Jump to content

Spora En Çok Teşvik Eden Animeler Anketi

asci

Önerilen İletiler

Spora Teşvik Eden Animeler Anketi

Gençlerin spora katılmak için birçok sebebi vardır.Ebeveynler,arkadaşlar,antrenörler,hatta animeler ve mangalar.

Anket sitesi "Goo" ise  kullanıcılarına gençliğinde spora başlamalarında büyük etkisi olduğunu düşündüğü animeleri sordu.Çıkan sonuçlar ise şu şekilde:

16. Giant Killing (Futbol)

15. Shoujo Fight (voleybol)

14. Yawara! (judo)

13. Kuroko’ no Basuke

12. Haikyu! (voleybol)

11. Musashi no Ken (kendo)

10. Hajime no Ippo (boks)

9. Ping Pong

8. Tomorrow’s Joe (boks)

7. Yowamushi Pedal (Bisiklet)

6. Attack No. 1 (voleybol)

5. Prince of Tennis

4. Dokaben (baseball)

3. Aim for the Ace! (Tenis)

sports03.jpg

2. Captain Tsubasa (Futbol)

sports01.jpg

1. Slam Dunk (Basketbol)

slam_dunk.jpg

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Yanıtlar 62
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler mesajlar

Spora Teşvik Eden Animeler Anketi   Gençlerin spora katılmak için birçok sebebi vardır.Ebeveynler,arkadaşlar,antrenörler,hatta animeler ve mangalar. Anket sitesi "Goo" ise  kullanıcılarına gençliği

Her türlü Haikyuu! Benim için birinci sırada . :D

free yok mu free nası olmaz free ya bu free yüzerken çok fena gaza getirir adamı hele rini bi düşünün bide yanında yüzdüğünüzü düşünün :bled1-onion-head-emoticon: free yi nası koymazsınız yaa   isyanl

Kuroko no basket ve Yowamushi Pedal üstüne tanımam şu kısa boyuma rağmen basketbol oynadım ve hakikaten yeterince hızlı ve çevik olunca uzun boylu olmadan da basketbol oynanabilinirmiş onu öğrendim.Yowamishi Pedal'da o kadar öğretici ki bisiklet sporunu tamamen çözdüm ve çok fazla sürmesem de yarışlarını kaçırmam.Bu iki anime baya öğreticidir izlemeyenler izlesin derim :D

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Uyari!

Lutfen bu yorumu ciddiye almayiniz. Sacmalik icermektedir. Yorum sahibini de kendi haline birakiniz.

____________,,,,

Kuroko no Basuke' de spordan sogudum sahsen. :D

Slam Dunk' in mangasini okudum. Onda az heveslendim.

Karuta' da hepsinden cok heveslendim. :mellow: Yaptiklari da oyun-spor arasi bir seydi ama "yetenegi olmayanlar vs. dahiler " durumu cok gercekci ve dogal sekilde islenmisti. İnsanin yeteneksiz de olsa yapasi geliyor.

Animeler spordan cok dovus sanatlarina heveslendiriyor. (Cekik olmanin dogal sonucu olarak. :D )

Baane baane ne kadar beceriksiz, dandik bedenli, dandik bunyeli olsam da bir ara firsatim olursa şu alana giris yapmak istkyorum. :(

En cok ilgimi ceken taekwondo-

...

...

:blink: :blink: :blink:

İyi de, o da Kore' de var. :ph34r:

Tamam, Japonlar beni sadece manga-kalik icin heveslendirebiliyormus. Sustum. :D

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Giant kilingin ah keşke devamı olsa. Sporculardan çok teknik adamın önde olduğu takım sporunda nelerin kilit rol oynadığını ve bunların arasında tek profesyonel ortamı yansıtması nedeniyle ilk sıraları beklerdim. Ama liselilern abartılı sporları daha önemli tabi.

İppo yine profesyonel bir ortam, bizzat benim gibi fiziksel kapasitesi yüksek olupta zihinsel aktivetesi daha yoğun olan biri olsamda boks yapasım gelmişti ki boks yapanların en aptal insanlar olduğunu düşünürsek.

Listenin başında slam dunk olmaı nedeniyle bir saygım olmadı değil izlemediğim seriler var orada, birbirine meteor atan prince dışında hepsine bakarım  :/

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.