Jump to content

Assassination Classroom Live Action İlk Haftasında Birinci


asci

Recommended Posts

Assassination Classroom Live Action İlk Haftasında Birinci Sırada Yer Aldı

 

Aylar öncesinden tanıtımlarına başlanan ve şu anda animesi devam etmekte olan Assassination Classroom mangasının live action uyarlaması olan film, 21 Mart’ta Japonya’da vizyona girdi. Gösterime girdiği ilk günden en çok izlenen film olan yapımı görmeye gelenlerin çoğu kadın izleyiciler oldu. Seyircilerin %90’ı kadınken; yaş kategorisinde de izleyicilerin %58’ini gençler oluşturdu.

koro-sensei-live-action.jpg?resize=500%2

Live Action Filmden Koro-Sensei ve Nagisa

Film, 313 sinemada gösterime girdi ve ilk iki günde toplamda 350,900 bilet satılarak 410,788,100 yen (yaklaşık 3.44 milyon Amerikan Doları) hasılat yaptı. Gösterime girdiği ilk haftada en çok izlenen film oldu. İkinci haftasında da birinci sırada yer alıyor.

Filmin gösterime girdiği gün uzun süredir bir sır gibi saklanan Koro-sensei’nin seslendiricisi de açıklandı. Böylece filmde sevimli öğretmeni seslendirenin ünlü grup Arashi’den Ninomiya Kazunari olduğu belli oldu. Filmin başrol oyuncusu Yamada Ryosuke, Arashi ile aynı şirketten olan Hey Say JUMP grubunun üyesi. Ancak o da seslendirenin kim olduğunu diğer tüm oyuncular gibi o gün öğrendi.

koro-sensei-ninomiya-kazunari.jpg?resize

Filmde Koro-sensei Karakterini Ninomiya Kazunari Seslendiriyor.

Filmin yönetmeni Hasumi Eiichirō (Umizaru films, Wild 7) iken senaristliğini Kanazawa Tatsuya (Saru Lock The Movie, Lucky Seven) üstlenmişti.

Filmin aylardır süren tanıtımları kapsamında Nagisa karakterini canlandıran Yamada Ryosuke ve yönetmen Hasumi Eiichirō bütün Japonya’yı dolaşarak yerel kanallardaki programlara katıldılar. Bu sırada filmin kamera arkasından ve filmden bazı kesitler de gösterildi. Filmi izleyen ve manganın hayranı olan izleyiciler film hakkında olumlu yorumlarda bulundular. Yönetmen ise bir röportajında eğer başarı yakalanırsa ikinci filme yeşil ışık yakılabileceğini söyledi.

Filmin şarkısını Sensations adlı grup seslendirdi. Koro-sensations adlı şarkıyı söyleyen bu grup aslında Hey Say JUMP’ın ta kendisi. Hatta grup üyelerinin kendilerine has kod adları bile var.

assassination-classroom-sensations.jpg?r

Sensations (Hey Say JUMP)

Şarkının iki farklı klibi bulunmakta

http://www.jpopsuki.tv/video/Sensations---Koro-Sensations-%2528Battle-Mode%2529/4d5f57d8251709822e9908b4fb45ff1e

 

http://www.jpopsuki.tv/video/Sensations---Koro-Sensations-%2528Operation-Mode%2529/5d1111d7142c1f7e146c4ad026d0f8d0

Filmin fragmanı için:

 

 

assassination-classroom-movie-poster.jpg

Assassination Classroom Filminin Posteri

Filmi izleyebilmek için maalesef bir süre daha beklememiz gerekiyor. Şimdilik film hakkında iyi yorumlar gelse de Japonya dışında bulunan hayranları oyuncuların ortaokul öğrencilerine benzemediğini ve yaşlı oldukları için uygun olmadıklarını söylüyorlar. Ancak bu açığı oyunculukları ile kapatmayı başarmışlarsa filmin başarılı olması büyük bir olasılık. Manganın popülerliği ve animesinin bu kadar sevilmesinin de buna büyük katkıları olacağı kesin. Filmi izleme şansını bulduğumuzda bunu hep beraber göreceğiz. Peki sizler bu konuda neler düşünüyorsunuz? Koro-sensei’yi Fukuyama Jun’un seslendirmemesini nasıl karşıladınız? Sizce film diğer live action yapımların kaderini paylaşır mı?

 

                                                                                                                                              KAYNAK:AnimeFantastica

Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.