Jump to content

[Tanıtım] Jitsu wa Watashi wa

Önerilen İletiler

~Jitsu wa Watashi wa~

(İng: I am…)

Ben…

Tür: Komedi, Romantik, Fantezi, Okul, Shounen, Supernatural, Vampir –de diyebiliriz-

Yazar: Eiji Matsuda

Yayımcı: Akita Shoten

Dergi: Weekly Shounen Champion

2013 – devam ediyor (10 cilt)

Anime Serisi Hakkında

Yönetmen: Yasutaka Yamamoto

Yazar: Kenichi Yamashita

Stüdyo: TMS Entertainment

Yayın zamanı: Temmuz 2015

Kısaca özetleyecek olursak;

Ana karakterlerimizden Kuromine Asahi (Yalan söyleyemeyen, duygularını dışa vuran biridir.), hoşlandığı kızın büyük sırrını öğrenir. Shirigami Youko bir vampirdir! Asahi, onun sırrını tutabilecek midir?

~Karakterlerimiz~

Nagisa Aizawa (Seiyuu: Inori Minase)

nagisa_aizawa_67616.jpg

Aizawa Nagisa, 2-1 sınıfı temsilcisidir. Kuromine Asahi ve Shiragami Youko ile aynı sınıftadır. İnsanlar ona "demir leydi" derler çünkü etrafındakilere çok katı davranır.

Aslında, Nagisa başka bir galaksiden bir uzaylıdır. Dünya'da bir görevi vardır. (o.O) Gerçek vücudu şimdiki halinden 10 kat küçüktür.

Mikan Akemi (Seiyuu: Reina Ueda)

%D0%BC%D0%B8%D0%BA%D0%B0%D0%BD.jpg

Asahi'nin çocukluk arkadaşı, Mikan hiçbir sırrı açıklanmamış halde bırakmak istememektedir.

Kendisi hakkında bolca spoilerı MyAnimeList’te bulabilirsiniz.

Akane Koumoto (Seiyuu: Mao Ichimichi)

275394.jpg

Çok genç görünür fakat binlerce yıldır yaşamaktadır. Yaşıne ve gücüne karşın, abur cubura zaafı vardır.

Akane bir şeytandır; fakat bunun tek belirtisi kafasında bulunan iki boynuzdur. Boynuzlarını gizleyebilir.

Asahi “Anazaru” Kuromine (Seiyuu: ?)

254333.jpg

Kuromine Asahi yalan söyleyemeyen biridir. Etrafındaki insanlar kolaylıkla ne hissettiğini anlayabilirler ve onu "ana no aita zaru" (deliklerle dolu bir çanta) olarak adlandırmışlardır (Kısaltması: Anazaru.). Kendisinin söylediğine göre insanlar genellikle onun fikrini sorarlar ve bazen onu "gizli konuşmaları"ndan uzak tutarlar.

Bir gün, Shiragami Youko'ya ilan-ı aşk edecekken birdenbire onun vampir olduğunu öğrenir. Ne pahasına olursa olsun bu sırrı açığa çıkarmayacağına dair söz verir.

Youko Shiragami (Seiyuu: Yuu Serizawa)

275392.jpg

Shiragami Youko yarı-vampirdir. Babası vampirken annesi insandır. Vampir olduğu sırrını gizli tutarak insan okuluna gitmektedir. Fakat bu sırrı Kuromine Asahi tarafından açığa çıkarılır, tam da boş bir sınıfta Shiragami'ye ilan-ı aşk edecekken kanatlarını açmasına tanık olur. (?)

Youko'nun vampir hali, kanatlara ve uzun köpek dişlerine sahiptir. Kanatlarını kolayca saklayabilir fakat dişleri için aynısını yapamaz, bu yüzden okulda dişlerini fazla göstermemeye çalışır. Günışığında duramaz, fakat güneş altında küle dönmek yerine çok hızlı bronzlaşır.

Benim yaz sezonu için beklediğim serilerdendir. Mangası Türkçeye henüz çevrilmedi. Çevirmeye çalışıyorum. :lol: Sizin de seveceğinizi umuyorum. Mikan Akemi de favori karakterim. :P

Manganın ilk cildinden bir sayfa:

1YQrOD.jpg

Umarım yararlı olmuştur.

Kaynak:

MyAnimeList, Wikipedia

Çeviri: Witch

Karakterler ve seiyuuları hakkında daha fazla bilgi için: http://myanimelist.net/manga/57015/Jitsu_wa_Watashi_wa/characters

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• 3 ay sonra...

Bu seri daha yayinlanmadan önce afişinde manga çizimleri vardı ve cizimler yüzünden ta ki trailer i izleyene kadar ilgilenmemistim seriye, Allah'tan trailerdeki anime çizimlerinin daha güzel olduğunu görünce rahatladım, şimdi güncel takip ediyorum ve gerçekten hoşuma giden bi seri oldu, çeşit çeşit varlık olması hepsinin bir sırrı olması filan izlemeyi bayagi keyifli hale getiriyor ^_^

Bu arada anime serisinin mangada kaçıncı chaptere kadar olacağını biliyor musunuz?

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Bu seri daha yayinlanmadan önce afişinde manga çizimleri vardı ve cizimler yüzünden ta ki trailer i izleyene kadar ilgilenmemistim seriye, Allah'tan trailerdeki anime çizimlerinin daha güzel olduğunu görünce rahatladım, şimdi güncel takip ediyorum ve gerçekten hoşuma giden bi seri oldu, çeşit çeşit varlık olması hepsinin bir sırrı olması filan izlemeyi bayagi keyifli hale getiriyor ^_^

Bu arada anime serisinin mangada kaçıncı chaptere kadar olacağını biliyor musunuz?

Yasasiin. :"D Mangasini onerdigim nerdeyse herkes cizimleri yuzunden okumamisti. ;^; Gercekten ileride cok guzel olucak, animesi devam ederse de gozum acik gitmiycem artikin. :")

Hicbir fikrim yok. :"D Ama su an animenin ilk bolumu manganin ilk chaptera karsilik, diger bolumler de 1-2 chaptera karsilik geliyor. Replikleri bile sahsen ezberledim. :lol:

Edited. Manga izlemek nedir. D:

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.