Jump to content

Naruto Müzikalinin Savaş Sahneleri Videoları


asci

Recommended Posts

Bakalım Naruto Müzikalinin Savaş Sahneleri Nasıl Olmuş?

 

naruto-stage-musical.jpg?resize=640%2C42

 

İlk gösterimi 21 Mart tarihinde gerçekleşen Naruto müzikalinden ilk görüntüleri sizlere aktarmıştık. Gerek müzikal sergilenene kadar paylaşılan karakter görselleri gerekse müzikal sergilendikten sonra gelen görüntüler müzikalle alakalı beklentileri çok yükseltmişti ancak Naruto’daki savaş sahnelerini canlı canlı sahnede nasıl gerçekleştirebilirler sorusu da kafaları kurcalamıyor değildi. Şimdiyse bu sorunun cevabıyla ilgili ipuçları içeren bazı savaş sahnelerinin yer aldığı iki video paylaşıldı.

 

https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=cOgeHFbN8ss

 

Videodan anlaşılacağı ve bizim de daha önce belirttiğimiz üzere müzikalde özel efektlerden ve projection mapping (üç boyutlu yansıtma tekniği) uygulamasından bolca faydalanılmış ve güzel de olmuş. Bunların yanında fiziksel güç gerektiren trambolin ve benzeri aletler de kullanılmış ki bu durum Naruto’daki savaş sahnelerinin sahneye uyarlanmasının öyle çok kolay bir iş olmadığını gösteriyor. Bir filmde bu tip sahneler daha sonra yapılacak düzenlemelerle çok çok daha iyi gözükecektir ancak bunu, bu şekilde canlı olarak seyirci önünde gerçekleştirilen performanslardan beklemek biraz haksızlık gibi. Yine de videodaki trambolinin ya da diğer yardımcı aletlerin olmadığı bire bir dövüşlerde daha iyi bir koreografi kullanılabilirdi. Siz ne dersiniz?

Projection mapping uygulamasıyla oluşturulan Naruto’nun ‘gölge kopya tekniği’nin yer aldığı müzikalin ilk 10 dakikasını aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz.

 

http://youtu.be/IaNOqtDHphk

 

                                                                                                                                                               Alıntı: AnimeFantastica

Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.