Jump to content

Kabe-don Her Kızın Hoşuna Gider Mi?

Evallark

Önerilen İletiler

tumblr_nlh0yv4XPs1rbywyzo1_1280.png

Anime ve mangalarda, mutlaka romantik ya da ilginç sayılabilecek birçok karşı cins taktiği görebiliyoruz. Peki gerçek hayatta bu taktikler denenseydi ne olurdu? Örneğin shoujo mangaların vazgeçilmezi kabe-don taktiğini ele alalım. Erkek kahramanımız gelir, hızlıca kız kahramanımızın yanına ellerini koyar ve onu duvara yaslar, hatta bazen iyice yaklaşır ve usulca kızın kulağına fısıldar. Öfkeden olmadığı sürece kulağa biraz çekici gelmiyor değil, öyle değil mi? İşte bu taktik, Japonya’da oldukça popüler oldu ve internette de viralleşti. Böylece YouTube kanalı AsianBoss da kabe-don’u Japon olmayan kızlar üzerinde de denemeye karar verdi ve bir soruyu cevaplamaya çalıştı: Kabe-don her kızın hoşuna gider mi?

Önce kabe-don’un ne olduğunu güzelce açıklayan “araştırmacımız”, sonra uygulamaya geçiyor. Ayrıca sadece Fransızca konuşuyormuş gibi yaparak bir de “Fransız kabe-don”u deneniyor. Açıkçası kızların tepkileri görülmeye değer.

İnternette kabe-don’un tam anlamıyla her tür üzerinde denenmiş versiyonlarını bulmak mümkün; kediler üzerinde bile!

tumblr_nlh0yv4XPs1rbywyzo2_1280.jpg

tumblr_nlh0yv4XPs1rbywyzo3_1280.jpg

Peki ya kabe-don sizin hiç hoşunuza gitmediyse? Ya çok ani bir şekilde biri bunu sizin üzerinizde denemeye kalktıysa? İşte size kabe-don’dan hızlı ve etkili kurtulma yöntemi:

tumblr_nlh0yv4XPs1rbywyzo4_1280.png

AnimeFantastica'dan alıntıdır.

Şahsen hoşlandığın insandan olunca hoş olabilir ama tam bilemiyorum, siz ne düşünüyorsunuz?

Hoş kabe-don örnekleri paylaşmasam olmazdı.  :embarrassed4-onion-head-emotico 

Ao Haru Ride

tumblr_n8177iJSo11qfldjso1_r1_500.jpg

L-DK Live Action

5210fdbeba2b9e7b0bde06f5d39772aa.jpg

Akatsuki no Yona

tumblr_nkj89trKd11r316qio2_500.gif

Extreme kabe-don

tumblr_ncxk2jwQDS1qalhcao2_1280.jpg

Ookami Shoujo to Kuro Ouji

000000001.jpg

Fanartlar

2a302c7024455cb40977d06ba0380a10.jpg

211691feb28f7f50daaf979cb1ef3e8c.jpg

(Gekkan Shoujo to Kuro Ouji fa)

34664549_m.jpg

Karışık

20140924154612.jpg?1411541552

0b65865b0b08701facf591f518b1de33_17640.j

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Yanıtlar 28
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler mesajlar

Anime ve mangalarda, mutlaka romantik ya da ilginç sayılabilecek birçok karşı cins taktiği görebiliyoruz. Peki gerçek hayatta bu taktikler denenseydi ne olurdu? Örneğin shoujo mangaların vazgeçilmezi

bi bayan olarak böyle bi davranış bana yapılsa rahatlıkla ağzını yüzünü dağıtırım şüphesiz.. Buna karşın bu tarz  bi davranaşı daha önce bi kaç erkeğe ben sergiledim.. Tek fark bi elim duvardayken diğ

Dışardan hoş görünüyor da benim pek hoşuma gitmez herhalde. :D Anime karakteri olsam belki. *-*

Kurtulma yontemleri bile gelistirmisler. Ahsfsgdshd

Basima hic gelmedi, tam olarak bilemem. Bir şeyi yaşamak ve başına geldigini dusunmek cok farkli sonucta. :mellow:

Yok lan, boyle seyde fikrim degismez.

Sevmiyorum pek ya. Hoslanilan kisi olsa da, sapik biri olsa da hos degil. Kiz karsisinda savunmasiz kalmis gibi duruyo falan... Bir de zorlanmis, ustune gelinmis gibi...

Zaten shoujolardaki romantizm anlayisi... Cumlelerin sonunu getiremiyorum uc nokta koyuyorum anca, bunlar hep YGS şoku. :wacko:

Eiiiy tiksindim bak yine. (Birkac tane shoujo animesi haric. )

Japonlarda cok var bu. Tam da onlardan beklencegi gibi. Kiz hicbir sey yapmaz, salak bir seydir, emek de cekmez ama en mikemmel cocugun dikkatini ceker. Cocuga yazik. Gerci erkek karakterin mikemmellestirilmis olmasi da itici bana gore. İnsan kusurlariyla guzel. Kusurlari varken iyi yonlerin degeri daha iyi bilinir hem.

Anti-Shoujo FC mi acsam acaba? Firsat buldukca eziyorum bu turu. (Firsat olmasa yaratirim ustelik. Agdgsga ) Sinirlendikce gidip kizarim, stres atilir. O.o

Bir dakika, Allah askina nerden nereye geldim ben?... Bugun gercekten iyi degilim anlasilan. :unsure:

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Forum Admin

Zenginlik başa bela <_< işsizler bunu da değerlendirmişler :D

Kabe-don yanlış yazmadım inşallah :D ilk kez duyduğum bir terim ama çoğu shoujo da görmüşümdür.. Sevdiğin erkek tarafından yapılsa birde yaptığı konuya da bağlı aslında :D ama gene de bunu düşünmek işsizlik :D evet işsizim :D bu arada en sevdiğim kabe don herhalde bu olurdu :D

tumblr_loatzcMSRp1qeu0vro1_500.gif

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Ne yalan söyleyeyim çok klasik bulsamda anime ve mangada görmeyi seviyorum. Genelde kızlarımız bu harekete karşı zayıf kalıyorlar ki bu da benim sinir olduğum bir durum. Örnek olarak koyduğum kabe-donlardan fanart olan bir tanesindeki gibi sert bakışlarla karşılık verseler aslında çok daha hoş bir durum olabilir. Gerçekte ben de emin değilim nasıl duracağından. Tabii saçma bir anda yapılırsa etkileici olmaz sanırım. Kızı çok zayıf gösterdiği bir gerçek ama bu işlerde gurur olmazmış diyorlar, dediğim gibi belki kişinin sevdiği kişiyse hoşuna gidebilir ama yine dediğim gibi, gerçekten bilmiyorum.  :bled2-onion-head-emoticon:  Gerçekten de düşünmek işsizlik. 

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Kurtulma yontemleri bile gelistirmisler. Ahsfsgdshd

Basima hic gelmedi, tam olarak bilemem. Bir şeyi yaşamak ve başına geldigini dusunmek cok farkli sonucta. :mellow:

Yok lan, boyle seyde fikrim degismez.

Sevmiyorum pek ya. Hoslanilan kisi olsa da, sapik biri olsa da hos degil. Kiz karsisinda savunmasiz kalmis gibi duruyo falan... Bir de zorlanmis, ustune gelinmis gibi...

Zaten shoujolardaki romantizm anlayisi... Cumlelerin sonunu getiremiyorum uc nokta koyuyorum anca, bunlar hep YGS şoku. :wacko:

Eiiiy tiksindim bak yine. (Birkac tane shoujo animesi haric. )

Japonlarda cok var bu. Tam da onlardan beklencegi gibi. Kiz hicbir sey yapmaz, salak bir seydir, emek de cekmez ama en mikemmel cocugun dikkatini ceker. Cocuga yazik. Gerci erkek karakterin mikemmellestirilmis olmasi da itici bana gore. İnsan kusurlariyla guzel. Kusurlari varken iyi yonlerin degeri daha iyi bilinir hem.

Anti-Shoujo FC mi acsam acaba? Firsat buldukca eziyorum bu turu. (Firsat olmasa yaratirim ustelik. Agdgsga ) Sinirlendikce gidip kizarim, stres atilir. O.o

Bir dakika, Allah askina nerden nereye geldim ben?... Bugun gercekten iyi degilim anlasilan. :unsure:

Sen hep shoujo izlemiyor muydun ya :p Yanlış mı hatırlıyorum. :D

Yalnız bu kurtulma yöntemini kullanan bi karakter çıkmadı sanırım daha. :D

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sen hep shoujo izlemiyor muydun ya :p Yanlış mı hatırlıyorum. :D

Yalnız bu kurtulma yöntemini kullanan bi karakter çıkmadı sanırım daha. :D

Cok aram yok ama sevdiklerim var demedim mi? :o Kamisama yuzuznden mi boyle dusundun? :D

Ciksa sevincten aglarim. Adbsfgsgsg

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Cok aram yok ama sevdiklerim var demedim mi? :o Kamisama yuzuznden mi boyle dusundun? :D

Ciksa sevincten aglarim. Adbsfgsgsg

Sema bir ara romantik izler demişti sanırım o yüzden :D Demediyse eğer görmez umarım. :ph34r:  :D

Elbet o günler de gelecek. :D

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.