Jump to content

Kaç Dil Biliyorsunuz Ya da Öğrendiğiniz Diller Neler

RinOsawa(Asu)

Önerilen İletiler

İngilizce öğreniyorum  :depressed1-onion-head-emoticon:

Japoncayı harbiden animelerle geliştirdim, kanji okuyamıyorum mesela ama konuşma olarak sonuçta yapabiliyorum az çok  :hell-yes-onion-head-emoticon:  Japonca kursuna gidebilirsem gitmeyi düşünüyorum  :cheer2-onion-head-emoticon:  Bir de lisede zaten büyük ihtimal Almanca da öğrenirim biraz ._. Japonca, İngilizce ve Almancayı yeteri kadar öğrenirsem belki Fransızcaya da geçebilirim  :good-job-onion-head-emoticon:

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Yanıtlar 37
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler mesajlar

İnsan dilinden anladığın sürece başka dile ihtiyacın yok (Geçen yine kendimi kandırırken ) :D

Hayvanlarla konuşabiliyorum.    Ps: Balıklar hariç   Hayvanca :DaSD:aWD

Rusça ve İngilizcenin dışında resmi olmamasına rağmen bildiğim Osmalıca ve yarı resmi Çerkesce (yarıbağımsız olduklarından) var. Japoncada yavaştan orta seviyeye adım attım ama onu yarım bile saymaya

ileri düzey ingilizce biliyorum :D

indirdiğm programlarla filan kanji hariç alfabryi öğrendim japoncada anime.izlerken brlli kalıpları anlayabliyorum artık

Eğer internet üzerinden öğrenilcek güzel kaynaklar biliyosanız tavsiyeye açığım :)

Kişisel not: lanet olsun almanca

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• 2 sene sonra...

İlginç herkes 3-4 dil biliyo xxd. Şahsen sadece İngilizcem var Yds den 87 küsür bir şey almıştım anime- manga sayesinde. İngilizce seyiyem "İntermediate" diyebilirim. Japoncayı anime izlerken duyuyosun tabi de 2-3 kelime bilmek o dili bilmek sayılmaz tabi ki de. Yeni başlayan, sınavlardan yuksek almak isteyen arkadaşlar içinde tavsiye : Grammer filan kendiliğinden gelen bir şey vocabulary niz sağlam olsun bir de çok güzel bir laf bunu beyninize yazın "Use it or lose it" . Yabancı dil, bilimsel her türlü konu -ders bu mantık çerçevesinde beyinde kodlanıyor. Ne kadar çok beyninizi Yabancı bir dile maruz bırakırsanız Diliniz okadar çabuk gelişir ?

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• 1 sene sonra...

Resmiyette İngilizce ve orta derece(n4) Japonca 

Lisede Almanca dersi vermişlerdi yalnızca şarkıları anlıyorum ama o günden beri tekrar yapmadım sadece şarkılarda bildiğim kelimeleri ve genel cümle kalıplarını diyelim bir de Korece her dizi sevdalısının bildiği kadar öğrenmek için kursa gidecektim ama iki yıl üst üste açılmadı içimde bir ukde olarak kaldı ona sadece anlayabiliyorum diyelim

Son olarak da ailemin ana dili 

Öğrenmek istediklerim Arapça, İtalyanca ve Latince

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.