Jump to content

Rpg Denemesi

LightKnight

Önerilen İletiler

Evet arkadaşlar. Tanışma konusunda oyun yapımıyla ilgilendiğimi söylemiştim. Bir deneme olduğu için iyi grafiklere,animasyonlara vs. sahip değil.

Oyunu açıyoruz. Swords and Sandals'daki gibi bir skill ekranı çıkıyor istediğimiz gibi skilleri verip düşmanla kapışmaya başlıyoruz. Düşmanı yendikçe kazandığımız altınlarla marketten eşya alabiliyor, canımızı ve manamızı doldurabiliyoruz. Kazandığımız xp ile de seviye atlayıp becerilerimizi geliştiriyoruz.

3 farklı vuruş stilimiz var. 1. vuruş stili düz ve katkısız bir vuruş, 2. vuruş kritik ihtimalini %10 artırıyor ve 10 mana yiyor, 3. vuruş ise bloklama ihtimalini %10 artırıyor.(Bunun için de bir nasıl oynanır bölümü yapsam iyi olacak aslında :) )

Güç -> Vuruş puanını artıyor.

Defans-> Size vurulan hasarı azaltıyor.

Beceri -> Kritik vuruş ve bloklama ihtimalini %1 artırıyor.

Can-> Canı artırıyor.

Mana->Manayı artırıyor.

Her becerinin maksimum yükseltmesi 30'dur.

Silah ve zırhların verdiği özellikleri görmek için fareyi üstüne getirin. Kalanı da siz keşfedersiniz artık. İyi oyunlar.

http://s5.dosya.tc/server2/3xht7r/RPG_Oyunu.zip.html İndir Oyna

https://www.virustotal.com/en/file/3db50459037090dd2de4c3e69c0e685a233177158722fb61cc8f64db3c83f309/analysis/1429388380/ Virus Total

http://www.fastswf.com/JonQ_CQ Online Oyna

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

fazla resim ile uğraşmayacaksan warcraft 3 oyununa ait ''worldedit'' programıyla yapabilirsin

düşüncelerine yardımcı olur

kendi haritasını yarıda bırakmış bir sürü mapperlar var

hatta türkiyede kalmadı diye düşünüyorum ama uğraşırsan fena olmaz

Oyunu 0'dan programlıyorum. Fikirsel olarak bir sorunum yok ihtiyacım olan şey grafiker,animatör. Ayrıca oyun Flash CS serisi ile yapılıyor ilgilenmek isteyen arkadaşlar olursa diye ekleyeyim.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

dediğim gibi ''mapper'' olayına bakmalısın

mesela ''Twilight's Eve ORPG'' wc3 dünyasında en iyi rpg ünvanına sahip

böyle düşünen bir sürü mapperlar var, en azından çizim olayını çözersin

bir sürü karakter ekleme şansında var,

kendine göre item ekleyebilirsun,

haritayı(dünyayı) kendin şekilleyebilirsin,

amacın bunlar gibiyse mapper olmak tam sana göre

değilse yinede başarılar dilerim

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Animator arıyorsan adamın burada.Ne tarz bir animatör arıyorsun şuan için stw tarzı yapamıyorum ama sword and sandals demişsin o tarzda yapabilirim.

Dragonfable gibi oyunlarda bulunan sıralı dövüş sistemi gibi. Stw tarzının ne demek olduğunu bilmiyorum. Çok zorlayıcı animasyonlar olmayacak zaten oyunda. Gidicek bi tane vuracak dönecek falan. Hiç Flash kullandın mı bu arada? 

Ellerine Sağlık Kullandığın Dil nedir ve Baya zaman haracaman lazım aslında bir oyun için. Keşke C#'a kendimi vereydimde kurstayken unityle çıkartırdır kodlaması vs steam'a greenlight olarak koyardık gelsin paralar :D

Bu oyunda kullandığım dil as2. Yalnız asıl projede dil as3 olacak.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.