Jump to content

Death Note Live Action Dizisi Geliyor

asci

Önerilen İletiler

Filmlerin ve Müzikalin Ardından Death Note Live Action Dizisi Geliyor

death-note-live-action-dizisi.jpg?resize

Anime-manga dünyasına adım atanların ilk göz ağrısıdır Death Note. Hikayesinin Tsugumi Ohba, çizimlerinin ise Takeshi Obata’ya ait olduğu manga sadece animeye uyarlanmakla kalmamış 2006 yılında baş rollerinde Tatsuya Fujiwara, Kenichi Matsuyama, Erika Toda gibi ünlü isimlerin yer alığı Death Note: The First Name ve Death Note: The Last Name isimli iki live action filmine uyarlanmış, ardından 2008 yılında L change the WorLd isminde Dedektif L’in hayatının son 23 gününü ve son davasını konu alan bir başka live action film uyarlaması gelmişti.

Popülaritesini neredeyse ilk günkü kadar koruyan seri son dönemde ise hala sahnelenmekte olan Death Note The Musical isimli müzikal oyunu ile sevenlerin karşısına çıktı.

Daha ne kaldı derken Weekly Shonen Jump dergisi, hikayesi Nobuaki Enoki’ye ve çizimleri ise Takeshi Obata’ya ait Gakkyu Hotei isimli manganın yayımlanan bölümünün sonunda Death Note mangasının bu temmuz ayında gerçekleşmesi planlanan bir live action dizisine uyarlanacağı haberine yer verdi. Haberde başka herhangi bir detay paylaşılmazken serinin hayranları şimdiden senaryonun nasıl olacağı, başrollerde kimlerin yer alacağı konusunda kafa patlatmaya başladı. Peki ya sizin bu gelişme hakkındaki düşünceleri neler?

ALINTI:AnimeFantastica

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Japonlar oynamasın ya dizide. Oynadıkları film-diziler çok berbat oluyor bence. :(

Kac dizi izledin? Hangi dizilere denk geldin acaba? Tabii ki de anime/mangalara agirlik verdikleri icin film-dizi sektorleri cok gelismis degil. Fazla oyuncu da yok ama iyi olan dizi-filmler de cok var. Anime Live-actionlari genelde iyi olmuyor dersen anlarim da o kadar emek verilmis diger yapimlara berbat demek haksizlik oluyor. :(

Filmde Light' tan sonra Kira olan kisi medya alaninda calisan kadindi, ilginc olaylar olmustu hosuma gitmisti. :D Ryuk' un beyazlisini da (İsmi neyse artik) filmde daha cok sevdim. Biraz L fanlari icin yapilmis gibiydi ama en azindan Near yoktu filmde. Sure kisitli oldugu icin olaylar animedeki kadar ayrintili islenmemisti gerci.

Filmde olacaklar bilinsede bir sekilde izlenirde, dizinin sarmasi daha zor. Bazi olaylar-karakterler vs. degistirilse, sevilecek bir karakter eklense hos olabilir. Tabii ki orjinali olan animenin yerini tutmaz ama guzel olursa L'i ozledikce acar izlerim. :D

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Kac dizi izledin? Hangi dizilere denk geldin acaba? Tabii ki de anime/mangalara agirlik verdikleri icin film-dizi sektorleri cok gelismis degil. Fazla oyuncu da yok ama iyi olan dizi-filmler de cok var. Anime Live-actionlari genelde iyi olmuyor dersen anlarim da o kadar emek verilmis diger yapimlara berbat demek haksizlik oluyor. :(

Filmde Light' tan sonra Kira olan kisi medya alaninda calisan kadindi, ilginc olaylar olmustu hosuma gitmisti. :D Ryuk' un beyazlisini da (İsmi neyse artik) filmde daha cok sevdim. Biraz L fanlari icin yapilmis gibiydi ama en azindan Near yoktu filmde. Sure kisitli oldugu icin olaylar animedeki kadar ayrintili islenmemisti gerci.

Filmde olacaklar bilinsede bir sekilde izlenirde, dizinin sarmasi daha zor. Bazi olaylar-karakterler vs. degistirilse, sevilecek bir karakter eklense hos olabilir. Tabii ki orjinali olan animenin yerini tutmaz ama guzel olursa L'i ozledikce acar izlerim. :D

+1 aynen katılıyorum bekleyip göreceğiz ama beklentiyi yüksek tutmamak lazım

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Live actionlarinin ucunu de izledim, tabi ki animenin tadını vermese de konu farklı işlendiği için güzeldi benim için özellikle live action 3 L Change The World bi başka güzeldi :P

Dizisine gelirsek de L'i Kenichi Matsuyama oynadığı takdirde her türlü izlerim

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.