Jump to content

Japonya Gezimiz o.O

Ophelia

Önerilen İletiler

Misafir ShadowWolf

ahuahha ingilizce bilen japon bulursun da aksanını anlayabilir misin orası ayrı :D of çok kötü konuşuyo yaa japon-kore tarafı ingilizceyi.. hani bazen acayip düzgün ingilizce konuşan japon spikerler görüyorum sanki paralel bi dünyaya aitmiş gibi geliyolar o derece yani :D neyse dalga bi yana bence de ingilizce her yerde yeterli olur fransaya gitmediğin sürece  ::)

Almanyayı da ekle sen o gruba nefret ediyor adamlar kendi dilli dışında konusanlara xD

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Yanıtlar 28
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Almanyayı da ekle sen o gruba nefret ediyor adamlar kendi dilli dışında konusanlara xD

Evet almanlar tuvaletin nerde olduğunu bile sormuyor ben bir kere şahit olmuştum.Mersin'e baya turist geliyor da :D

ahuahha ingilizce bilen japon bulursun da aksanını anlayabilir misin orası ayrı :D of çok kötü konuşuyo yaa japon-kore tarafı ingilizceyi.. hani bazen acayip düzgün ingilizce konuşan japon spikerler görüyorum sanki paralel bi dünyaya aitmiş gibi geliyolar o derece yani :D neyse dalga bi yana bence de ingilizce her yerde yeterli olur fransaya gitmediğin sürece  ::)

Boşuna mı anime izliyonuz anlarsınız artık aksanlarından :D
İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Resmi ekleyen

Fuji-Hakone-Izu Millî Parkı'nda yer alan Fuji'nin çevresinde pek çok göl ve ormanlık alan bulunmaktadır. Dağ, açık ve nemsiz bir günde, Japonya'nın başkenti Tokyo'dan da görülebilmektedir. Japon halkı, eski çağlardan beri Fuji Dağı’na kutsal bir dağ olarak tapmıştır.

Videoları direk koyucaktımda embed kodunu yapadım desteklemıyor heralde neyse Böle verim Linkleri izle belki yardımı dokunur.

Bir Japon ile konuşurken nelere dikkat etmeliyiz?

Tokyo pahalı bir şehir mi?

Tokyo'ya nasıl gidilir?

Tokyo'da mutlaka görülmesi gereken 3 yer neresidir?

Tokyo güvenli bir şehir mi?

Tokyo'ya gittiğimizde hangi yemekleri mutlaka yiyelim?

Tokyo'da nasıl bir iklim var?

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra...

Evet almanlar tuvaletin nerde olduğunu bile sormuyor ben bir kere şahit olmuştum.Mersin'e baya turist geliyor da :DBoşuna mı anime izliyonuz anlarsınız artık aksanlarından :D

Fransa ve Almanyada ingilizce bence gayet düzgün ve anlaşılır kullanılıyor siz neresinden bahsediyorsunuz  :)
İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Misafir ShadowWolf

Fransa ve Almanyada ingilizce bence gayet düzgün ve anlaşılır kullanılıyor siz neresinden bahsediyorsunuz  :(

Adamlar kendi dillerinden başka dilin konuşulmasına sinir oluyor git dene bi mağzada - ablam yüzünden ordaydım - eng bişey sormayı adam 2 saat baktı bize dik dik xD

-___- oysa japonlarımız öyle mi her seferinde deniyorlar eng konuşmayı  :D

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Japonya pahalıdır benim bildiğim 4 haftada inanılmaz harcamayı gözden çıkarmalısın tabi yapacağın alışverişleri gözönüne almadan söylüyorum.Yanında mutlaka Japonca konusunda bilgili biri olmalı çünkü Japonyada sadece İngilizcenle 4 hafta boyunca gezip tozup alışveriş yapabilirsin ama çok zorluk çekersin.Sana gideceğin yerlerde tecrübeli biri eşlik etmeli  :D Buna ne gerek var diyeceksiniz.Ama bir şehir değil ülke gezilecek sonuçta  :D Yaşınız konusunda diğer üyelere katılıyorum küçük yaş ,bambaşka ülkelere gitme konusunda büyük sıkıntı yaratır.Ama umarım birgün bu hayalin gerçek olur  :D

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• 4 hafta sonra...
  • 7 ay sonra...
  • 1 ay sonra...

Benim bildiğim kadarıyla, gidiş-dönüş biletler 3-4 bin lira tutuyor. Kalacak yer konusunda ise önceden bir otelde rezervasyon yaparsanız sizin için daha iyi olur. Onun dışında hesabınızda yaklaşık 10 bin liralık miktar bulunmalı, çünkü bazı kişilerden duyduğuma göre Japonya bu konuda çok hassas ve her gelen ziyaretçiye mülteci gözüyle bakıyor. Onun dışında dil sizin için sıkıntı olacağını sanmam, biraz İngilizce ve elinizde bulunduracağınız küçük bir Japonca konuşma kılavuzu ile halledebilirsiniz.

Ama benim fikrimi sorarsanız kendi başınıza hareket etmekten çok, Japonya gezi turlarına katılmalısınız. Güvenilir bir tur şirketi bulursanız sizin için hem maddi yönden hemde gezi açısından gayet avantajlı olacaktır.

Arkadaşların da dediği gibi iyice araştırılıp, güzel bir plan yapılmalı, öyle şehir efsaneleri duyuyoruz ki, bazı turistler gerekli niteliklere uymadığı için Japonya hava alanından geri gönderiliyormuş :lol:

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.