Jump to content

İnsanı Düşünmeye En Çok Sevk Eden Animeler

Skadi

Önerilen İletiler

• Yanıtlar 76
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler mesajlar

İnsanı Düşünmeye En Çok Sevk Eden Animeler Listesinde Hangi İsimler Yer Alıyor?   Ne izlerken ne de bitirdikten sonra üzerinde düşünmeden durabildiğimiz animeler vardır. Bu animeler kimi zaman bize

Paprika'nın ilk üç'te olması gerek bence. Ayrıca jojo bizarre, shingeki no kyojin gibi klasik shounenler ne alaka ve diğer yeni serilerin ne işi var bu listede...Bakemonogatari, Neon Genesis Evangelio

Fullmetal Alcemist Brotherhood,felsefik bakış açısıyla düşündürüyor.

Posted Images

Listedeki izlediklerimi sıralarsam:

8- Shingeki no Kyojin

7- Death Note

6- Code Geass

5- Mushishi

4- Paprika

3- Monster

2- Ghost in the Shell

1- Neon Genesis Evangelion

Bunların dışında Millennium Actress(Paprika'nın olup da bunun olmaması -_-), Perfect Blue, Spice and Wolf, Steins Gate, Eve no Jikan, Hunter x Hunter, Memories, Ergo Proxy, Durarara, Baccano, Legend of the Galactic Heroes listeye rahatlıkla girebilecek seriler bence :)

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Listedeki izlediklerimi sıralarsam:

8- Shingeki no Kyojin

7- Death Note

6- Code Geass

5- Mushishi

4- Paprika

3- Monster

2- Ghost in the Shell

1- Neon Genesis Evangelion

Bunların dışında Millennium Actress(Paprika'nın olup da bunun olmaması -_-), Perfect Blue, Spice and Wolf, Steins Gate, Eve no Jikan, Hunter x Hunter, Memories, Ergo Proxy, Durarara, Baccano, Legend of the Galactic Heroes listeye rahatlıkla girebilecek seriler bence :)

ek olarak Jin-Roh ve Shinsekai Yori'yi aradı gözlerim  -_-  bi de sanırım ben GitS'i 1. sıraya NGE'yi 2. sıraya koyardım.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

ek olarak Jin-Roh ve Shinsekai Yori'yi aradı gözlerim  -_-  bi de sanırım ben GitS'i 1. sıraya NGE'yi 2. sıraya koyardım.

Jin-Roh ve Shinsekai Yori'yi izlemedim daha :mellow: aslında dediğin gibi de olabilir de ben öyle yazmışım :D düşününce GitS takip açısından biraz daha zorlu gibi Evangelion'da ise çok fazla gönderme var genel olarak 1. değişebilir ama ilk 2'si bunlar diyelim :)

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Code Guess, Shingeki no Kyojin ne geziyor o listede merak ettim  :D

Code geass ne geziyor mu lütfen emel :P Thomas More'un ülkesine ütopya dersi veriliyor seride ;)

Gantz...Düşünmek ? Ana karakterin az gram mantıklı bir düşüncesi olsa içim yanmaz...Mangasını okurken bile bir insan bu kadar kendini fıtık ettiremez

Ana karakteri kastetmiyorum ki zaten, gantz'ı genel olarak kastettim, adamların varoluşçuluk ile tanrı fikrini sorgulayışları başlı başına yardırıyor. İnsanların bıkkınlığını, karamsarlığını ve kötümserliğini baştan sona ön plana koymaları ile Arthur Schopenhauer'e gönderme yapıyorlar paso

Edit = Emel ve Ercan yüzünden ukala biri gibi gözükmek zorunda kalıyorum...:P :D

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Jin-Roh ve Shinsekai Yori'yi izlemedim daha :mellow: aslında dediğin gibi de olabilir de ben öyle yazmışım :D düşününce GitS takip açısından biraz daha zorlu gibi Evangelion'da ise çok fazla gönderme var genel olarak 1. değişebilir ama ilk 2'si bunlar diyelim :)

GitS'i zaten anlamak için en az 2-3 kere izlemek gerekiyor sanırım, ilk izleyişimde pek bişey anlayamamışım ben mesela :D ilk izleyişimde anlamadığım için düşündürdü, sonraki izleyişlerimde anladığım için :D

Jin-Roh ve Shinsekai Yori'yi beğenirsin kesinlikle, 2sini de izlemelisin.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

yine japonlarla yapılmış bir anket daha ve yine yanlışlarla dolu bir liste. death note birinciliği hak etmiyor. ben izlerken hiç de düşüncelere dalmadım açıkcası. insanı düşüncelere sevk etmek demek seriye kafa yormak ve nasıl daha iyi olabilirdi gibisinden yada ben orda olsaydım ben napardım gibisinden bi düşünceye sevk etmeli adamı. ancak değişik bir dünya ve değişik bir durumla izleyici bu tip düşüncelerede dalabilir. death note'un iki kahramanıda aşırı zeki adamlar ben kendmle bağdaştıramıyorum ki karakterleri. o açıdan zombilerle ilgili olan seriler yada SAO evreni gibi bi evrende yaşasam ne yapardım gibi düşünmek çok daha mantıklı geliyo bana. death note'un olsa yapsan yapsan milleti öldürürsün. gerçi şimdi mantıklı geldi japonlar nefret dolu bi millet zaten anca onu bunu öldürürdüm diye düşünsünler.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.