Jump to content

Kaç Dil Biliyorsunuz Ya da Öğrendiğiniz Diller Neler

RinOsawa(Asu)

Önerilen İletiler

• Yanıtlar 37
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler mesajlar

İnsan dilinden anladığın sürece başka dile ihtiyacın yok (Geçen yine kendimi kandırırken ) :D

Hayvanlarla konuşabiliyorum.    Ps: Balıklar hariç   Hayvanca :DaSD:aWD

Rusça ve İngilizcenin dışında resmi olmamasına rağmen bildiğim Osmalıca ve yarı resmi Çerkesce (yarıbağımsız olduklarından) var. Japoncada yavaştan orta seviyeye adım attım ama onu yarım bile saymaya

Rusça ve İngilizcenin dışında resmi olmamasına rağmen bildiğim Osmalıca ve yarı resmi Çerkesce (yarıbağımsız olduklarından) var. Japoncada yavaştan orta seviyeye adım attım ama onu yarım bile saymaya gerek yok sanırım ;)  Kanjiyi söktüğüm gün Japonca biliyorum diye burada dev afişlerle duyuracağım :P

Kısacası toplamda Türkçe hariç 4.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra...

Dillerime güvendim mütercim-tercumanlık seçtim ama kimseye önermem dil öğrenmek gerçekten çok zor, iyi bir seviyede olmak için yıllarını vermen lazım. İngilizce ve Japoncayı zaten biliyordum. E japoncaya da yıllarımı verdim diyebilirim ama çok kolay bir dil Japonca. Okulda da Arapça seçtim öğrenmeyi cidden çok istiyordum ve kolaydır dedim hani bilirsiniz ama gerçekten gördüğüm en zor dillerden biri Arapça oldu. Benim gibi seçecek olanlara geçmiş olsun iyi düşünün dilciler. :dong-onion-head-emoticon: Ama yine Japonca ve Arapça ilk önereceğim diller benim gibi meslek açısından düşünenler için.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

İyi derecede ingilizce biliyorum. Okulda 3 yıldır Almanca öğreniyoruz ama ben "Saa eins zwei drei" ve " Sie sind die Essen und wir sind der Jäeger" dışında çok birşey bilmiyorum. Açıkçası Almanca'yı sevmiyorum ve öğrenmek de istemediğim için olabilir.

Kendim öğrenmeye başladığım dillerse tabii ki de en başta Japonca. Animelerden öğrenmedim. Gahet de uygulamasını indirdim, kitaplarını aldım internetten araştırdım ve defter tuttum. Artık söyledikleri şeyler şeyleri az çok tahmin edebiliyorum. Ayrıca Fransızca Ispanyolca ve Italyanca öğrenmeye de bu yıl başladım. Hepsi de birbirini andırdığı için öğrenmesi çok kolay. Yaşasın Duolingo!!♥ Ama şuan İspanyolcaya ağırlık veriyorum.

Üniversiteye geçince yukarıdakileri üst seviyeye taşıdıktan sonra Arapça ve Latince de öğrenmek istiyorum.♥

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.