Jump to content

Roman Yazmayı Seviyor Muyuz?

Meroe

Önerilen İletiler

Aklımda çok güzel bir konu var aslında... Animesini geçtim gerçek film bile yapılabilir (bana göre). Çok uzun yazmaya çok üşeniyorum bu yüzden çok kısa anlatacağım : Bir kız var, 4 yaşında ve bir krallığın prensesi. Kızın en yakın arkadaşının babası kralın tahtını almak istiyor. Kraliçe ve kralı yakalıyor (korumalar ölü). Aslında ane ve baba kızın ablasını daha çok sevmiş ve öbürünü unutmuştur. Bu yüzden 4 yaşındaki kız evinden kaçıyor. Kızın geçmişi böyle. Kaçıyor kaçıyor en sonunda bilmediği bir şehre geliyor (askerler onu bulamadı). Bir erkek çocukla karşılaşıyor (kendisiyle yaşıt). O çocuk kıza yardımcı oluyor (bir bakıma büyütüyor). Zaman geçiyor ve prenses o çocuğa aşık oluyor (18 yaşında) ama çocuk kıza bakmıyor. Kız hem aşk acısı çekerken hem de hedefte (askerler 14 yıldır hala prensesi arıyor.) Bu yüzden kendini ve arkadaşlarını korumak adına kılıç kullanmayı ve içindeki şeytani gücü kontrol etmeyi öğreniyor...

Her neyse :) sonuçta üşendiğimden bir anlamı yok :D bide yazı yazmayı da çok sevmiyorum ya siz?

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Yanıtlar 36
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler mesajlar

FF yazmak kolayda roman yazmak zor be..   10000 kelime yazıp  giriş bölümünü yeni bitirebildim. Mantık hatalarını ayıklayacam diye 5 kez okudum 60 sayfayı.   Neyse boşverin teknikleri.. 2 aydır ff yaz

Aklımda çok güzel bir konu var aslında... Animesini geçtim gerçek film bile yapılabilir (bana göre). Çok uzun yazmaya çok üşeniyorum bu yüzden çok kısa anlatacağım : Bir kız var, 4 yaşında ve bir kral

FF bir senaryodur.. Bir de eğer cidden yazmak istiyorsan seri yazman gerekir.. O yüzden bazen betimlemelerden ve ayrıntılardan kaçman gerekiyor okuyucuyu sıkmamak için :D   Roman ise daha edebi.. Beti

Bende severim ve şu an seninle aynı durumdayım bi başlayabilsem gerisi gelecek ama :) senin hikayeye gelirsek sıkıcı bir hikaye değil ama kitaplar görseller gibi değildir (anime,dizi,film) senin bu olayları anlatış biçimin herşeyi değiştirir.Eğer yazmayı başarırsan okumayı isterim :)

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Roman derken LN den bahsediyorsun galiba çünkü yazdıkların hepsi bildiğimiz anlamdaki romanlarda yaşanamayacak şeyler :D. Eğer LN den bahsediyorsak zaten uzun yazmıyorsun. Ayda bir çıkan bir LN yaklaşık 4-5 anime bölümü kadarlık oluyor. Ama başlamanı önermem cidden zor iş. Vakit istiyor, bilgi, istek, araştırma istiyor. Ama yaparım diyorsan ayda 1 çıkarmak şartıyla bir dene. Çalışmalarını buraya yükle, okuyalım ama sakın LN in okunduktan sonra yazılan yorumları okuma çünkü herkes iyi şeyler yazacaktır. 1 hafta daha düşün eğer 1 haftanın sonunda hala yapmak istiyorsan başla derim çünkü insan kalbi kolay değişir (En azından benimki öyle bu yüzden aşık bile olmamaya karar verdim).

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Bi yazmıştım yaklaşık 23 sayfaydı .

11. sayfadan sonra aman tanrım didim -_- saçmalardan saçmalar

Bende ilk yapsam mı diye düşündüğümde dedim ki benim gibi üşengeç biri, hiçbir şey bilmeden, anlamadan yazmaya kalkarsam kendimden nefret ederim diyip vazgeçmem 5 sn mi almıştı :D.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

FF yazmak kolayda roman yazmak zor be..

10000 kelime yazıp  giriş bölümünü yeni bitirebildim. Mantık hatalarını ayıklayacam diye 5 kez okudum 60 sayfayı.

Neyse boşverin teknikleri.. 2 aydır ff yazmaktan geri dönemedim zaten.

Roman yazmak zevkli iştir. Eğer, kendi dünyanı yaratabilirsen seni o dünyada hapseder. Sabah, öyle, akşam.. durmadan olayların nasıl gelişeceğini düşünürsün.

Çünkü bilirsin ki yazdığın şeyler kendiliğinden geliyordur. Sen istediğin kadar aklındaki sonuca uymaya çalış, yaratıcılığın buna izin vermez.

En güzel kısmı ise karakterlerdir. Yarattığın kişilikler bazen o kadar derin olur ki  sadece bir hikayede değil her yerde kullanmaya başlarsın. 

Hayallerini gerçekleştirirken başkalarını da kendi dünyana çekmek istersin. Onlar zevk aldıkça sen daha çok zevk alırsın. 

Taaa ki,en sevdiği karakteri kendi ellerinle öldürene kadar. puhaahhahahaha 

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

FF yazmak kolayda roman yazmak zor be..

10000 kelime yazıp giriş bölümünü yeni bitirebildim. Mantık hatalarını ayıklayacam diye 5 kez okudum 60 sayfayı.

Neyse boşverin teknikleri.. 2 aydır ff yazmaktan geri dönemedim zaten.

Roman yazmak zevkli iştir. Eğer, kendi dünyanı yaratabilirsen seni o dünyada hapseder. Sabah, öğ****le, akşam.. durmadan olayların nasıl gelişeceğini düşünürsün.

Çünkü bilirsin ki yazdığın şeyler kendiliğinden geliyordur. Sen istediğin kadar aklındaki sonuca uymaya çalış, yaratıcılığın buna izin vermez.

En güzel kısmı ise karakterlerdir. Yarattığın kişilikler bazen o kadar derin olur ki sadece bir hikayede değil her yerde kullanmaya başlarsın.

Hayallerini gerçekleştirirken başkalarını da kendi dünyana çekmek istersin. Onlar zevk aldıkça sen daha çok zevk alırsın.

Taaa ki,en sevdiği karakteri kendi ellerinle öldürene kadar. puhaahhahahaha

FF yazmak kolaydır

FF

Yazmak

Kolay

Kolay

Really? -_-

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.