Jump to content

İnsanı Düşünmeye En Çok Sevk Eden Animeler

Skadi

Önerilen İletiler

Alıntı yapamadım ama.. xxxHolic çok mistik bir anime ... Watanuki yaşantısı kişiliği çok değişik bir karakter ama neden düşündürücü buldun anlamadım :)

Aslında xxx-holic'in her arc'ı farklı şeyler düşündürmeye itti beni. Serinin genelinde ise  determinizmi işleyiş şekli çok ilginç geldi bana. Özellikle şu anda duraklatılmış olsada mangası harika ilerliyordu herkeze öneririm.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Yanıtlar 76
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler mesajlar

İnsanı Düşünmeye En Çok Sevk Eden Animeler Listesinde Hangi İsimler Yer Alıyor?   Ne izlerken ne de bitirdikten sonra üzerinde düşünmeden durabildiğimiz animeler vardır. Bu animeler kimi zaman bize

Paprika'nın ilk üç'te olması gerek bence. Ayrıca jojo bizarre, shingeki no kyojin gibi klasik shounenler ne alaka ve diğer yeni serilerin ne işi var bu listede...Bakemonogatari, Neon Genesis Evangelio

Fullmetal Alcemist Brotherhood,felsefik bakış açısıyla düşündürüyor.

Posted Images

Alıntı yapamadım ama.. xxxHolic çok mistik bir anime ... Watanuki yaşantısı kişiliği çok değişik bir karakter ama neden düşündürücü buldun anlamadım :)

Çünkü her hikayesi, Mevlana'nın Mesnevî'sinden fırlamış gibi :D

Son olarak Yuuko'nun şu sözüyle bitireyim;

"Bu Dünyada Rastlantı Diye Bir Şey Yoktur.

Sadece Kader Vardır ve Her Şey Kadere Bağlıdır..."

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Death Note= Overrated  <_< Güzel tamam, hepimiz etkilendik ama ben düşündürücü deyince, sorgulatan bir yapısı olmasını isterim animenin, olayların kafa karıştırıcı olmasından çok... Shingeki no Kyojin vs. zaten komik yani sadece komik bu listede olması. Japonlar anime yapsın lütfen izlemesin  :mellow:

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Listeye nasıl bir yorum yapsam bilemedim. Animeye başlarken bir saygım vardı mağlum ırka, seçimlerine düşüncelerine. Yada genel olarak insanların anime zevklerine. Ama bu anket sonuçları cidden saçma. İndex ne abi ya, turşu suyu koy daha iyi.  Güncel etkisi vs demiyeceğim ciddi olarak son dönemde izleyici kitlenin sorunu var iyice cıvıdı. Seçimleri cidden bozdu, eskidende kötüydü ama azda olsa mantık kurup açıklayabiliyorduk.  Neden söyleyebiliyorduk, güncel etkisi, izleyenlerin yaşının etkisi ama cidden bu listenin bir açıklaması yok. Listede doğal olarak beyin yorucu seriler var, arayada trolemeye yönelik seriler var bildiğin.

Yorum yok beyler, ölmüşler gömenleri yok.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

eger ki bu siralama turklerin oyu ile yapilmissa death note un 1. olmasi biraz normal ve shingeki no kyojin gibi asiri dusundururen bir anime az geri kalmis 3 4 sira daha yuksegi hak ediyor cunku her bolumde acaba neler olcak acaba eren olcekmi acaba o dev in icindeki kim acaba bu disi dev kim vs. diye binlerce seyi dusunuyordun Death Note da ise izledigimde tek dusundugum sey bu cocuk dunyayi yonetebilcekmi yoksa biri onu durdurcakmi? insanlarin geneli bunu dusundu zaten ve dedigim gibi turklerin oyuyla yapilmissa baya normaldir eminim bazi turkler gintama falan bile demistir cok dusundurdu diye :D ama dedigim gibi shingeki no kyojin daha ileride ve kiseijuu da 2 3 sira daha yuksegi hak ediyor cunku her bolumunde dusuncelere daliyor insan animeyi izlerken

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.