Jump to content

Cocoa Fujiwara Hayatını Kaybetti


asci

Recommended Posts

Inu X Boku Secret Service’in Mangakası Cocoa Fujiwara Hayatını Kaybetti

 

 

cocoa-fujiwara-inu-x-boku-ss.jpg?resize=

Geçtiğimiz hafta Gangan Joker dergisinin editörleri internet sitelerinden yaptıkları bir duyuruda hem animesi hem mangası ile sevilen Inu X Boku Secret Service’in mangakası Cocoa Fujiwara’nın 31 Mart günü hayatını kaybettiğini bildirdi. Henüz 31 yaşında olan genç mangakanın vefat nedenine dair herhangi bir açıklama yapılmadı. Sanatçı için ailesi ve akrabaları tarafından bir cenaze töreni düzenlendi.

Cocoa Fujiwara ilk çıkışını 1999 yılında (15 yaşında iken) Calling isimli kısa hikayesiyle gerçekleştirdi. Bu anlamda mangaka liseye gitmek yerine manga çizmeyi tercih etti. 2009 yılından 2014 yılına kadar Gangan Joker’de yayımlanan Inu X Boku Secret Service ise mangakanın en popüler çalışmalarından biri olmuş ve manga 2012 yılında 12 bölümlük bir anime serisine uyarlanmıştı.

cocoa-fujiwara.jpg?resize=422%2C600

Katsute Mahou Shoujo to Aku wa Tekitai shiteita.

Mangakanın son çalışması ise 2013 yılında başladığı yine Gangan Joker dergisinde yayımlanan Katsute Mahou Shoujo to Aku wa Tekitai shiteita. idi. Derginin, manganın henüz kitap halinde yayımlanmamış son bölümlerin derlemesi ile ilgili ve diğer detaylar hakkında aldığı kararları yakın zamanda açıklayacağı bildirildi.

cocoa-fujiwara.jpg?resize=599%2C336

Fujiwara-san’ın twitter adresinden paylaştığı son fotoğraf

 

Twitter başta olmak üzere Honda Mariko, Okiayu Ryotaro, Megumi Ogata gibi ünlü seiyuular; Tanemura Arina, Hagiwara Daisuke, Ryohgo Narita gibi ünlü mangakalar; yine visuel kei rock grubu MUCC üyesi Tatsuro, TRUSTRICK’in solisti Sayaka Kanda ve birçok hayranı sosyal medya üzerinden üzüntülerini dile getirdi. Bizler de sanatçının başta ailesi olmak üzere tüm sevenlerine baş sağlığı diliyoruz.

                                                                                                                                              KAYNAK:AnimeFantastica

Link to post
Share on other sites

Guest Pelin

Şok oldum ya off çok sevmiştim  youko x boku ss adlı mangasını T-T Allah rahmet eylesin ya çok üzüldüm cidden :'( ve aldığım spoiler de cabası oldu bunu araştırırken her ne ise önemli değil önemli olan bitmesi <_< güncelde değilim henüz -10.bölümdeyim- mangası veya animesi devam etmez daha dimi ? zaten etse de aynı olmaz herhalde ;(

en sevdiğin karakterin öldüğünü görmek ne acı :( hiç bi spoiler de bu kadar üzülmemiştim pf

 

bilgilendirme için teşekkürler.

Link to post
Share on other sites

Son paylaştığı resime bakarak, rahatlıkla intihar ettiğini söyleyebilirim, hatta bundan eminim. Yazık, Allah bağışlasın diyeyim...

Editörler hastalıktan dolayı demiş ama ayrıntılı açıklama gelmemiş

Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.