyorum? :mellow: Sorun bende mi acaba. ;-; Her neyse ben anime derim sebebi de bu. :P

İyi de neden hiç anime izlememiş birini düşünüyoruz ki? Anime izlemeden manga okuyan insan yok gibidir bence :D Biraz anime izledikten sonra da zaten manganın genel mantığını az buçuk anlamaya başlıyorsun bence :)
İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.