Jump to content

Gintama 2015-İlk Bölüm Japon Politikacı Parodisi ve Kaynağı

asci

Önerilen İletiler

Gintama 2015 İlk Bölümdeki Japon Politikacı Parodisi ve Kaynağı

Uzun zamandır beklediğimiz Gintama'nın ilk bölümdeki "haykırarak" özür dileme sahnesinin Japon Politikacı Ryūtarou Nonomura'nın düzenlediği bir basın toplantısının parodisi olduğu paylaşıldı.

Ryūtarou Nonomura,Hyogo Bölgesindeki Kaplıcalar ve turizm için ayrılan kamu fonlarının kötüye kullanılması ve başka şekilde harcanmasının ortaya çıkması üzerine aynı şekilde feryat ederek bir basın toplantısı düzenlemiş ve dikkatleri üzerine çekmişti.Aslında Japonya'da sık sık böyle toplantılar düzenlenmesine rağmen Ryūtarou Nonomura tarzının farklılığı üzerine ün kazanmıştır.

Animede Gin, Nonomura rolünü üstlenir ve filmden sonra tekrar animeye dönmeleri konusunda özür toplantısına başlar.Shinpachi ona ne olduğunu sorduğunda ise patlar ve  elde edilen hasılatlar,konu hakkındaki teşekkürleri ve kızlarla para harcayan takım elbiseli "para babaları" gibi alakasız şeylerle konuyu dağıtmaya çalışır.Burada da para yiyenlere  bir gönderme yapmış,ardından toplantıyı bitirmişti.

Jump personelinin animeyi izlerken şaşkınlık içerisinde kalmasına rağmen editörün yine ruhsuz bir şekilde izlemesi ayrı bir eğlence konusu olmuştu

Bölüm yayınlandıktan sonra Shonen Jump ve Editörleri,Shokugeki no Soma yazarları ve Gintama eski editörü de resmi twitter hesaplarından konu ile dalga geçmişti

Gintama eski editörü :"Animeyi izlerken ya bir ruhsal taşkınlık,mutluluk ya da bunu Jump'a kim aldı yoksa ben mi?" diye düşünürdüm.Gerçekten çok iyi olmuş,Dik dur Manabe!(Gintama-Şuanki editör)Animenin devamı içinse kutlarım.

CCDzQDEUMAARcL8.jpg

//İzlerken 5-10 saniye ekrana bakarak yine "şu kadar zaman çaldık!" demelerini bekliyordum onun yerine 5 saniye flaşları geldi:)

Açıkçası biraz sıkıcı bir bölüm bekliyordum ama çok çok eğlenceliydi,sanırım özürleri ciddiymiş:D

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Toplantıyı bitirirken Psycho-Pass diye bağırıyor, sonra tüm bölüm steins; gate göndermesi ile devam ettikten sonra, en sonunda da dragon ball göndermesi ile bitiyor.

Steins Gate izlemediğim için farketmedim ama Bleach Zangetsu-Nihai Getsuga da çok vardı

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Tam da Gintama editorunden beklencek tepki. Agagdhlfs Adam Gorila Sensei' yi biliyor tabii. :mellow:

Burdan Onedio' ya tesekkur ediyorum. Sayelerinde izler izlemez bildigim bir seye gonderme yapildi. Yalniz politikacinin adini Shizou Abe diye hatirliyordum, bir ismi de yanlis hatirlamasam sasarim zaten. :angry:

Not: Google' dan baktim, Japonya basbakaniymis. İsmi de Shizou Abe degil Shinzo Abe' ymis. Bari bunu dogru bileydim. :( Bilinc altima nasil islemisse artik... Ahshshdg

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Forum Admin

Gintama mangakası.... Ve anime yapımcısı.. Adamlar her zaman göremeyeceğimiz üstün zeka ve mizah anlayışına sahipler  :D

Ben Gintokiyi düz saçlı görünce kahkahayı bastım zaten... Ne kadar çok anime bilsek bilelim ya da Japonyanın güncel konularını bilirsek bilelim parodi konusunda eksik kaldığım yanları oluyor maalesef.. Bu yönü ile Gintama sadece Japonlara hitap ediyor.. İzlerken kaçırdığım ne kadar parodi vardır Allah bilir :D

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• 2 ay sonra...
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.