Jump to content

Roman Yazmayı Seviyor Muyuz?

Meroe

Önerilen İletiler

• Forum Admin

Aslında roman yazarkende betimleme sıklığı yazdığın yaş aralığına gore degisiyor. Misal genclere yonelikse aksiyon olan sahneleri daha detayli anlatiyorsun, edebi yonu cok da derin tutmadan basit sekilde kesfetmelerini sagliyorsun. Eger ana karakterin ailesini anlatiyorsan ilginc yanlarini gostermek yeterli oluyor.

Fflerde ver coskuyu gitsin, ffin amaci zaten olaylari degistirmek ya da yeni olaylar katmak. Herkesin kafasinda karakterin ismini verdigin anda canlandigindan betimlemeye cok ihtiyac olmuyor.

Sana Ahmet Mithatın Denizci Hasan adlı kitabını öneririm Ertuğrul :D Betimleme fışkırıyor kitaptan :D İki ciltti benim okuduğum betimelemeleri çıkarsan 50 sayfa kalır :D 

Sana aynen katılıyorum :)

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Yanıtlar 36
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler mesajlar

FF yazmak kolayda roman yazmak zor be..   10000 kelime yazıp  giriş bölümünü yeni bitirebildim. Mantık hatalarını ayıklayacam diye 5 kez okudum 60 sayfayı.   Neyse boşverin teknikleri.. 2 aydır ff yaz

Aklımda çok güzel bir konu var aslında... Animesini geçtim gerçek film bile yapılabilir (bana göre). Çok uzun yazmaya çok üşeniyorum bu yüzden çok kısa anlatacağım : Bir kız var, 4 yaşında ve bir kral

FF bir senaryodur.. Bir de eğer cidden yazmak istiyorsan seri yazman gerekir.. O yüzden bazen betimlemelerden ve ayrıntılardan kaçman gerekiyor okuyucuyu sıkmamak için :D   Roman ise daha edebi.. Beti

Nispeten daha gençken deli cesaretiyle bir roman yazmıştım. Yıllar sonra kontrol ettiğimde konu olarak değiştirmek istediğim pek çok kısmının olduğunu fark ettim. Notlar aldım düzenlemek için. Ama nerde eskisi gibi bol vakit de oturup baştan yazayım. Şimdi en fazla öykü yazabiliyorum, keza memnunum da öykü yazmaktan. Milyarda bir olasılık piyango falan vurur da çalışmam gerekmezse yine roman yazabilmek ve imkanım dahilinde hikayelerimle beraber basabilmek isterim. Beğenilir beğenilmez orasını bilemem, belki çok da önemsemem :)

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

YORUM :

Ya aslında bu işi benim yerime biri yapsa diyeceğim çünkü roman yazmakla uğraşamam bir ara denedim sadece 3 sayfa oldu. Hadi başladım diyeyim bana karakter adı ve kitap adı lazım. Ama dendiği üzere bir karakter birden fazla anime için kullanılmak isteniyor mesela istediğim prensesin Yona, erkek çocuğun Usui, anne ve babanın da Kushina ve Minato olması. Tabi hepsinin çizimleri Akatsuki no Yona çizimine benzetilecek yani Usui'nin tatlılığı duracak ama çizimi az daha farklı, Kushina ve Minato'nun çizimi az daha farklı. Karakterleri çizerim resme elim yatkın sorun değil de kitap bir yana animesinin yapılmasını isterdim.

NOT : 

1-) Minato ve Kushina, Naruto'nun anne ve babasıdır (Naruto Shippuuden)

2-) Yona-hime (prenses Yona) Kouka Krallığı'nın prensesidir [Prenses olduğu hiç belli olmuyordu ha :D (Akatsuki no Yona)]

3-) Usui Takumi (geldik aşkıma *-*) Kaichou wa Maid-sama animesinin yakışıklı karakteri ve Misaki'nin sapığıdır.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Yazdığın kısa bölümü okuyunca aklıma direk Akatsuki no Yona ile OP'in son arcı geldi :D Ama aslında bütün hikayeler aşağı yukarı aynı tabandan çıkıyor. Zaten farklı olanları ise çok hızlı aralarından sıyrılıp yükseklere oynuyor. Mesela şuan güncel olan anime Ore monogatari!! gibi :D Olayı nasıl işlediğin ile alakalı ve mesela kısım kısım diğer serilerden yüksek tutsan bile aradaki boşluklar fena şekilde insanı sıkabilir o yüzden aradaki yerleri de iyice doldurmalısın ortalama seviyenin altına düşmemeli. Buna göre düşünüp yazıyı yazabilecek isen okumayı isterim :D 

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.