Jump to content

Basit ve Çok Hızlı Bir Şekilde Altyazı Encode Etme(Gömme) (Videolu anlatım)

denizkaymakceviri

Önerilen İletiler

Merhaba arkadaşlar.Handbrake ile Megui'den çok daha hızlı bir şekilde Encode yapabilirsiniz.Yaklaşık 5 dakikanızı alacak sadece.Alttaki videoda MKVMerge ile Softsub yapıp sonra da altyazı HandBrake ile Hardsub şeklinde gömmeyi anlattım.İyi seyiler :)

https://www.youtube.com/watch?v=o9ZA56jiJXU

(Sabit Konu haline getirirseniz sevinirim : ))

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra...

Altyazı gömme için ben de Xilisoft Video Converter Ultimate kullanıyorum. Hem kaliteli oluyor, hem de şimdilik bir sorunla karşılaşmadım. Gerçi videonun uzunluğu, kalitesi, boyutuyla işlemesi uzayabiliyor(Ör: 1.8gb ~58dk'lık BRRIP bir anime ortalama 2-3 saat sürüyor da gerçi benim laptop yaklaşık 4 yıllık.)

Ayrıca Effects -> Subtitle kısmında yazının yeri fontu vs. basitçe değiştirilebiliyor. Aegisub'tan tek farkı galiba tek altyazı(yani hem üstte hem altta yada yanlarda filan) eklenebiliyor. Denemediğimden bilmiyorum; ama ya üst kısım için ayrı .srt yada ayarları ellenmezse çevirmenin ayarladığı gibi de çıkabilir. Sadece uyarayım dedim, full gömmeden önce mutlaka programda bir önizleme yapılmalı.

Normalde program paralı da internette kırılmış versiyonları var.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• 3 hafta sonra...

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.