Jump to content

Anime mi, Manga mı?

mustafalrsm

86 oy

1. 1. Anime mi, manga mı?

• Manga. Çizimleri animeden daha kaliteli bu bile yeterli.
      26
    • Anime tabi ki. Manga okumaktansa anime izlemek daha mantıklı.
      58

Önerilen İletiler

Uzun bir süredir görünmüyordunuz gözümüz yollarda kaldı ve o simgeleri de özledik :D Biraz manyak karakter, bol aksiyon, ucundan da romantizm varsa gerçekten hoşuma gidiyor :D Şu sıralar Oda Nobuna no Yabou'ya başladım mesela o da hoşuma gitti :D

Aynen, maalesef şu sıralar o kadar yoğunum ki, foruma göz atacak vaktim dahi yoktu.  7o6WAa.gif Bu simgelerle ünlendim zaten çoğu yerde, hiç sormayın. Dl7WPl.gif Ben son 3 haftadır anime izlediğimi hatırlamıyorum. XBP80O.gif Öneriniz varsa ama hemen yazayım arşive. Dl7Wdy.gif

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Yanıtlar 87
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler mesajlar

Bu tür bi soruya nasıl cevap vermem gerektiğini bilmiyorum ama bana göre mangalar her zaman daha değerli. Ama bu düşüncem animeler mangalardan kötü olarak yorumlanmasın. Yani bir düşününce ikisi de k

İkiside fakat mangayı internetten değilde normal kitabından v.s okumayı tercih ettiğim için birde hiç bir yerde istediğim animelerin mangalarını bulamadığım için pek okuyamıyorum :L Kitap Fuarına gidi

Hafif roman der kaçarım. Anime ve mangalarda hikayeyi o kadar işleyemiyorlar. 12 bölümden ne beklersin ki..      Ecchi hariç. Eğer ecchiden gidiyorsak anime.  renkli manga da olur. ama asıl anime.  ec

Aynen, maalesef şu sıralar o kadar yoğunum ki, foruma göz atacak vaktim dahi yoktu.  7o6WAa.gif Bu simgelerle ünlendim zaten çoğu yerde, hiç sormayın. Dl7WPl.gif Ben son 3 haftadır anime izlediğimi hatırlamıyorum. XBP80O.gif Öneriniz varsa ama hemen yazayım arşive. Dl7Wdy.gif

Bana da oluyor bazen o yoğunluk kısa zamanda düzelmesi dileğiyle :D

Dediğim gibi Oda Nobuna No Yabou iyi gidiyor şu an :D Onun dışındakiler çok popüler izlemişsinizdir :D

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

İlk önce neden manga sevmiyorum onu açıklayayım;Mangada sınırlı bir haz var ve kendi tiplemeni yapıyorsun karakterler hakkında bu kitap okumaktan farklı çünkü grafikler ve yazılar farklı haz verir ikisi bir arada olunca ve alışmadığın bir şey olunca da bu,insana yeterince haz vermiyor.Kitap okumaktan kastım okuduğunuz bir romanı düşünün ve oradaki betimlemelerin detayına inin farkı anlayacaksınız.(Tabi bu benim görüşüm,genelleme yapmıyorum.)

Peki neden anime?

Çünkü anime de sınırlı bir haz yok bu kişiden kişiye değişe de bilir ama Naruto'yu mangada okurken gram zevk alamadım çünkü heyecanı o hazzı doruklarında yaşamalısın orada ki tiplemeyi gerçek bir insan gibi düşünmelisin.O jutsuların grafiği olsun akışı olsun insanı daha bir eğlendiriyor çünkü hareketli mangadaki gibi sabit grafik değil tabi her ne kadar animede çizimlere pek dikkat edilmese de (bazıları için) acayip bir eğlence oluyor.Savaş sahneleri oluyor mesela mangada bunu pek savaşmışsın gibi göremiyor olabiliyor insan ama animede görüyorsun o savaşı.Bazende kesilen sahneler oluyor sansür oluyor vs şeyler onlarda olacak o kadar çünkü Japonlar manga okumayı sever animeyi pek sevdiğini söyleyemem manga kadar çünkü konudan konuya hatta sahneden sahneye televizyonda yayınlanamayacak şeyler var..Ha bu arada şu da var animede arka arkaya bölümleri izleyin Naruto veya OP olsun o psikolojiyi bir yakalayın sonra kendinize en yakın karakteri seçip o oluyorsunuz çünkü mangada yazı olduğundan davranışları,tepkileri o jest ve mimikleri fark edemeyebiliyorsunuz ama animede bunları yakalayıp haa bak Naruto bana benziyor davranış olarak diyebiliyorsunuz yada Luffy gibi başına buyruk olduğunuzu fark edebiliyorsunuz çünkü bu karakterlerin davranışları çok uzak olmayan şeyler.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

İlk önce neden manga sevmiyorum onu açıklayayım;Mangada sınırlı bir haz var ve kendi tiplemeni yapıyorsun karakterler hakkında bu kitap okumaktan farklı çünkü grafikler ve yazılar farklı haz verir ikisi bir arada olunca ve alışmadığın bir şey olunca da bu,insana yeterince haz vermiyor.Kitap okumaktan kastım okuduğunuz bir romanı düşünün ve oradaki betimlemelerin detayına inin farkı anlayacaksınız.(Tabi bu benim görüşüm,genelleme yapmıyorum.)

Peki neden anime?

Çünkü anime de sınırlı bir haz yok bu kişiden kişiye değişe de bilir ama Naruto'yu mangada okurken gram zevk alamadım çünkü heyecanı o hazzı doruklarında yaşamalısın orada ki tiplemeyi gerçek bir insan gibi düşünmelisin.O jutsuların grafiği olsun akışı olsun insanı daha bir eğlendiriyor çünkü hareketli mangadaki gibi sabit grafik değil tabi her ne kadar animede çizimlere pek dikkat edilmese de (bazıları için) acayip bir eğlence oluyor.Savaş sahneleri oluyor mesela mangada bunu pek savaşmışsın gibi göremiyor olabiliyor insan ama animede görüyorsun o savaşı.Bazende kesilen sahneler oluyor sansür oluyor vs şeyler onlarda olacak o kadar çünkü Japonlar manga okumayı sever animeyi pek sevdiğini söyleyemem manga kadar çünkü konudan konuya hatta sahneden sahneye televizyonda yayınlanamayacak şeyler var..Ha bu arada şu da var animede arka arkaya bölümleri izleyin Naruto veya OP olsun o psikolojiyi bir yakalayın sonra kendinize en yakın karakteri seçip o oluyorsunuz çünkü mangada yazı olduğundan davranışları,tepkileri o jest ve mimikleri fark edemeyebiliyorsunuz ama animede bunları yakalayıp haa bak Naruto bana benziyor davranış olarak diyebiliyorsunuz yada Luffy gibi başına buyruk olduğunuzu fark edebiliyorsunuz çünkü bu karakterlerin davranışları çok uzak olmayan şeyler.

Bence seninde yazdığın gibi alışamadığından oluyor bunlar. Yoksa senin anime için yazdıklarını mangada da yaşaman lazımdı. Bir de şöyle bir şey var çoğu shounen manga da dövüş çizimleri kötü oluyor shounen manhwalar da dövüş sahneleri çok daha kaliteli ve detaylı çiziliyor. Şahsen ben Noblesse'daki savaş sahnelerini hiç bir anime veya mangada göremedim. Bunun nedenini de aksiyonun bol olduğu yerler de Japonlar 1 panel çiziyorsa Koreliler 2 panel çizip hareketi daha detaylı anlatmalarına bağlıyorum. Ha bunu yapan mangalar da var ama shounenler de fazla gözüme çarpmadı bu. Aslında ben senin aksine mangalar da daha fazla duygulanıyorum. Animeler de ses var o duyguyu direk aktarıyor sana ama mangada okuyup karakterin çizimine bakarak nasıl söylediğini düşünmek ve kafanda canlandırmak daha bir hoş ve o duyguyu daha iyi yaşamamı sağlıyor. Bence en önemli şey konu ve olayların gelişimidir. Bu da mangalar da animelerdekinden çok daha iyi. Sana önerim hemen pes etme mangalara bir kaç kere daha şans ver. Ve gidip sadece Naruto, One Piece, Bleach okuma, Berserk, Vinland Saga, Noblesse, Sun Ken Rock, The Breaker, Green Blod filanda oku ki gözün sanat eseri görsün az :D

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hafif roman der kaçarım. Anime ve mangalarda hikayeyi o kadar işleyemiyorlar. 12 bölümden ne beklersin ki.. 

Ecchi hariç.

Eğer ecchiden gidiyorsak anime. 

renkli manga da olur.

ama asıl anime. 

ecchi bu.

ecchiliğini göstermesi için çizim ve animasyon lazım.

insanların hayal gücüne bırakmamalılar. 

hem ecchi animelerin hikayesi önemli değil zaten.

önemli olan oppa... aksiyon aksiyon...

ve o karakterlerin düşerken ki yaşadıkları duygu değişimleri, 

tamam sustum. 

#noechinolaifu

Ciddi konuşma varmış burada ya. :/ Aslında katılırdım da havamda değilim. ecchi yeter. 

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Mangayı tercih ederim ama bir tarafım da onları hayalimde canlandırdığım şekilde daha doğrusu göz önünde izlemek seslerini duymak ... Ya da çok önemli yerlerin de olayları nasıl aktaracaklarını merak ederim. Her ikisi de olur ama burada önemli olan bence anime nin güzel yapılıp yapılamaması örn: One Piece manga on numara anime yerler de Örn: Shingeki no Kyojin mangası kötü bence yüzleri suratları seçilmiyor ayırt edilmiyor ama animesi on numara :)

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Artık çoğunluk 3.yü seçer ben olsam ben de 3. seçerim sonuçta 2si de kendi açılarından güzel. Ama bu seçenek yüzünden adam gibi tartışma yapılamayacak haberiniz olsun. Bana hiçbir şey sorulmadan üçüncü seçeneğin eklenmesi koydu gerçekten...

Edit:Özür dileyerek 3. Seçeneği iptal ediyorum herkes 3.yü seçer bu durumda çünkü dolayısıyla anketin amacı kaybolur

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Bence seninde yazdığın gibi alışamadığından oluyor bunlar. Yoksa senin anime için yazdıklarını mangada da yaşaman lazımdı. Bir de şöyle bir şey var çoğu shounen manga da dövüş çizimleri kötü oluyor shounen manhwalar da dövüş sahneleri çok daha kaliteli ve detaylı çiziliyor. Şahsen ben Noblesse'daki savaş sahnelerini hiç bir anime veya mangada göremedim. Bunun nedenini de aksiyonun bol olduğu yerler de Japonlar 1 panel çiziyorsa Koreliler 2 panel çizip hareketi daha detaylı anlatmalarına bağlıyorum. Ha bunu yapan mangalar da var ama shounenler de fazla gözüme çarpmadı bu. Aslında ben senin aksine mangalar da daha fazla duygulanıyorum. Animeler de ses var o duyguyu direk aktarıyor sana ama mangada okuyup karakterin çizimine bakarak nasıl söylediğini düşünmek ve kafanda canlandırmak daha bir hoş ve o duyguyu daha iyi yaşamamı sağlıyor. Bence en önemli şey konu ve olayların gelişimidir. Bu da mangalar da animelerdekinden çok daha iyi. Sana önerim hemen pes etme mangalara bir kaç kere daha şans ver. Ve gidip sadece Naruto, One Piece, Bleach okuma, Berserk, Vinland Saga, Noblesse, Sun Ken Rock, The Breaker, Green Blod filanda oku ki gözün sanat eseri görsün az :D

Katılıyorum alışmakla ilgili bir durum bence, bir yerden sonra akılda zaten o savaş sahneleri oluşur :) Kaxell'in dediği de doğru ecchide muhtemelen en azından mangadaki kadar görmek gerekiyordur o kadarını bilmem ecchici değilim :D

Hafif roman der kaçarım. Anime ve mangalarda hikayeyi o kadar işleyemiyorlar. 12 bölümden ne beklersin ki.. 

Ecchi hariç.

Eğer ecchiden gidiyorsak anime. 

renkli manga da olur.

ama asıl anime. 

ecchi bu.

ecchiliğini göstermesi için çizim ve animasyon lazım.

insanların hayal gücüne bırakmamalılar. 

hem ecchi animelerin hikayesi önemli değil zaten.

önemli olan oppa... aksiyon aksiyon...

ve o karakterlerin düşerken ki yaşadıkları duygu değişimleri, 

tamam sustum. 

#noechinolaifu

Ciddi konuşma varmış burada ya. :/ Aslında katılırdım da havamda değilim. ecchi yeter.

Yok ya yorumun eğlenceli olmuş susmana gerek yok :D Havanda olduğun zaman düşüncelerini merak ediyorum açıkçası :D

Bu arada ciddi ciddi manga baya oy aldı beklemiyordum onu da söyleyeyim :D

-Mobilim flood gibi olacaksa pardon

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.