Jump to content

Spora En Çok Teşvik Eden Animeler Anketi

asci

Önerilen İletiler

Uzatmama? Sporun tanımını vikiden atayım dedim,orada ne diyor;

Spor, önceden belirlenmiş kurallara göre bireysel veya takım halinde yapılan, genellikle rekabete dayalı yarışma ve kişisel eğlence veya mükemmelliğe ulaşmak için yapılan fiziksel aktivite

Kaynak;

1. ^ Ronald, Hubscher (1992) (Fransızca). L'histoire en mouvements. Paris: Armand Colin. ss. 58.          

Not= kaynaklı bir söyleme uzatmayın diye bir cevap verme birdahakine o arkadaşın ciddi olarak atığı kaynağa ve konuşmanın önemine olan saygısızlık.

Neyse söyleminin niye yanlış olduğunu söylediğimi belirteyim. Spor fizikseldir, dünyanın en başarılı sporcuları zeki olduğundan vs en iyisi olmadılar. Çok iyi yöntemler düşündüklerinden olmadılar. Çalıştılar yapamadılar mı? Daha çok çalıştılar. Zeka herkeste olan bir şey, herkes fikir yürütebilir. Ama spor gibi dünyada olan aktiviteler arasında zihinsel olarak kendini eğitmenin en son gerekli olduğu alandır. Senin dediğin duygusal bir olay, senin zihinsel dayanıklılığın.

Gidipte zihinsel dayanıklılık mental dayanıklılık durumunu zekaya bağlayamazsın. Dünyanın en başarılı boksörlerine bakalım alayı düz gerizekalı iken sence neden en başarılısı oldular? Her gün bulmaca çözerek mi? Hayır yaptıkları işin gereği olan fiziksel kapasite için deli gibi çalıştılar.

Yav bir bakın şu sporda başarılı olan tarihte ki insanlara. Futbolda maradona mesela zeki bir insan mı? Hayır futbola tutkuyla bağlı ve çalışıyor. Şu anki ronaldo adam çalışmanın dahisi diye geçiyor. 18 yaşında uniteda transfer oldu bu azmi yüzünden bak altyapı değil transfer oldu direk olarak.

Diğer spor dalarınada girerdimde gerek yok. 

Zihinsel kavramları genel alıyorsun kısacası o yüzden yanlış söylüyorsun dedim. Bene bir dönem yüzme yaptım şu an ise güzel sanatlara çalışıyorum. Geçmişte ki yaptıkların o işi kavradığını göstermez ayrıca da.

Toparlarsam;

Senin bahsetiğin olaya psikolojik dayanıklılık denir bir sporcu bu dayanıklılığa her olay karşısında soğuk kanlı olmaya çalışmalıdır. Bu mental güçtür zekayla falan alakalı değildir. Yenilirken ezilirken bile soğuk kanlı kalıp yapabileceklerini incelemektir. Yapamıcağın bir şeyi birden gökten vahiyle inmez. Kapasiten senin zihinsel gücünle değil fiziksel olarak ne kadar çalıştığına bağlıdır. Umarım anlatabilmişimdir çünkü sırf cevaplamak için olan cevap değilde cidden demek istediğimi azda olsa dikat etmiş bir cevap bekliyorum. Umut ediyorum ki hala zeka gerekir vs diye bir açıklama gelmez. Çünkü belirtiğim kısımda çok net açıkladım olayı.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Yanıtlar 62
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler mesajlar

Spora Teşvik Eden Animeler Anketi   Gençlerin spora katılmak için birçok sebebi vardır.Ebeveynler,arkadaşlar,antrenörler,hatta animeler ve mangalar. Anket sitesi "Goo" ise  kullanıcılarına gençliği

Her türlü Haikyuu! Benim için birinci sırada . :D

free yok mu free nası olmaz free ya bu free yüzerken çok fena gaza getirir adamı hele rini bi düşünün bide yanında yüzdüğünüzü düşünün :bled1-onion-head-emoticon: free yi nası koymazsınız yaa   isyanl

• Forum Admin

Spor, önceden belirlenmiş kurallara göre bireysel veya takım halinde yapılan, genellikle rekabete dayalı yarışma ve kişisel eğlence veya mükemmelliğe ulaşmak için yapılan fiziksel aktivite

Kaynak;

1. ^ Ronald, Hubscher (1992) (Fransızca). L'histoire en mouvements. Paris: Armand Colin. ss. 58.          

Not= kaynaklı bir söyleme uzatmayın diye bir cevap verme birdahakine o arkadaşın ciddi olarak atığı kaynağa ve konuşmanın önemine olan saygısızlık.

Neyse söyleminin niye yanlış olduğunu söylediğimi belirteyim. Spor fizikseldir, dünyanın en başarılı sporcuları zeki olduğundan vs en iyisi olmadılar. Çok iyi yöntemler düşündüklerinden olmadılar. Çalıştılar yapamadılar mı? Daha çok çalıştılar. Zeka herkeste olan bir şey, herkes fikir yürütebilir. Ama spor gibi dünyada olan aktiviteler arasında zihinsel olarak kendini eğitmenin en son gerekli olduğu alandır. Senin dediğin duygusal bir olay, senin zihinsel dayanıklılığın.

Gidipte zihinsel dayanıklılık mental dayanıklılık durumunu zekaya bağlayamazsın. Dünyanın en başarılı boksörlerine bakalım alayı düz gerizekalı iken sence neden en başarılısı oldular? Her gün bulmaca çözerek mi? Hayır yaptıkları işin gereği olan fiziksel kapasite için deli gibi çalıştılar.

Yav bir bakın şu sporda başarılı olan tarihte ki insanlara. Futbolda maradona mesela zeki bir insan mı? Hayır futbola tutkuyla bağlı ve çalışıyor. Şu anki ronaldo adam çalışmanın dahisi diye geçiyor. 18 yaşında uniteda transfer oldu bu azmi yüzünden bak altyapı değil transfer oldu direk olarak.

Zihinsel kavramları genel alıyorsun kısacası o yüzden yanlış söylüyorsun dedim. Bene bir dönem yüzme yaptım şu an ise güzel sanatlara çalışıyorum. Geçmişte ki yaptıkların o işi kavradığını göstermez ayrıca da.

Toparlarsam;

Senin bahsetiğin olaya psikolojik dayanıklılık denir bir sporcu bu dayanıklılığa her olay karşısında soğuk kanlı olmaya çalışmalıdır. Bu mental güçtür zekayla falan alakalı değildir. Yenilirken ezilirken bile soğuk kanlı kalıp yapabileceklerini incelemektir. Yapamıcağın bir şeyi birden gökten vahiyle inmez. Kapasiten senin zihinsel gücünle değil fiziksel olarak ne kadar çalıştığına bağlıdır. Umarım anlatabilmişimdir çünkü sırf cevaplamak için olan cevap değilde cidden demek istediğimi azda olsa dikat etmiş bir cevap bekliyorum. Umut ediyorum ki hala zeka gerekir vs diye bir açıklama gelmez. Çünkü belirtiğim kısımda çok net açıkladım olayı.

Bu yazıyı üstüme alınıp alınmama kısmında kararsız malum alıntı yapılmamış misal uzatma kısmı bana ait değil ama diğer şeyler sanki beni de kapsıyor gibi geldi neyse kendi üzerime alındığım kısım için yazayım o zaman :ph34r: Yazdıkların iyi güzel hoş şeyler ama sen birde benim yazdıklarımı baştan oku istersen, o zaman işin içine insanın IQ sunu hiç bir zaman katmadığımı, sadece senin yazmış olduğum tüm o satırlar arasında ki bir mısraya ''zekanın önemini sık sık vurgulamaya çalışırken senin gibi fark etmeden yanlış söylemlerde bulunabilir bu doğaldır. ' sadece bunun yanlış bir söylem olduğunu düşünmediğimi dile getirdiğimi, fikirlerimi bunun üstüne kurmadığımı da anlarsın bu da gösteriyor ki işin içine zeka olayını ilk katan sensin :huh:  :blink:

Yani; Senin bahsetiğin olaya psikolojik dayanıklılık denir bir sporcu bu dayanıklılığa her olay karşısında soğuk kanlı olmaya çalışmalıdır. Bu mental güçtür zekayla falan alakalı değildir. Yenilirken ezilirken bile soğuk kanlı kalıp yapabileceklerini incelemektir. Yapamıcağın bir şeyi birden gökten vahiyle inmez. Kapasiten senin zihinsel gücünle değil fiziksel olarak ne kadar çalıştığına bağlıdır.  

İlk mesajım da bahsettiğim şey bu, kendimden şüphe edip dönüp dönüp mesajımı okuyorum hatta buraya da koyayım  :ph34r:

''Spor sadece fiziksel olarak değerlendirebilecek bir olgu değildir. Sporcuların aynı zamanda zihinsel olarak da güçlü olması gerekir, sadece vücut çalıştırmayı spor olarak görmek çok büyük bir haksızlık akıl ve beden birlikte hareket etmediği sürece o na spor diyemezsiniz. Sporcunun fiziksel dayanıklılığı kadar akıl dayanıklılığının yani mental gücünün olması içinde çalışmalar yapması gerekmektedir.''

'' Geçmişte ki yaptıkların o işi kavradığını göstermez ayrıca da. ''

Geçmişte ve devam eden süreçte neler yaptığını bilmediğin bir insan için böyle bir tavır takınmak işte bu ilginçti  :mellow: Kal sağlıcakla  :)

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Kaynak;

Eğer satranca da spor değil diyor ise bu tanıma göre aynı wikiden 

"Satranç, iki oyuncu arasında satranç tahtası ve taşları ile oynanan bir masa oyunu. Dünya çapında turnuvaları düzenlenir ve bir spor kabul edilir."

Kaynak:

1.^ *tsf.org.tr. "Satranç Spor mu?". (Türkçe) (19 Mart 2012).

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Kaynak;

Toparlarsam;

Biz senin dediklerine zaten sırf cevap olarak bakmayız hepimiz tartışıyoruz olayı, tabi ki görüşlerinizi saygıyla okuruz. Ona bakarsan saçma vs diyen de vardı, uzatılmamasını o yüzden istedim ayrıca konudan da uzaklaşıyorduk. Siz demek istediklerimizi çok farklı anlamışsınız zaten o yüzden de uzasın istemiyoruz aslında. Hala garip bi anlaşılamamazlık var. Ayrıca kimseye şu yaşından sonra birşey öğretmeye çalışmamalısın emir kipinle; "kaynaklı bir söyleme uzatmayın diye bir cevap verme birdahakine" diyerek, burda herkes birbirini dinliyor. Sen bizim onu ciddiye almadığımızı ve saygısızlık yaptığımızı düşünerek daha çok saygısızlık ediyosun burda herkes herşeyi biliyor bu tür birşeyi söylemene gerek yok bence. Olaya gelince, sen iyice olayı farklı bir yere götürdün mental zeka vs diyerek. Vikiden alma şeylerle olmaz bu iş o ne kadar doğru sonuçta vikiden bahsediyoruz herkesin sporla ilgili düşünceleri farklı tıpkı buraki gibi. Herkes farklı şey söylüyor, kimi futbolla alakalı kimi satrançla alakalı söylüyor. Benim fikrime gelince, her spor farklı şeyler gerektiriyor. Zeka az da olsa çok da olsa, fiziksel hareket çok da olsa az da olsa gerekiyor bunlar için. Kimse futbolla satrancı bir tutmuyor zaten. Hepsinde lazım olan şeyler farklı dediğim gibi fakat eğer hepsi spor altındaysa, bunları sırf fiziksel hareket veya zeka fazla çalışmadığından dolayı spordan çıkarmamalıyız. Ben hala karutanın bir spor olduğunu düşünüyorum. Satrancında, futbolun da.. Bunların hiçbirinin kapasite ile bir alakası da yok yapmayanlar kapasitesiz mi oluyor? Ve geçmişte yaptığı da nasıl o işi kavramadığını göstersin? Vikiye yazanlar da tecrübesi olan kişiler değil mi? Öyleyse onları da örnek olarak göstermeyin. Ben de genelleme yapıyorum, bunu yanlış bulmuyorum açıkçası hepsi spor. Ha bunlar benim düşüncelerim o ayrı, bana söz hakkı doğdu dediklerinden dolayı, o yüzden yazdım. Bunu sırf cevap olsun diye düşünüyorsan da diyecek birşeyim yok, öyle çünkü, ne yapalım. :D

Edit: Arkadaşların yazdıklarını okuduktan sonra da asıl saygısızlık yapanın sen olduğunu düşünüyorum. Haydi hayırlısı. :lol:

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

çok ilginç muhabbet dönüyor keyifle okuyoruz  :P .. IQ olayı her zaman ilgimi çekti .. IQ kapışmalarına hastayım bir zamanlar moda idi testleri falan :P

edit : Kimseye sataşmıyorum yanlış anlama olmasın ..  tarzım değildir bilen bilir..

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Merhaba yanlış hatırlamıyorsam anlatıcağım olayı,ben 1982'liyim 12,13 yaşımdayken türk tv'lerinde bu anime vardı Slam dunk,slam dunk sayesinde baskete başladıydım gaza gelip.Sonra çocukluk arkadaşlarımla tanıştım basket sayesinde hala arkadaşız. Sağol slam dunk :)

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.