Jump to content

2015 Yaz Dönemi Gelecek Animeler(2 Temmuz-Liste Güncellendi)

asci

Önerilen İletiler

2015 Yaz Dönemi Animeleri Listesi

(2 Temmuz 2015-Güncellendi)

Yaz Sezonu geliyor,ve bu sezonda da tatilde yeni animelerle sıkılmayacağız gibi görünüyor.

Gelecekler arasında öne çıkanlara bakacak olursak:

-18 yıl aradan sonra gelen yeni Dragon Ball Super

-Mangası en çok satanlarda olan yeni ecchi animesi Monster Musume no Nichijou

-To Love Ru-Darkness İkinci sezon(İzlemesek de Gintamadan az çok öğrendik :) )

-Bakumana benzer olacağını düşündüğüm "Sore ga Seiyuu"

...

Bunların yanında da Boruto Movie,Shingeki no Kyojin Filmleri;SAO,Isuca OVA'larıyla bu yaz yine dolu dolu geçecek.

Liste için(Tıklayarak Büyütebilirsiniz):

neregate.com-Summer-2015-Anime-Chart-v3.

Tanıtımlar:

Gangsta. :

Aksiyon-Drama-Seinen

A16623-1455179357.1426901705.jpg

"Seri, Worick ve Nicolas ya da kısaca “Handymen” in hem mafyadan hem de polisten işler koparıp  özgürce çalışan bir ikili olarak,  Ergastulum şehrindeki yaşamları çevresinde gelişiyor. Çeşitli pis işlerle uğraşan insanlarla dolu bu şehirde kimsenin pek dokunmayacağı işleri yapan ikiliye, bir gün tanıdıkları bir polisten ünlü bir mafya ailesinin bölgesindeki bir çeteyi indirmek için istek götürülür ve aslında basit bir iş gibi gözüken bu olayın altından daha fazlası çıkacaktır.(AnimeFantastica)"

Orijinal Eser:Kohske

Yönetmen:Koichi Hatsumi
Müzik:Tsutchie(Cowboy Bebop-Samurai Champloo)

Karakter Tasarımı:Yoichi Ueda(Mobile Suit Gundam serisi)

Seiyuu Kadrosu:(Seiyuu'ların seslendirdiği diğer karakterlere bakmak için linklere tıklayabilirsiniz)

Junichi Suwabe :Worick Arcangelo
Kenjiro Tsuda : Nicolas Brown
Mamiko Noto :Alex Benedetto

Ami Koshimizu :Constance Raveau
Aoi Yūki: Nina
Junji Majima : Emilio Benedetto
Kaito Ishikawa : Cody Balfour
Kana Ueda : Loretta Cristiano Amodio
Katsuhisa Houki : Daniel Monroe
Koji Yusa : Domenico Arcangelo
Mari Yokoo : Georgiana "Big Mama
Masako Isobe : Joel Raveau
Mikako Komatsu : Ginger
Shintarou Oohata : Gaston Brown
Takahiro Sakurai : Marco Adriano
Takuya Kirimoto: Ivan Glaziev
Tetsu Inada : Galahad Woehor
Tetsuo Kaneo : Chad Adkins
Tomoaki Maeno : Yang
Tsuyoshi Koyama : Miles Meyer
Yoshiko Sakakibara : Gina Paulklee

Jitsu wa Watashi wa:

Komedi-Romantizm-Doğaüstü-Okul

A16733-3232970010.1426900717.jpg

"Yōko Shiragami adlı tatlı bir kızdan hoşlanan Asahi Kuromine etrafında geçen bir romantik komedi serisi.Shiragami henüz yeni vampir olmuş bir kızdır ve Asahi bunu biliyordur.Hiçbir sırrı tutamayan birisi olsada,Asahi ne olursa olsun bu sırrı tutmaya kararlıdır."

Yönetmen:Yasutaka Yamamoto
Seri Düzenleme: Kenichi Yamashita
Orijinal Eser: Eiji Masuda

Karakter Tasarımı: Hirotaka Marufuji

Seiyuu Kadrosu:

Natsuki Hanae : Asahi Kuromine
Yū Serizawa : Yōko Shiragami

Aya Uchida : Shiho Shishido
Emi Nitta: Akari Kōmoto
Inori Minase : Nagisa Aizawa
M.A.O : Akane Kōmoto
Reina Ueda :Mikan Akemi

Monster Musume no Nichijou:

Harem-Romantizm-Ecchi-Seinen-Komedi

A16856-1273353565.1426184676.jpg

İnsanlar modern zamanda diğer dünya dışı mitolojik canlılar ile karşılaşır ve onlarla kültürler arası değişim protokolü imzalarlar. Böylelikle artık bu dış dünyadan canlılar insanların evinde dünyayı tanımaları görmeleri için misafir olarak kalmaya başlarlar. Ana karakterimiz olan Kurusu Kimihito da bu bakıcı ailelerden biridir ama onun farkı ise kendisinin öğrenci olması ve tek başına yaşamasıdır. Aynı zamanda bu değişim programına ansızın katılması ve kendini Miia isimli Lamia türündeki bir kızla yaşamaya alıştırması gerekmektedir. Bu şekilde hikayemiz başlar.(Alıntı)

Yönetmen:Tatsuya Yoshihara

Senaryo:Kazuyuki Fudeyasu

Karakter Tasarımları:Takaya Sunagawa

Animasyon Yönetmeni:Shunji Akasaka

Müzikler:manzo-Hiroaki Tsutsumi

Animasyon Stüdyosu:Lerche

Sahne Tasarımı-Animatör: Takahito Sakazume

Sanat Yönetmeni: Hiroko Tanabe

Fotoğraf Yönetmeni: Kazuyoshi Shiomi

Editör: Masaki Sakamoto

Ses Yönetmeni: Hiroto Morishita

Ülkemizde karakter tasarımları yüzünden pek tutulmasa da yurt dışında çok popüler bir mangası var.Satışlarda Japonya'da haftalık bazda ilk 10da,Amerika'da ise ilk 5'te yer alıyor.

Kangoku-Gakuen(Prison School) :

Ecchi-Seinen-Okul-Komedi-Romantizm

A16838-2078829174.1426473419.jpg

"1000 öğrencisiyle saygın bir kız lisesine ilk kez erkek öğrenci kabulü yapılmasının ardından gerçekleşen olayları konu ediniyor. Okulda kendi haremlerini oluşturabilecekleri rüya gibi bir hayata adım attıklarına inanan beş yeni erkek öğrenci yanıldıklarını çok geç olmadan anlıyor ancak okuldan çok hapishaneye benzeyen bu yerde başlarına gelecekler için de ellerinden bir şey gelmiyor ve tuhaf olaylar birbirini kovalıyor."

Kodansha’nın 37. Yıllık Manga Ödülleri’nde En İyi Genel Manga ödülünü kazanmıştır.

Mangaka:Akira Hiramoto

//Yapım kadrosu ve seiyuular açıklandığında buraya eklenecektir.

Sore ga Seiyuu:

Komedi-Slice of Life

A16718-4215810740.1429027959.jpg

"Hikaye Futaba Ichinose,Ichigo Moesaki ve Rin Kohana adında sektöre yeni adım atan 3 seiyuuyu konu alıyor.Sektör ve meslek hakkında bilgiler veren ve esprili bi tarzda anlatan ufak bir seri.Yayınlanma tarihi ise 30 temmuz."

Kadro şu şekilde:

Orijinal Hikaye:
Kenjirou Hata
Masumi Asano
Karakter Tasarımları: Masakatsu Sasaki
Sanat Yönetmeni: Tomohiro Ono
Sanat Tasarımcısı: Yukie Inose
Ses Yönetmeni: Satoshi Motoyama
Fotoğraf Yönetmeni: Koujirou Hayashi
Renk Tasarımı: Ritsuko Utagawa

Kurgu: Kiyoshi Hirose

Animasyon Yapımcı: Gonzo

Trailer ve resimlere buradan ulaşabilirsiniz:

http://forum.turkanime.tv/topic/13597-sore-ga-seiyuu-animesi-genel-bilgileri-ve-fragman%C4%B1-yay%C4%B1nland%C4%B1/

Dragon Ball Super:

Shonen-Aksiyon-Macera-Komedi

A16549-3214851418.1417774918.jpg

"Dragon Ball Super adıyla yayınlanacak yeni Dragon Ball animesi önümüzdeki temmuz ayında yayımlanmaya başlayacak. Majin Buu’nın mağlubiyetinden birkaç yıl sonrasında geçecek animenin orijinal senaryosu Akira Toriyama’ya ait. Toei Animation tarafından hazırlanacak yeni Dragon Ball Super’in yapımcılığını Naoko Sagawa ve Atsushi Kido üstlenirken, yönetmeni ise Kimitoshi Chioka olacak."(Alıntı)

Yönetmen: Kimitoshi Chioka

Hikaye Akira Toriyama

Orijinal Eser: Akira Toriyama

Karakter Tasarımı: Akira Toriyama

Yapımcı:
Atsushi Kido (Toei Animation)
Naoko Sagawa (Yomiko Advertising, Inc.)
Osamu Nozaki (Fuji TV)

Working!!!:

Komedi-Slice of Life

A11017-3.jpg

"Serinin 3. sezonu.Hikaye, bir restoranda part-time çalışan lise 1. sınıf öğrencisi ve restoranın ilginç çalışanları etrafında geçiyor.İşe başladığında küçük ama yaşlı olan Papriko,neşeli Yachiyo,dedikoducu aşçı Soma,soğukkanlı şef sato,tembel yönetici Kyoko ve Mahiru ile tanışır."

Karino Takatsu tarafından,Young Gangan dergisinde 2005 yılında yayına başladı.Spin off mangası da bulunmakta o da 5 Haziran 2015'te finalini yapacak.

Bu sezonun yönetmeni Yumi Kamakura(İkinci sezonla aynı) olacak.A-1 Pictures animasyon işini tekrar üstlenecek.Serinin müzikleri Monaca(Aikatsu!-My Teen Romantic Comedy SNAFU) tarafından yapılacak ve karakter tasarımlarını  ise Shingo Adachi(SAO-Galilei Donna) yapacak.

Seiyuular:

Jun Fukuyama : Sōta Takanashi

Kana Asumi : Popura Taneshima
Saki Fujita : Mahiru Inami
Kumiko Watanabe : Kyōko Shirafuji
Daisuke Ono : Jun Satō
Eri Kitamura : Yachiyo Todoroki
Hiroshi Kamiya : Hirōmi Sōma
Ryou Hirohashi : Aoi Yamada

To Love-Ru Darkness İkinci Sezon:

Komedi-Ecchi-Romantizm-Okul-Harem

A16646-1582128358.1419148815.jpg

To Love-Ru manga serisi 2010 yılında Shueisha'nın Jump Square dergisinde yayına başladı,o zamandan beri 14 milyon kopya sattı.Animeye ise ilk defa 2012 yılında uyarlandı

Seiyuular:

Aki Toyosaki : Momo Belia Deviluke 
Misato Fukuen : Golden Darkness 
Yuka Iguchi : Mea Kurosaki 
Akeno Watanabe : Rito Yūki 
Haruka Tomatsu : Lala Satalin Deviluke 
Sayuri Yahagi : Haruna Sairenji
Kanae Itō : Nana Astar Deviluke 
Kana Hanazawa : Mikan Yūki 
Kaori Nazuka : Yui Kotegawa 
Ryoka Yuzuki : Risa Momioka & Celine  
Satomi Arai : Peke 
Mamiko Noto : Oshizu 

Yapım Kadrosu:
Orijinal Eser:Kentaro Yabuki (Çizer)-Saki Hasemi (Yazar)

Yönetmen: Atsushi Ootsuki 
Karakter Tasarımı: Yūichi Oka 
Ses Yönetmeni: Jin Aketagawa
Müzik: Takeshi Watanabe
Animasyon Stüdyosu: Xebec

Açılış Parçası: Ray(To Love-Ru Darkness OP- Amnesia ED)

Kapanış Parçası: Mami KAWADA(Tokyo Ravens ED2-Jormungand OP-Onegai Teacher,Onegai Twins-ED)

Classroom☆Crisis:

Slice of Life-Romantizm-Komedi

classroom.jpg

"Yakın gelecekte geçen romantik komedi hikayesinde lise öğrencileri okurken aynı zamanda maaş alabilmek için çalışırlar.Tabi iki işi aynı anda götürürken birçok sorun oluşur.Hikaye de genel olarak bu tür yaşama ve yaşanan zorluk ve sıkıntılara,insanların birbiriyle ilişkilerine değiniyor."

"Serinin manga,novel ve spinoff adaptasyonları da bulunmaktadır.Manga adaptasyonu Kadokawa'nın Aylık Comic Alive dergisinde 27 Haziranda başlayacak"

Birkaç Seiyuu:(Karakter-Seiyuu)

Kaoruko Takanashi-Yui Horie

Yuna Nouen-Kana Asumi

Kaito Sera-Showtaro Morikubo

Mizuki Sera-Ari Ozawa:

Yapım Ekibi:

Orijinal Eser: MONTWO

Yönetmen: Kenji Nagasaki

Baş Animasyon Yönetmeni: Satoshi Ishino, Takeshi Yoshioka, Ayumi Kurashima
Sanat Yönetmeni: Takashi Aoi, Masahiro Obata
Fotoğraf Yönetmeni:Haruka Gotō
Ses Yönetmeni: Akiko Fujita
Müzik: Yuuki Hayashi

Stüdyo: Lay-duce

Karakter Tasarımları: Hiro Kanzaki

Açılış Parçası: TrySail

Kapanış Parçası:ClariS(Nisekoi-False Love:Açılış)

"Ayrıntılı karakter tanıtımları ve seiyuular için: http://forum.turkanime.tv/topic/13943-classroom%E2%98%86crisis-animesi-genel-bilgiler/ "

Chaos Dragon(Sekiryu Sen'eki) :

Aksiyon-Fantastik-Doğaüstü Güçler

A16889-461093425.1426787648.jpg

"3015 yılı Parıldayan çağda Koran ve Donatia adlı iki büyük imparatorluk dünyadaki toprakları paylaşmak ve kendi üstünlüğünü karşı tarafa kabul ettirmek için bir soğuk savaş halindedir.Nil Kamui ise bu soğuk savaşın ortasında birdenbire kendi bağımsızlığını yitirmiştir.Hikaye de bu olayları ele alıyor."

Birkaç Seiyuu:(Seiyuu-Karakter)

Yapım Kadrosu:

Yönetmen: Masato Matsune
Seri Düzenleme:
Shou Aikawa
Ukyo Kodachi
Müzik:Hitoshi Sakimoto
Yapımcı:Katsushi Oota

Animasyon Stüdyosu:

SILVER LINK

CONNECT

Açılış Parçası:"ISOtone"-Natsumi Kon

"Ayrıntılı karekter görselleri,tanıtım videoları ve açılış parçası hakkında bilgi için: http://forum.turkanime.tv/topic/13633-chaos-dragon-animesi-tan%C4%B1t%C4%B1m-videosu-ve-genel-bilgiler-yay%C4%B1nland%C4%B1/?hl=%2Bchaos+%2Bdragon "

Ushio & Tora:

news_xlarge_ushitora_keyvisual2.jpg

"500 yıl önce, Ushio Aotsuki'nin atalarından biri, çok güçlü bir şeytan olan Tora'yı, günlerce süren savaşın sonunda "Beast Spear" ile bir taşa hapsetmiştir. Günümüzde, Tora'nın hapsedildiği yerin üstüne bir shinto tapınağı yapılmış ve Ushio ile ailesi burada yaşamaktadır. Ushio, bu anlatılanlara inanmasa da Ushio'nun babası sürekli bu hikayeyi anlatmaktadır. Ancak birgün bu hikayenin gerçek olduğuna çok yakından şahit olur.

Ushio, kazara, tapınağın altında, mızrak saplı bir taş bulur. Tora, Ushio'ya kendini serbest bırakması için konuşsa da pek başarılı olamaz. Ancak Tora'nın varlığını hisseden bir çok şeytan tapınağa gelir. Bunun üzerine Ushio, Tora'yı serbest bırakmak zorunda kalır. Tora, gerçekte Ushio'yu yemek istemektedir ama Tora'yı serbest bırakmak için taştan çıkardığı mızrak, Ushio'ya atasının yeteneklerini de vermiştir. Ushio ile baş edemeyen Tora, tapınağa gelen şeytanları yoketmek için Ushio ile beraber savaşır. Amacı; Ushio'nun boş bir anını bulup onu yemektir. Beraber geçirdikleri zaman içerisinde garip bir bağ kurulur aralarında ama bu Tora'nın, Ushio'yu yeme arzusunun asla önüne geçmez."

(Anime açıklaması Anime-Manga Tr'den alıntıdır.)

Kinniku Shojo Tai Rock Grubu animenin Mazeru na Kiken adlı açılış parçasını seslendirecek.Sonar Pocket ise "Hero" ile bitişi gerçekleştirecek.

Birkaç Seiyuu:

Kiyono Yasuno : Mayuko

Mikako Komatsu : Asako

Nana Mizuki : Hinowa Sekimori

Rikiya Koyama : Tora

Tasuku Hatanaka : Ushio

Yapım Ekibi:
Yönetmen: Satoshi Nishimura

Orijinal Eser: Kazuhiro Fujita

Karakter Tasarımı: Tomoko Mori
Aksiyon Animasyonu Yönetmeni:Takaaki Hirayama
Açılış Parçası:

Kinniku Shōjo Tai

Bitiş Parçası:
Sonar Pocket

"Tanıtım videosu ve karakter görselleri için: http://forum.turkanime.tv/topic/13952-ushio-tora-animesi-tan%C4%B1t%C4%B1m-videosu-karakterler/ "

//Liste ilerleyen zamanlarda güncellenecektir.

//Animelerin kısa tanıtımlarını ve bilgilerini yine bu başlık altına toplamayı düşünüyorum,zamanla çevirdikçe ekleyeceğim.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Yanıtlar 75
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler mesajlar

2015 Yaz Dönemi Animeleri Listesi (2 Temmuz 2015-Güncellendi)       Yaz Sezonu geliyor,ve bu sezonda da tatilde yeni animelerle sıkılmayacağız gibi görünüyor.   Gelecekler arasında öne çıkanlar

Gördüm gördüm :D tanıtımda yardım lazım olursa ben yardım edebilirim :P Nihayetinde orada bir Junjou Romantica var... 

Sezon da gelecek. Ama çncesinde bir film de fena olmaz :D God eater benim de en çok beklediklerimden. Zira Prologue çok değişik gelmişti.    Doğru doğru. Yapılan duyuruya göre eylülde gelecek :)   Çık

Dönem animeleri ile ilgili konular artık biraz daha tanıtma amacı taşımalı bence. Bir tane resim ile konu açmak çok yüzeyselleştiriyor işi. Messela o ingilizce tanıtımları çevirsen türkçeye, kimin yapımı, manga, novel, oyundan hangisi bi söylesen falan. Ayrıca resmin üzerine tıklayınca dış site bağlantı yerine site içinde büyüyebilen bir resim olsa, en azından ingilizce yazıları okurduk. 

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Dönem animeleri ile ilgili konular artık biraz daha tanıtma amacı taşımalı bence. Bir tane resim ile konu açmak çok yüzeyselleştiriyor işi. Messela o ingilizce tanıtımları çevirsen türkçeye, kimin yapımı, manga, novel, oyundan hangisi bi söylesen falan. Ayrıca resmin üzerine tıklayınca dış site bağlantı yerine site içinde büyüyebilen bir resim olsa, en azından ingilizce yazıları okurduk. 

Baştaki paylaşımda bir sorun oldu kusura bakmayın şu an düzelttim sanırım.Bazılarının tanıtımlarını ise yakın zamanda çevirip eklemeyi düşünüyorum

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Baştaki paylaşımda bir sorun oldu kusura bakmayın şu an düzelttim sanırım.Bazılarının tanıtımlarını ise yakın zamanda çevirip eklemeyi düşünüyorum

Gördüm gördüm :D tanıtımda yardım lazım olursa ben yardım edebilirim :P Nihayetinde orada bir Junjou Romantica var... 

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.