Jump to content

İzleme Sitelerine Çoklu Yükleme/Upload

Sykoman159

Önerilen İletiler

Öncelikle merhabalar,

Ben bir şeyi merak ediyorum, ben bir videoyu günde yaklaşık 5-15 saatte(boyuta, BD olmasına vs. göre değişiyor) ~0.78 Mbps hızla upload ederken nasıl oluyorda başkaları bir sürü farklı siteye aynı gün içinde upload edebiliyorlar?

- Yani bir tür program mı kullanılıyor(farklı indirme siteleri için link yaratanlar gibi)

- Yoksa başka tür bir hilesi mi var(başka bir sitedeki videoyu ekle gibi de bunu denemiştim, aktarılan sitedeki oynatıcı çalışıyordu.)

- Ya da öteki yükleyicilerin benden hızlı internetinden(TTnet ortak Kotadayım bu arada) mi veya VDS benzeri serverlardan mı?

- Son çare olarak kaliteyi düşürüp de öyle mi yükleme yapıyorlar?

Bu arada hem forumda hem google da anahtar kelimelerle araştırdım ve bir şey bulamadığımdan hem Fansub yapmak isteyenler için hem de Turkanime.tv'deki yükleyiciler için konuyu buraya açıp bildiklerimizi paylaşırız diye düşündüm. Başka bir yerde daha iyi anlatılıyor mu bilmiyorum; ama bilen warsa linleri paylaşırsa sevinirim.

Ek olarak birkaç program buldum da gerçi kimi paralı kimi reklamlı seçenekleri var. Bir tane Hayırsever arkadaş kendi çoklu yükleme için program da yazıp bedavaya paylaşmış. Aşağıda paylaşacağım linklerin hiçbirini daha denemediğimden, sadece bir uyarayım dedim ;).

Arkadaşın çoklu programı:

http://www.r10.net/youtube-alisveris/962092-video-yukleme-icin-toplu-uploaderucretsiz-amp-bir-kac-ek-program-ile-anlatim.html

Bazı reklamlı ve ücretli siteler:

http://www.digpara.com/1945/coklu-video-upload-sistemleri/

http://www.reelseo.com/upload-multiple-sites/

Sadece Youtube'a çoklu/bir sürü video yükleme programı:

http://www.r10.net/youtube-alisveris/962783-youtube-video-yukleme-programi-coklu-video-yukleyicisi.html

Neyse, umarım katılımlarla bu başlık daha faydalı hale gelir ve de ben de bu sayede daha aktif yüklemeye devam ederim.....

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sanırım SEED BOX duymadınız...

5-15 dolar arası fiyatlara kiralık bir sunucu kiralarsın sana 100mb- gb lik bir hız sağlarlar:D  

Ben şahsen olabildiğince ucuz yöntemleri tercih ettiğimdin ve ewt duymamıştım. thx...

Gerçi bu dediğin benim dediğim VDS benzeri serverlara benziyor, ama bu işte VPS/SEEDBox diye geçiyor. Yani olası seçeneklerde anlatmak istediğimi yanlış terimle ifade etmişim :P

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra...

Kendim Ecchi King Fansub dan örnek vereyim :)

VDS 1 kere denedim biraz pahalı geldiğinden vazgeçtim ama en iyi yöntem vds dir ;)

Ama benim çözümüm : Copy.com gibi 1080p yi direk alacak siteye başta upload edip ordan  URL Leech yada Remote URL adı verilen yöntem ile URL den upload etmek başka yerlere yani ;)

+ Tabi her sitede bu özelik yok :) ama bu konuda da Super Online kulanıcı olarak çok rahatım 5mbit upload hızım var :)

+ Bir düşünce daha atayım ortaya VDS yada farklı server yok iken 1 program ile çoklu upload yaparsan 10 mbit hızın olsun mesela up da 20 siteye atacan eşit oranda yükleme yapıyorsa aynı anda program  500kbit hız 1 site için olur kısaca 1 video yu 1 yere yükleyip hızlıca sunmak yerine 20 yere aynı anda yükleyip asıl sunacağın zamandan çok sonra sunmaya gelir iş :(

+ 1 çözüm yolu daha var ama önermem :  bazı çoklu upload siteleri var hata kendi üyeliklerini dahi girp orlara upload ettire biliyorsun sen sadece 1 sieye yüklüyorsun gerisini o site deki code lar işini yaparak upload ediyor hızlıca :) ama önermem :) asla güvenilir olmaz ve bunu kulanan pek yer varda diğemem Fansub açısından :)

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.