Jump to content

Sword Art Online # İnceleme

Önerilen İletiler

• Yanıtlar 36
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler mesajlar

Bi zamanlar tanıtım yazıları yazıyordum burada, sonrasında şu an kapalı olan bir sitede de yazmaya başlamıştım. Ama ne olduysa bıraktım yazmayı, az önce MyAnimeList'de bişeyler okurken bi kıvılcım gel

Açıkçası konuya bakmadan önce şöyle bir iç çektim, 'Aha hazır ol bir sao manyağı daha.' dedim kendi kendime. Yanılmışım, iyi ki de yanılmışım.   Derinlemesine incelenebilecek konusu, karakterleri, rep

Güzel olmuş, biri benden önce davranmazsa ben de bir Akame Ga Kill'e yazmak istiyordum örnek olacak artık  :good-job-onion-head-emoticon:  Edit:Ben de açıkçası SAO manyağı bir tanıtım bekliyordum raha

MMORPG oynamanı tavsiye ederim bahsettiğin anlayamadığın ölümler, kiritonun yüksek gücü gibi şeyleri biraz daha anlayabilirsin böylece.Asunanın yemek yapması neden diyorsan hiç anlamamışsın sen olayı diyorum :) Sevmediğin için biraz kötü yönlerine odaklanmışsın.

Not: Ekipmanlarını değiştirdiğinde karakter görüntüsü değişmek zorunda değil.Her oyunda kullanılmıyor olabilir ama örneğin TERA'da kostüm kullanıyor çoğu oyuncu, kostümün görüntüsü değişmiyor ekipman ne olursa olsun.Pelerin zaten ilk başta özel olduğunu anlamalıydın(adamın biri onun için öldü), o da dışı tüm kapatıyor kostümü yoksa bile.Pelerini hep kullanıyor.

oynadığım MMORPG oyunları: Silkroad, Guild Wars, Guild Wars 2, The Secret World, Archeage 2, Lineage 2, MapleStory, Elsword Online, FlyFF, Ragnarok Online 2, World of Warcraft, Knight Online, bikaç adını hatırlayamadığım oyun daha.

bunlar arasında sadece WoW, GW2 ve Archeage 2'yi 1 aydan uzun süreli oynadım, 2 sene GW2, 2006-2010 arası WoW, 3 ay Archeage 2. GW2'de de bahsettiğin kostüm sistemi var. gerçi bu SAO'da kostüm sistemi var demek değil. izleyiciye kostüm sistemi olduğu söylenmedi. hadi diyelim kostüm sistemi var, kostüm demek ekipman demek değil yani kostüm olsa bile yeni ekipmanlar düşürmesi gerekiyor. Kirito'nun yeni ekipman arayışında olduğunu hiç hatırlamıyorum ki diğerleri de aynı şekilde.

ekipman demişken, bi MMORPG'de tek bir kişinin kullanabileceği silah diye bişey yok. diyelim SAO'da var, ben buna dandik oyun dizaynı = dandik anime kurgusu derim. pelerin demişken, hangi MMORPG'de ilk levellarda düşürdüğün hangi iyi itemi son levellarda kullandın?

Asuna'nın yemek yapması falan derken, çoğu MMORPG'de Cooking yan profession olarak yer alıyor evet. yani savaş yeteneklerinden/mesleklerinden tamamiyle bağımsız apayrı bir meslek. fakat SAO'da da durum böyleyse, izleyicinin bundan haberi yok çünkü söylemiyorlar. animede yer alabilecek tek bir cümle ile buna bir açıklık verebilecekken niye bunu izleyicinin mantık yürütmesine bırakıyolar? ki zaten Cooking'in yan meslek olduğu da kesin değil, belki de tek bir yetenek ağacı var ve Cooking buna dahil diğer savaş yetenekleri ile birlikte.

animede bana mantıksız gelen her şeyi kendi kafamdan teori kurarak bir mantığa oturtacaksam ben yine buna dandik anime kurgusu/hikaye akışı derim.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sonunda bitirdim yazıyı. Bak ne yazıyorum şimdi. 

"Abi sen gözüne batan, olmamış yerlerin iğlenemesini yaparsın, ben ise o açıkları kapatmak için hayran kitabını yazarım." :D 

Bana batan her şeyi yazmışın zaten, savunacak bi tarafı kalmamış. 

Animenin bütün amacı shounen fan service zaten. Ana karakterimiz keser biçer kızı (haremi) alır, iki ağlar sonra enrage olup daha fazla keser. 

Hani madem harem yapacaksın, bari Asuna'yı baştan sona ana karaktermiş gibi anlataydın da o kadar Kirito'ya shiplemeyeydin. 

hey gidi hey. 

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sonunda bitirdim yazıyı. Bak ne yazıyorum şimdi. 

"Abi sen gözüne batan, olmamış yerlerin iğlenemesini yaparsın, ben ise o açıkları kapatmak için hayran kitabını yazarım." :D 

Bana batan her şeyi yazmışın zaten, savunacak bi tarafı kalmamış. 

Animenin bütün amacı shounen fan service zaten. Ana karakterimiz keser biçer kızı (haremi) alır, iki ağlar sonra enrage olup daha fazla keser. 

Hani madem harem yapacaksın, bari Asuna'yı baştan sona ana karaktermiş gibi anlataydın da o kadar Kirito'ya shiplemeyeydin. 

hey gidi hey. 

bunu yazmayı unutmuşum bak. harem olmasına lafım yok, ama eğer sen en baştan kimin bacımız olduğunu gösterirsen diğer hatunların bi anlamı kalmaz yani harem olsa bile dandik harem olur. Asuna'yı gördükten sonra hangi kızın bir şansı olduğunu düşündük ki izlerken? yahu prodüksiyon kalitesi hariç hiç bir açıdan üst düzey bir anime değil, ama Asuna o kadar tatlı bir karakter olarak işlenmiş ki izlerken bütün eksik yanlarını göz ardı ettirmeyi başarıyorlar. demiştim ya "Asuna'nın var olma amacı Kirito'nun yavuklusu olmak ve izleyenlere fan service sunmak" diye, gayet başarılı olmuşlar bu konuda :D yazdıkça yazasım(aka kustukça kusasım) geliyor Ertuğrul...

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Animeyi 14. bölümde bırakmış biri olarak mest oldum okurken.

Sao izlediğim animeler içinde bu kadar kötülediğim, bu kadar nefret ettiğim tek anime. Biraz nazar boncuğu tadında iyi oluyor böyle öfkemi kusabildiğim bir şey var yani :D Tek umudum ikinci bir sao vakası yaşamamam. Zaten pimpirikliydim anime seçmede sao beni iyice paranoyak yaptı zira. 

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Animeyi 14. bölümde bırakmış biri olarak mest oldum okurken.

Sao izlediğim animeler içinde bu kadar kötülediğim, bu kadar nefret ettiğim tek anime. Biraz nazar boncuğu tadında iyi oluyor böyle öfkemi kusabildiğim bir şey var yani :D Tek umudum ikinci bir sao vakası yaşamamam. Zaten pimpirikliydim anime seçmede sao beni iyice paranoyak yaptı zira. 

Bir de insanlar övüyor her yerde, facebookta milyonlarca takipçisi var falan. Hani normal bir seri olsa izlesem beğenmesem neyse ama böyle her yerde olunca ve sanki en mükemmel animeymiş gibi bahsedilince insan daha bir kötü oluyor :/ Ben miyim sorunlu diyorum bazen. 

Bu arada SAO tanıtımı SAO'ya laf sokmalarla doldu :D Pişman mıyım? Çok mutluyum XD

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Bir de insanlar övüyor her yerde, facebookta milyonlarca takipçisi var falan. Hani normal bir seri olsa izlesem beğenmesem neyse ama böyle her yerde olunca ve sanki en mükemmel animeymiş gibi bahsedilince insan daha bir kötü oluyor :/ Ben miyim sorunlu diyorum bazen. 

Bu arada SAO tanıtımı SAO'ya laf sokmalarla doldu :D Pişman mıyım? Çok mutluyum XD

pek sesleri çıkmasa da kenarda köşede saklanan biçok SAO haterı varmış demek ki :D

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.